En Ucuz Mp3 Dosyası Çalan Modül

gezen

Üye
Elimde bir adet 10 saniyelik mp3 dosyası mevcut. Tek istediğim tuşa basıldığında bu sesi oynatabilecek bir modül. Öncelikli kriterim ucuz olması. Bir projem için yaklaşık 120 adet yapmam gerekiyor çünkü. Doğal ses kaydediciler işime yaramıyor, doğrudan mp3 çalabilmeli. Herkese kolay gelsin.

10 sn kisa bir sure. Ses MP3 den WAV formatina donusturulse ve 16Khz ile orneklense 160 KB yeter. MCU icine bile gomulebilir.

artık hücreselden bağlanıyorum lütfen şarkıyı söylermisin :p
Şarkı Sözleri

Yine mi sen yinemi sen
Ne istiyorsun benden
Herşeyimi aldın zaten
Sevemem seni yeniden
Yine mi sen yinemi sen
Ne istiyorsun benden
Herşeyimi aldın zaten
Sevemem seni yeniden
Kaçtım senden kurtulamadım
Maksadın ne anlayamadım
Maksadın ne anlayamadım
Ölen aşka can verilmez
Bunu sana anlatamadım
Bunu sana anlatamadım
Yine mi sen yinemi sen
Ne istiyorsun benden
Herşeyimi aldın zaten
Sevemem seni yeniden
Sevemem seni yeniden
Yine mi sen yinemi sen
Düştün artık gözümden
Bir gün huzur bulamadım
İnan senin yüzünden
Yine mi sen yinemi sen
Düştün artık gözümden
Bir gün huzur bulamadım
İnan senin yüzünden
Maksadın ne anlayamadım
Maksadın ne anlayamadım
Ölen aşka can verilmez
Bunu sana anlatamadım
Bunu sana anlatamadım
Yine mi sen yinemi sen
Ne istiyorsun benden
Herşeyimi aldın zaten

• Haha
Reactions: nt
Önceki konuda maliyet fazla gelmişti.
Türkiyede olacak, ucuz olacak. ??
İç piyasada hazırı bulunamadı. Talep yok. İthal eden olmamış.

Ar-ge tasarım, üretim yapılır. 120 adet için ar+ge ?? Değer mi?

1708779045921.png

1708779020157.png

Ekler

• 1butonmp3.mp4
    1.8 MB
Son düzenleme:
Gorunen anlastigi bir sirketin tanitimi icin davetiye vb. bir sey uretecek. Ama kendisi sirket kurmak, gumruktu, ithalatti ugrasmak istemiyor. Soyle 50 cente entegre bulsam da onlardan uretip tanesini 10$ a firmaya versem, allla paraya bak dusuncesinde. Ama burasi Turkiye, PCB getirmek bile sorun bu ulkede. Sen Cin fiyatina komponent ariyorsun. Zor o isler. :(

wch serisi riscV işlemciler var 0.15 usd + 8 mbit flash chip 0.15 usd
dizgi elde yapılırsa maliyet 1 usd altında kalır.
tabi bunu yapabilmek için wch işlemci üzerinde kod geliştirmen lazım.

ya da wt2003 gibi bir player + spi flash ile 3-4 dolar arası.

60 şar tane iki farklı kişiye gelsin. Olmadı berbere, bakkala gelsin.

bence entegre gelir. yılan gibi kıvrık halde hepsi 10 cm kadar olur. daha önce böyle almıştım galiba 50 veya 100 adet gibi gelmişti. belki artık gelmez.

60 şar tane iki farklı kişiye gelsin. Olmadı berbere, bakkala gelsin.
Besten fazla getirmeye kalkinca bir ay icinde gumrukte sorun yasama ihtimali cok fazla. Maalesef vergiden kacinabilmek icin zengin olmak gerekiyor. Biz fakirler vergiden, gumrukten falan kacinamiyoruz. :D

Yeterli bir talep olsa, rakam kurtarsa ithalat konusunda çalıştığım firma var. bundan istesem yüz veya bin ya da 10 bin tane gelir. krallar gibi alırım. daha geçen bazı şeyler geldi. Yıllardır getiriyor. usulünce vergisini de ödüyoruz. belki gelişi 1 ay sürer. Bazen adama soruyorum sen niye kendin bir şeyler getirip satmıyorsun ? o bizim işimiz değil diyor elinde patlar diye korkuyor.. bazı kalemler iç piyasada daha ucuz.

Yeterli bir talep olsa
ithalat konusunda çalıştığım firma var. bundan istesem yüz veya bin ya da 10 bin tane gelir. krallar gibi alırım. daha geçen bazı şeyler geldi. 100 binlira gibi ödeme yaptım. yıllardır getiriyor. usulünce vergisini de ödüyoruz.

belki gelişi 1 ay sürer
120 tane getirtebilirim diyorsan dene, arkadasa lazim olan rakam oymus.

120 adet tanesi 4 USD gibi olur. Ayrıca teyid etmek resmi teklif sunmak gerek .
Bu arkadaş gelip bu fiyatı onaylamaz hiç sanmıorum gerçek bir talep olduğunu da düşünmüyorum. piyasa araştırması nabız yoklama gibi bir iş olabilir.

Son düzenleme:
C.tesi 14.49 da bende benzerini yazmisim zaten. Ayni konuyu daha once de acti durdu. Uretmek istedigi miktar kisisel kullanimin cok uzerinde, mutlaka ticariye girecek. Cin'deki fiyatina maledemez ki boyle bir sayiyi. Hadi 15 - 20 tane olsa onu bile bir kac arkadasinin adresiyle alirda 120 taneyi nasil alacak?

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,878
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back