Ender 3 S1 Plus Alıyorum. İtirazı olan var mı?

Ben bu tür dövize endeksli alışverişleri yüklüce Mayıs sonunda yaptım. Malum Dolar kuru sanal, nasıl olsa seçimden sonra tutmayacaklar artacak diye. Aklımda olan ne varsa aldım. Hepsini TL olarak 6-12 taksitle aldım.

O günden beri kur ve fiyatlar yaklaşık %25 arttı. O ölçüde ucuza gelmiş oldu. Kur arttıkça daha da ucuza gelmiş olacak.

Ben bu tür dövize endeksli alışverişleri yüklüce Mayıs sonunda yaptım. Malum Dolar kuru sanal, nasıl olsa seçimden sonra tutmayacaklar artacak diye. Aklımda olan ne varsa aldım. Hepsini TL olarak 6-12 taksitle aldım.

O günden beri kur ve fiyatlar yaklaşık %25 arttı. O ölçüde ucuza gelmiş oldu. Kur arttıkça daha da ucuza gelmiş olacak.
Ağanın eli tutulmaz tabi. :D
Ben maksimum 2 parça bir şey alıyorum. Sonra onları ödeyip tekrar alım yapıyorum. Arada 9-10 ay oynuyor.

Estağfurullah, herkesin kendine göre bir hesabı, düzeni var tabi. Sonrasında almak çok daha zor olacak diye acele ettim.
Aliexpresten filan normalde USD ile alıyordum bankalar kuru şişiriyor diye. Onları da TL ile aldım. Gayet de mantıklı oldu.

Bu fiyattan 6 taksitle aldım.
Screenshot_20230623_210818_n11.jpg

Sertaç ta alıyor aynısından. Var mı artıran? :D

Ben ucuzlayınca SLA alacam. 10 senedir OLED ekranlı tv'lerin ucuzlamasını bekleyip alamadığım gibi bekleyecem. çok sabırlıyım.

Makineyi aldım. Çok şükür sorunu sıkıntısı yok. Yalnız tabla ilk baskıda eskidi. Üzerindekileri kazımak için zarar vermek lazım. İlk yazıcıda da böyle olmuştu. Sonradan temperli cam alıp rahat etmiştim. Anlaşılan bunada cam alacağız.

IMG-20230626-WA0003.jpeg

20230626_201322.jpg

Son düzenleme:
PCB Boyayıp sonra boya kazıma için bunu almak istiyorum. Sizce almalı mıyım?
Bu biliyorsunuz Ender 3 S1 lere uyumlu şekilde satılıyor. Sonradan alınıp boş bir sokete takla atarak birleştirilenlerden değil.
Bizim piyasada satılanlar 1.6W. Buna 5W yazmışlar. Aralarında 200-300tl fiyat farkı var. Bunu alırım ama gerçekten değer mi acaba?
PCB boyayıp deneyen olmuşmuydu burada?
Beğenirsem @Endorfin35+ e de aldırırım. :katil2:

Ekran görüntüsü 2024-01-22 170653.png

Evdeki ender3 pro dan gına geldi artık. Her filament değiştiğimde ayarlarla boğuşmaktan sıkıldım.

Önüme 3 seçenek koydum.
1 Ender 3 S1: Maksimum Nozzle Sıcaklığı: 260°C, Baskı Boyutu: 220x220x270mm
2 Ender 3 S1 Pro: Maksimum Nozzle Sıcaklığı: 300°C, Baskı Boyutu: 220x220x270mm
3 Ender 3 S1 Plus: Maksimum Nozzle Sıcaklığı: 260°C, Baskı Boyutu: 300x300x300mm

Bunların arasında daha fazla baskı alanı fazlalığı nedeni ile Ender 3 Plus'ı almaya karar verdim.
SLA yazıcıları araştırdığımda biraz fiyatlarından dolayı, biraz da reçinesinden dolayı almak istemedim.

Ender 3 Plus'a itirazı olan var mı? "Ben olsam şunu tercih ederdim" filan diyeniniz mesela.
Asgari ücrete zam geldi. Yazıcı fiyatlarına yansımadan alayım diyorum.
Ben aldım hata ettim gibi, ayar konusunda çok sorun yaşıyorum.

Evdeki ender3 pro dan gına geldi artık. Her filament değiştiğimde ayarlarla boğuşmaktan sıkıldım.
Bu durum oldukca normal zaten, hatta ayni flamentten baska seri versiyon aldiginizda da ayar yapmak zorundasiniz. benim tavsiyem bir seriden bolca bir seferde almak olacaktir.

PCB Boyayıp sonra boya kazıma için bunu almak istiyorum. Sizce almalı mıyım?
Bu biliyorsunuz Ender 3 S1 lere uyumlu şekilde satılıyor. Sonradan alınıp boş bir sokete takla atarak birleştirilenlerden değil.
Bizim piyasada satılanlar 1.6W. Buna 5W yazmışlar. Aralarında 200-300tl fiyat farkı var. Bunu alırım ama gerçekten değer mi acaba?
PCB boyayıp deneyen olmuşmuydu burada?
Beğenirsem @Endorfin35+ e de aldırırım. :katil2:

29377 eklentisine bak
Boyamayı bilmiyorum ama pcb kazıma işinde pek başarılı değilmiş. Aşağıda 40W'lık lazer kazıma ile deniyor ama pek umduğu gibi olmuyor.

Ben aldım hata ettim gibi, ayar konusunda çok sorun yaşıyorum.
Bende de var o dert.

Bu durum oldukca normal zaten, hatta ayni flamentten baska seri versiyon aldiginizda da ayar yapmak zorundasiniz. benim tavsiyem bir seriden bolca bir seferde almak olacaktir.
1Kg filamenti 6 ay kullanıyorum. Toplu almak ba göre değil. Gerçi vakumlu poşetin içinde bir şey olmaz. O bakımdan mantıklı ama maaliyet te sorun. Allahın 1Kg pilastiğine 400TL veriyoruz.

Boyamayı bilmiyorum ama pcb kazıma işinde pek başarılı değilmiş. Aşağıda 40W'lık lazer kazıma ile deniyor ama pek umduğu gibi olmuyor.

Videoyu izlemedim ama 40 watt kazımıyor sözüne inanmam. Orada başka bir sorun vardır. Ya beslemesi yeterli değildir, ya gerçekten lazer 40w değildir. Mutlaka bir şey vardır. Orjinal Ender 3 S1'in 1.6w lazeri yumuşak bir tahtayı 2mm derinlikte kesebiliyor. Düşün bir de 5W aldığını. bunları görünce 40w'in iş yapamadığına inanmak zor.

Erbilin Ender 3 S1 tanıtım videosunu izledikten sonra almaya karar verdim ben.
Söylediğine göre Creality ender 3 de kullanıcılardan geri dönüş alıp ona göre ender 3 s1'i tasarlamış. Yani bir nevi eksiklerini ve sorunlarını gidermiş.
Ender 3 S1 e bakınca Erbile hak veriyorsun. direct drive, bltouch, çift z vs. Hatta kullanıcılar tarafından tasarlanıp basılan çekmeceyi bile önemseyip S1 de uygulamışlar.
Hal böyle olunca dışarıdan bakan diyor ki "Ben ender 3 de yaşadığım sorunları ender 3 S1 de yaşamayacağım"
Ama kazın ayağı öyle olmadı işte. Biz zannettik ki baskıyı başlatacağız bir daha hiç dokunmamıza gerek kalmayacak. Lansman o şekildeydi çünkü.
Ben alalı 6 ay filan olmuştur belki ama halen yoğunlukla eski ender 3 pro yu kullanıyorum. Çünkü her şeyini ezberledim.
Dün S1 ile bir lehim teli standı basayım dedim. Bir baktım yarısında baskıyı bırakmış kafa havaya çizim yapıyor. Boş boş kodu uyguluyor anlayacağınız.
Eğer gerekli ilgi ve çaba gösterilirse Ender 3 Prodan daha iyi olacaktır kesinlikle. Ama işte biz ender 3 deki gibi uğraşmayalım diye aldık.

Bende de var o dert.

1Kg filamenti 6 ay kullanıyorum. Toplu almak ba göre değil. Gerçi vakumlu poşetin içinde bir şey olmaz. O bakımdan mantıklı ama maaliyet te sorun. Allahın 1Kg pilastiğine 400TL veriyoruz.

Videoyu izlemedim ama 40 watt kazımıyor sözüne inanmam. Orada başka bir sorun vardır. Ya beslemesi yeterli değildir, ya gerçekten lazer 40w değildir. Mutlaka bir şey vardır. Orjinal Ender 3 S1'in 1.6w lazeri yumuşak bir tahtayı 2mm derinlikte kesebiliyor. Düşün bir de 5W aldığını. bunları görünce 40w'in iş yapamadığına inanmak zor.

Erbilin Ender 3 S1 tanıtım videosunu izledikten sonra almaya karar verdim ben.
Söylediğine göre Creality ender 3 de kullanıcılardan geri dönüş alıp ona göre ender 3 s1'i tasarlamış. Yani bir nevi eksiklerini ve sorunlarını gidermiş.
Ender 3 S1 e bakınca Erbile hak veriyorsun. direct drive, bltouch, çift z vs. Hatta kullanıcılar tarafından tasarlanıp basılan çekmeceyi bile önemseyip S1 de uygulamışlar.
Hal böyle olunca dışarıdan bakan diyor ki "Ben ender 3 de yaşadığım sorunları ender 3 S1 de yaşamayacağım"
Ama kazın ayağı öyle olmadı işte. Biz zannettik ki baskıyı başlatacağız bir daha hiç dokunmamıza gerek kalmayacak. Lansman o şekildeydi çünkü.
Ben alalı 6 ay filan olmuştur belki ama halen yoğunlukla eski ender 3 pro yu kullanıyorum. Çünkü her şeyini ezberledim.
Dün S1 ile bir lehim teli standı basayım dedim. Bir baktım yarısında baskıyı bırakmış kafa havaya çizim yapıyor. Boş boş kodu uyguluyor anlayacağınız.
Eğer gerekli ilgi ve çaba gösterilirse Ender 3 Prodan daha iyi olacaktır kesinlikle. Ama işte biz ender 3 deki gibi uğraşmayalım diye aldık.
Haklısın. Videonun direk ilgili dakikasının linkini attım zaten 1 dk sürmüyor. Özetle şöyle diyor kazıyor ama yolları falan da eritiyor, gücü azaltınca da bu sefer kazıma yapmıyor diyor.

Bu arada @Gokrtl senin bu adamla birebir iletişiminde olmuştu galiba. Yarın 3d yazıcı almaya karar verdiğim zaman bu adamın sitesinden alsam satış sonrası destek anlamında bana bir yararı olur mu?

O kanalın sahibinin birkaç videosunu seyretmiştim ve hoşuma gitmişti. Şİmdi demek internet sitesi açıp satış da yapıyor. Güzel ürünler de var, sattığı malı da tanıyan esnaf. Bana sorarsan, bundan iyisi, şamda kayısı :)

O kanalın sahibinin birkaç videosunu seyretmiştim ve hoşuma gitmişti. Şİmdi demek internet sitesi açıp satış da yapıyor. Güzel ürünler de var, sattığı malı da tanıyan esnaf. Bana sorarsan, bundan iyisi, şamda kayısı :)
Bende de öyle bir izlenim oluştu ama yine de emin olmak istiyorum bu videoların sadece pr'dan ibaret olmadığına. Güvenilir bir imaj çiziyor ama sonuçta burası Türkiye.

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back