GÜÇ KAYNAĞI TERCİHİ

Taydin gpsDo macerasını hatırlatırım. Gerçi banggooddan gümrük dahil sipariş verilebiliyor ama kaybolan ürünler de var.

Taydin gpsDo macerasını hatırlatırım. Gerçi banggooddan gümrük dahil sipariş verilebiliyor ama kaybolan ürünler de var.
40 liraya ürün sigortası alıyorsun kargo kayboldu bozuk geldi gümrükte kaldı vs. hepsini karşılıyorlar

herşey dahil 1800e geliyor
Bu 200 lira ne için peki ?

banggood.PNG

bangood+yeni üye+mail onayı+telefon onayı
Hayır, öyle değil.

Bangood'da iki nakliye şekli var. "Türkiye Direkt Posta" Aliexpress'in Aras Kargo ile yaptığı gibi vergi vs ödenmiş kargolama. Bunda vergi sigortası almaya gerek yok. Ben genelde öyle alıyorum PTT'ye vergi ve diğer konularda güvenmediğim için.

Diğer alternatif de sipariş ekranında vergi sigortasını da almak. Ama onda vergi çıkarsa onu siz ödeyip sonra talep ediyorsunuz. Belli kısıtlamalar vs var. Bir de kaybolmaya karşı ayrıca nakliye sigortası diye birşey var. Onları da aldığınıda az bir fark kalıyor ve daha yavaş geliyor. Ben risk almamak ve uğraşmamak için Türkiye Direct Mail tercih ediyorum.

Hayır, öyle değil.

Bangood'da iki nakliye şekli var. "Türkiye Direkt Posta" Aliexpress'in Aras Kargo ile yaptığı gibi vergi vs ödenmiş kargolama. Bunda vergi sigortası almaya gerek yok. Ben genelde öyle alıyorum PTT'ye vergi ve diğer konularda güvenmediğim için.

Diğer alternatif de sipariş ekranında vergi sigortasını da almak. Ama onda vergi çıkarsa onu siz ödeyip sonra talep ediyorsunuz. Belli kısıtlamalar vs var. Bir de kaybolmaya karşı ayrıca nakliye sigortası diye birşey var. Onları da aldığınıda az bir fark kalıyor ve daha yavaş geliyor. Ben risk almamak ve uğraşmamak için Türkiye Direct Mail tercih ediyorum.
akşam yazacağım

Bu arada bu üründe tarife (vergi) sigortası 0 görünüyor bende. O 45 TL nakliye sigortası. Tarife sigortasının geçerli olduğundan şüpheliyim.

1679584081755.png

Bu arada bu üründe tarife (vergi) sigortası 0 görünüyor bende. O 45 TL nakliye sigortası. Tarife sigortasının geçerli olduğundan şüpheliyim.

22992 eklentisine bak
Owon yerine hantek daha avantajlı gibi owonda pc uygulamasını güzel yapmışlar menü vs daha güzel.

Hantekde 200 lira vergi çıkıyorsa çok iyi aliexpressde 700 lira çıkıyor

Ben @taydin'a katılıyorum. Bence bunlara kıyasla Korad :)
Ama sahte Korad konusunda dikkatli olmak lazım.

Ya da bütçe biraz daha genişse 3 kanallı Siglent SPD3303C. (Türkiye'den 300-350 USD+KDV civarı alınabileceğini düşünüyorum.)

Ben @taydin'a katılıyorum. Bence bunlara kıyasla Korad :)
Ama sahte Korad konusunda dikkatli olmak lazım.

Ya da bütçe biraz daha genişse 3 kanallı Siglent SPD3303C. (Türkiye'den 300-350 USD+KDV civarı alınabileceğini düşünüyorum.)
Ben max 130$ çıkabilirim.
Kendim yapsam da bu paralara gelecek diye hazır alıyorum trafosu ekranı kutusu yarı iletkeni kontrolcüsü harcayacağım zamanıda katarsak hazır daha mantıklı geliyor.

Owon hastalığım var diye 1 ay daha bekleyip sonraki maaştan da bütçe ayırıp owon alasım var.

en son korad alacağım bakalım

bng.png

şimdi bunu bu şekilde alırsam vergi ödüyor muyum kapıda?

Aneng için de Direkt Posta seçeneği çıkıyor mu? Çıkıyorsa ve seçili değilse muhtemelen Aneng ayrı bir pakette gelecektir. Bu durumda gümrük memurunun 0 bedel diye değil, eşdeğer fiyat araştırıp o bedel üzerinden gümrük hesaplaması daha kuvvetli ihtimal. 0 x %20 diye hesaplamıyorlar, Çinlilerin düşük gösterme üçkağıdı yaygın olduğundan istediklerinde kendileri fiyat takdir ediyorlar.

Aneng için de Direkt Posta seçeneği çıkıyor mu? Çıkıyorsa ve seçili değilse muhtemelen Aneng ayrı bir pakette gelecektir. Bu durumda gümrük memurunun 0 bedel diye değil, eşdeğer fiyat araştırıp o bedel üzerinden gümrük hesaplaması daha kuvvetli ihtimal. 0 x %20 diye hesaplamıyorlar, Çinlilerin düşük gösterme üçkağıdı yaygın olduğundan istediklerinde kendileri fiyat takdir ediyorlar.
Evet. Birde gümrük sunum ücreti diye birşey vardı galiba. En kötü buradan öpebilirler

çıkıyor diye hatırlıyorum.
2000 liraya 1 tane basit dmm 1de iyi sayılacak güç kaynağı bana karlı geliyor
sizce?

Dmm var ( forumdaki bazı arkadaşlarda bulunan SDM3065 gibi) bir de dmm var 100₺ (belki de daha ucuz da olabilir. Füme rengi)
Dmm de hangi dmm bu Aneng için de geçerli. Q1 ise tamam uyguna gelir ama 100-200₺lik ise değmez. Ucuza gelecek derken iki paket üzerinden gümrükçü amcalar güzel selam söyleyebilir.

YouTube'da Zafer Yıldız diye bir kanal var. Küçük DC motor + CD + jiletle çim biçme makinesi falan yaptığı videoları var. Benim düşüncem diksiyon olarak düzgün ama elektronik temeli zayıf biri. Minleaf diye bir güç kaynağı kullanıyordu. Minleaf de düşünülebilir.

Geçende yapım aşamalarını paylaştığım RD6006 da güzel bir alternatif ama hem fiyat olarak bunlardan yüksek hem de smps ve kutu haricen gerekli.
Aman @fide Hocam, O eleman 4 tane MOSFet ile 0-40V - 40 A guc kaynagi yaptigini soyleyen biri. DC'ye 4 mosfet baglayip bunlardan 40A alabilecegini saniyor. O kullaniyorsa sadece reklamdir. Bir o bir de Nejdet diye biri var. Uzak durmak lazim.

@Ahmet , programlanabilir olmasi onemli degilse ben soyle yapmistim. Bir tane bozuk UPS, 2 bataryali 1200VA. İcini komple bosalttim. Sadece 2x14V 1200VA trafo kaldi. Sargilari ayirip ikisini de gerilim ciftledim. Sonra 2 tane XL4016 300W ve voltmetre ekledim. SMPS alacaksan ayni olacak zaten. Bana toplamda 800TL'ye maloldu ama birbirinden bagimsiz 2x30V - 15A ( bence en fazla 10A'ya dayanirlar ) guc kaynagi sagladi.

Ayrica UPS'in icinde bos yer var. XL4016'dan baqska 30V 5A lineer regulator de eklemeyi dusunuyorum ileride. Eger dusuk voltaj gerekirse gerilim ciftlemeyi tek anahtar ile devre disi birakabiliyorum cunku. Hatta bu kismi XL4016'larin kopru ve gerilim ciftleyicisinden bagimisiz yapip 4 tane ayri guc kaynagi yapmak daha mantikli. Gerilim ciftleme olmayinca lineer devreye fazla yuk binmez boylece.

Programlanabilir olmasi sart degilse bu sekilde de yapabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
5,657
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back