Bu sedat abi de gram akil yok

Hangi rigol u (Elektronik yuk) almali?

• Toplam oy kullanan
    16
  • Poll closed .
Ben BC547 ile tek ledli flip flop devresi yaptım geçen gün. :katil1:

Paylaşacaktım ama tepki görür diye vazgeçtim. :cheeky1:

Sen gene de onu ayrı bir konuda "Temel Elektronik" bölümünde paylaş. Birisinin işine yarar mutlaka.

İki tane bc547 ile flip flop yapmaya çalışmış ama becerememiştim. 94 yılı yazıydı sanırım. Sonradan farkettim. Ledlerin olduğu yere 1k yerine 47k takmışım. Ondan çalışmamış. :kizgin3:
İlk büyük projem ise telefon konuşmasını FM verici ile online yayınlayan bir devre idi. Çok keyifli bir çalışmaydı. :saril:

Yok kızmıyorum. Ama böyle bir sürü alet almanın şu sakıncasını size belirteyim. Artık herkes sizde alet olduğunu biliyor, proje bekliyor. Artık sürekli olarak proje yapma baskısı altındasınız, ona göre
hımmm sanırım o zaman yakında az kullanılmış yada hiç kullanılmamış cıhazlar satılacak :)

$25K'lık lojik analizörü talibim ama böbreği mi gözden çıkarırız bilmiyorum nasıl öderiz. @Gokrtl ve ben kısa yoldan evlatlık talebinde bulunduk.
@taydin Allah sağlık sıhhat versin sana.

$25K'lık lojik analizörü talibim ama böbreği mi gözden çıkarırız bilmiyorum nasıl öderiz. @Gokrtl ve ben kısa yoldan evlatlık talebinde bulunduk.
@taydin Allah sağlık sıhhat versin sana.
Hocam sen tayini Antalyaya aldır. Dükkana ortak girelim. Proje geliştirip kaynak yaratalım kendimize :katil2:

3031 den vazgecirecektiniz yaw, ne yaptiniz siz ? :katil1:

Almasın ya. 3021 Yazılımla bedavadan aynısı oluyor. Sanırım tek fark cihaz rengi oluyor. 22bin neree 44bin nere. Tam iki katı. Yazık gerçekten.

Almasın ya. 3021 Yazılımla bedavadan aynısı oluyor. Sanırım tek fark cihaz rengi oluyor. 22bin neree 44bin nere. Tam iki katı. Yazık gerçekten.
Illa bir fark vardir , o kadar fiyat farki mi olur diyor

@sedat
Ben DL3021 alacaktım ama stokta kalmamış.
Mecbur 3000 TL gibi fark verip DL3021A aldım.
İmkanın varsa DL3021 ya da DL3021A bulmaya çalış.
Yazılım ile DL3021 ekranı renkli oluyor ve tüm özellikleri en üst versiyon gibi oluyor.

Alacam 3031 i sonra icini acacam sizde acacaniz, bakacaz ne fark var diye diyor. :katil2:

Yav bari incelesin de, fark bulursa alsın. İlla fark vardır diye fazladan 22bin mi verilir.

Rigol - Choosing between DL3000 load models

1709503636122.png

Forum istatistikleri

Konular
5,918
Üyeler
2,503
Son üye
Bilgehan

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back