Çift Saplı Havya İstasyonu Yapacak Dost

Yukarıda PICO daha iyi olur dendi,çünkü pekçok kişi takip edebilecek ,kodu deneyebilecek.O yüzden aynı konuları konuşmaya gerek yok zaten senin için işlemci önemli değil hepsinde yazarım diyorsun

Yukarıda PICO daha iyi olur dendi,çünkü pekçok kişi takip edebilecek ,kodu deneyebilecek.O yüzden aynı konuları konuşmaya gerek yok zaten senin için işlemci önemli değil hepsinde yazarım diyorsun
Büyükelçi olarak bende picoyu çok severim.
adc'si daha bitli.
dual core yapıya sahip.
eşdeğer fiyata satılan 328'den kat kat daha becerikli.

basit bir tasarımla başlayalım o zaman.

PICO nun avantajı firmware güncelleme için flash disk gibi takıyorsun, dosyayı kopyalıyorsun flash diske ve güncelleme yapılıyor. Arduino kullansan, IDE falan kullanmak lazım, alangirli iş.

IO-0 = SLEEP LED
IO-1 = PC HABERLESME LED
IO-4 = ENCODER PULSE A
IO-5 = ENCODER PULSE B
IO-6 = ENCODER SWTICH
IO-6 = PWM/OUT

AI = 28 = IRON TEMP.
AI = 27 = MAX TEMP. POT

Şimdilik IO listemiz bunlar eksik varsa ekleyelim öyle geçelim tasarıma.

Buyrun buda devasa indirime uğramış 104 liradan 103 liraya düşmüş PICO
PICO.png

Bence bir başka arkadaşda Arduino içinde kodu eklerse 2 MCU içinde takip eden sayısı artmış olur(Varsın USB den güncellemede yapmasın)

Şimdi burda uyku modu ledle sağlanıyo galiba yani ben anlamıyorum o yüzden ben bitiş çizgisinden bahsediyim standdan pcbye bi kablo çekiliyo benim kullandığımda öyle ve onun kaç saniyede geçeceğini biz ayarlayabiliyoruz. Bu konuda @taydin abim beni anlayıp müdahil olcaktır die düşünüyorum. Birde benim iki sap derdim var gerisi ortak zaten ☺️

Bence bir başka arkadaşda Arduino içinde kodu eklerse 2 MCU içinde takip eden sayısı artmış olur(Varsın USB den güncellemede yapmasın)
Picoyu arduino IDE ortamında geliştireceğiz.
uP değil.

aşina olduğunuz komutlar ile geliştirme yapabileceksiniz.

Değerli abi;

Earle F. Philhower

Bize bu avantajı sundu bundan 2 sene önce.

Şimdi burda uyku modu ledle sağlanıyo galiba yani ben anlamıyorum o yüzden ben bitiş çizgisinden bahsediyim standdan pcbye bi kablo çekiliyo benim kullandığımda öyle ve onun kaç saniyede geçeceğini biz ayarlayabiliyoruz. Bu konuda @taydin abim beni anlayıp müdahil olcaktır die düşünüyorum. Birde benim iki sap derdim var gerisi ortak zaten ☺️
O led uykuya geçtiğini söylüyor.
1 tane reed röle birde mıknatıs koydun mu havyanın üstüne oldu sana uyku modu.

eğer reed röle çektiyse ve üstünden 2 dakikja geçtiyse uykuya geç gibi seneryo oluşturacağız.

(Konu dışı birşey soracağım Ahmet sen klavyeden mi yazıyorsun yoksa konuştuğunu yazan bir programmı kullanıyorsun Nasıl bir hızın var yazdığımı görene kadar 50 kelimelik cevap mesajı yazıyorsun :))

(Konu dışı birşey soracağım Ahmet sen klavyeden mi yazıyorsun yoksa konuştuğunu yazan bir programmı kullnıyorsun Nssıl bir hızın var yazdığı görene kadar 50 kelimelik mesaj yazıyorsun :))
Aynı klavyeyi 3 senedir kullanınca konuştuğumdan hızlı yazabiliyorum abi.
Normalde bu kadar hızlı konuşamam ama elim alışmış hızlı yazıyorum.

mouse kullanmayıda sevmem CTRL+T CTRL+W CTRL+R CTRL+1 - 2 - 3 gibi kısa yollar ile tarayıcı içinde de pratik geziyorum.

O led uykuya geçtiğini söylüyor.
1 tane reed röle birde mıknatıs koydun mu havyanın üstüne oldu sana uyku modu.

eğer reed röle çektiyse ve üstünden 2 dakikja geçtiyse uykuya geç gibi seneryo oluşturacağız.
Aynen sanırım öyle oluyo peki bu 2 dakika geçtiyse işini kolay şekilde biz sonradan ayarlayabilcezmi ? Birde bu sap işini timur abi sadece trafoyu iki katına çıkarman yeterli olur gibisinden söylemişti sanırım onu programa dahil etmek gerekli olabilir die düşünüyorum yanlış tahmin ediyorsam özür dilerim.

Aynen sanırım öyle oluyo peki bu 2 dakika geçtiyse işini kolay şekilde biz sonradan ayarlayabilcezmi ? Birde bu sap işini timur abi sadece trafoyu iki katına çıkarman yeterli olur gibisinden söylemişti sanırım onu programa dahil etmek gerekli olabilir die düşünüyorum yanlış tahmin ediyorsam özür dilerim.
bu süreyi ayarlanabilir hale getirebiliriz.
dahili timer ve 1 değişken ile.

ekran ve enkoder koyuyorsak hakkını vermeliyiz ne kadar parametre varsa menüden erişebilir olmalı habire bilgisayara takıp birşeyleri ayarlayıp programı tekrar yüklemek can sıkar.

ekran oladak 0.96in beyaz oled düşündüm ben.
alternatif varsa değişebiliriz I/O çok paralel bus bile kullanabilirz.

bu süreyi ayarlanabilir hale getirebiliriz.
dahili timer ve 1 değişken ile.

ekran ve enkoder koyuyorsak hakkını vermeliyiz ne kadar parametre varsa menüden erişebilir olmalı habire bilgisayara takıp birşeyleri ayarlayıp programı tekrar yüklemek can sıkar.

ekran oladak 0.96in beyaz oled düşündüm ben.
alternatif varsa değişebiliriz I/O çok paralel bus bile kullanabilirz.
Yani bencede hakkını verelim el sürmüşken ekran bi tık geniş olursa ve renkli olursa bana yeter ☺️ yani genişten kasıtta en fazla 5x5 ideal bence

Forum istatistikleri

Konular
5,902
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back