El Terminali.

Melih1966

Aktif Üye
El Terminalin den okuttuğum yazıyı, excel hücresine yazmak istiyorum.

Tam olarak yapmak istediğim, Özdisandan veya Digikeyden aldığım malzeme poşetlerinin üzerindeki kodu ve açıklamasını, excel hücresine yazdırmak istiyorum.

Bunun için bir öneriniz var mı?

Not: gerek Özdisan, gerek Digikey paketlerinin üzerindeki karekod içinde böyle bir bilgi yok.

Bildigim kadarıyla o karekod kendi erp sistemleri için dişarıdan anlaşılmıyor karşılığı tabi kodu okutup elle yazacaksanız baska ozaman da barkod okuyuculara bakın kendini klavye olarak tanıtıp okunan değeri yazıyorlar (modele gore ek özellikler de var arastırmak gerekli)

Özdisan etiketindeki barkod bu haliyle işinize yaramaz. Etikette yazan stok kodu ile eticaret sitesindeki ürün kodunun eşleştirme tablosuna ihtiyacınız var ki o da halka açık değil.

Bildiğim kadarıyla yeni site projesi hala devam ediyor. Yarın (yani bugün) firma yöneticileriyle bir görüşmem var. Sorayım hem eticaret sitesindeki hem de ekiket barkodu önerim konusundaki son durumu.

Bende bu konu ile ilgili bir çok kişi ile görüştüm. Bende bekliyorum, yazdırdığım Stok Takip Programı bitti gibi. Radikal yenilikler varsa programı güncelleteceğim.

Son durumu paylşayayım:

Son plana göre, yeni siteyi ancak yıl sonunda devreye alabilecekler.
Barkod etiketi üzerinden ürün verilerine ulaşılması ile ilgili bir çalışma yapılacak.

Bunun dışında;
Artık duyurusu yapıldığı için asıl haberi paylaşmamda sakınca yok. Özdisan uzun bir süredir, Boardoza adlı bir marka altında yeni bir "hobici"-"prototip geliştirici" ürün ailesi üzerinde çalışıyor. Hedef AdaFruit, DFRobot gibi bir marka yaratmak. İçerisinde yüzden fazla modül/kart olacak.

Web sitesinin ön sürümü:

Son durumu paylşayayım:

Barkod etiketi üzerinden ürün verilerine ulaşılması ile ilgili bir çalışma yapılacak.

Bunun dışında;
Artık duyurusu yapıldığı için asıl haberi paylaşmamda sakınca yok. Özdisan uzun bir süredir, Boardoza adlı bir marka altında yeni bir "hobici"-"prototip geliştirici" ürün ailesi üzerinde çalışıyor. Hedef AdaFruit, DFRobot gibi bir marka yaratmak. İçerisinde yüzden fazla modül/kart olacak.

Web sitesinin ön sürümü:
güzel fikir ama marka seçimi aşırı kötü.

İsim için mi, yoksa renk, logo, kurumsal kimlik için mi bu eleştiriniz?

boardoza - estetik ve ahenkli bir kelime değil ilk anda kulağa çok itici geliyor. tabi bu benim kişisel yorumum.

@ozkarah, etiket üzerine veri eklenmesi için, defalarca kendileri ile görüştüm. Sanırım ikna olmuşlar. Programın bitmesi için bana Haziran gibi demişlerdi, biraz daha bekleyeceğiz.

boardoza - estetik ve ahenkli bir kelime değil ilk anda kulağa çok itici geliyor. tabi bu benim kişisel yorumum.
Sitesine bakılırsa globale hitap edecek, bence güzel bir proje. İlk okuyunca Türkçe barzo ve abaza kelimelerine çağrışım yaptı bana, ne alaka ama elimde olan bir şey değil :) . Belki yabancıya Karayip korsanları'ndaki kaptan Barbossa'yı hatırlatır.

Turkiye de isimlendirme ozuru her yerde var. Ozellikle hep ad soyad vs kullanmayi istiyorlar. Yaw urun senin ismini soy ismini niye barindirsin.

Boardoza ne? Board tamam, oz ozdisan, a illa birinin soy adidir. iide bu urun ya da bu olusum kim e hizmet edecek? Bence objektif bakma yeteneginide kaybettik. Dusunsenize kurum sahibi oturmus, 3 kisi onu ikna edene kadar ugrasinca digerleri de olaya katilinca, iyi tamam cok guzel bir isim oldu bu.

Olmamis.

ozdisan prototipleme board u bile bence daha iyi

valla "oz" kısmınin özdisandan geldiğini fark etmedim bile. çok çok çok zorlama bir isim. başarısız olusa bilin ki ismindendir o kadar kötü :)

Umarım yeni siteye geçtiklerinde eski sipariş bilgilerimize ulaşabiliriz. Ben bir çok ürünün özelliğinin ne olduğunu unutup eski siparişlerimden takip ediyorum.

İlgili site özelinde söylemiyorum ama bırakın eski siparişleri, üyelikler silindi, yeniden üye olun bile denebilir. Bu yüzden kendi yedeğinizi kendiniz alsanız daha iyi olur.

Şimdi geriye doğru baktım, e-postalarda da sipariş bilgileri varmış, oradan da bakabilir/yedekleyebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
6,733
Üyeler
2,756
Son üye
Sagankam

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back