Hantek marka osiloskop icin kamitekno guvenilir mi ?

cronux

Yeni Üye

İlk defa osiloskop alacağım ve aralarında 600 tl var. direnc.net'ten çok fazla alışveriş yapmışlığım var ama bu forumda da geçmiş mesajlara baktığımda çok fazla kamitekno'dan link gördüm ama ben ilk defa duyduğum için merak ettim güvenilirliğini. Sizin yaşadığınız bir sorun vs. oldu mu ? Alırsam bir sıkıntı yaşar mıyım ?

Ben de bu skoptan aldım kami'den, sıkıntı yaşamadım. Direnc.net'in 600tl fark edecek ne farklı bir hizmeti ne de ekstra güvenilirliği var.

Uğraşır şansımı denerim dersen https://www.kamitekno.com/hantek-dso2c10-2-kanal-dijital-osiloskop-100mhz-1gss modeli hack ile sinyal jeneratörü açılabiliyor.

Harici bir sinyal jeneratörü kadar kullanışlı değil, eğer sin-gen'i ayrıca almayı düşünüyorsan skoptakinden çok daha kullanışlı olacağı kesin.

Ben de bu skoptan aldım kami'den, sıkıntı yaşamadım. Direnc.net'in 600tl fark edecek ne farklı bir hizmeti ne de ekstra güvenilirliği var.

Uğraşır şansımı denerim dersen https://www.kamitekno.com/hantek-dso2c10-2-kanal-dijital-osiloskop-100mhz-1gss modeli hack ile sinyal jeneratörü açılabiliyor.

Harici bir sinyal jeneratörü kadar kullanışlı değil, eğer sin-gen'i ayrıca almayı düşünüyorsan skoptakinden çok daha kullanışlı olacağı kesin.
Şimdilik sinyal jeneratörü içinde olan bi osiloskop alıp sonradan biraz daha para biriktirince harici bi jeneratör almayı planlamıştım. Daha öğrenci olduğum için öğrenmek amaçlı alıyorum. İşimi göreceğini düşünüyorum izlediğim incelemelerden dolayı.

Kamitekno dan osiloskop almıştım, faturayı geç yollamışlardı ama sonuçta öyle ya da böyle geldi ve özür dilediler.
Aldığım osiloskop sıfır kapalı kutuda daha önce açılmamış olarak geldi.

Partnerelectronic ten güç kaynağı ve dc load aldım tamamen sıfır ve kapalı kutu geldi sorun yaşamadım.

Muhtelif firmalardan el tipi bir çok ölçü aleti aldım kapalı kutu ve sıfır olarak geldi sorun yaşamadım.

Daha sonra son zamanlarda başka bir firmadan alışverişlerim oldu, biri tamamen sorunsuz geçti, diğeri sorunlu oldu ve telafi edildi, iyi niyetle bana satmadıkları bir ürün için destekleri oldu, bu iyi niyetlerine istinaden firma ismini yazmayacağım, ama son aldığım bir kaç üründe sıkıntı yaşadım, ürünün arkasına farklı etiket yapıştırıp o ürünü bana yollamaya çalıştılar, öncesinde deformeli ürün veya teşhir ürünü gönderildi, git gel bir ton kargo ücreti ve kayıp zaman da cabası oldu, ayrıca en ayıp olanı da benimle yaşadıklarını bu foruma da üye olan birine anlatmışlar, buradaki üye öyle bir yazmış ki sanki suçlu benim, bu hiç yakışmadı bence, bu son olay benim için bardağı taşıran damla oldu. Bu firmadan son olumsuzluklar yaşanmadan önce ortalama 100.000 TL gibi de bir alışverişim olmuştu genel toplamda.

Firma ile iyi başladı ama iyi devam edemedi, benim açımdan hayal kırıklığı oldu açıkçası, ne diyeyim hayırlı bol müşteriler.

Kamitekno firmasına gelince, Spectrum Analizör ve bir kaç şey daha alacağım. Güvenilebilir bence.

Son düzenleme:
Bu firmadan hiç alışveriş yapmadım; ancak bazı arkadaşlarım pahalı cihazları sorunsuz bir şekilde temin etti. Bununla birlikte, bazı beklenmedik sorunlar da yaşandı.

Örneğin, forumda bir üye faturasını bir süre alamamış. Firma, muhasebecinin hastalığı gibi nedenlerle fatura gönderiminde gecikmeler olduğunu söylemiş. Foruma bu haliyle konu açıldı, sanıyorum birisi gece yarısı firma sahibine durumu bildirmiş ve hafta içi muhasebeci hasta olduğu için iletilmeyen fatura, pazar gecesi WhatsApp'tan gönderilmiş. Özürler dilenmiş, gönüller alınmış. Şimdi düşününce, bu sorun müşteriden mi firmadan mı kaynaklı emin değilim.

Benim için en önemli konu, forumda yaklaşık üç yıl yöneticilik yaptım. Yukarıda bahsettiğim fatura sorunu da bu dönemde gerçekleşti. Yukarıdaki konu üzerine, firmanın yasalara aykırı bir şekilde forumda örtülü reklam yaptığını fark ettim. Bu, yasal olarak cezai bir suçtur. Forumda o kadar link görmenin sebebi bu durum da olabilir. Aynı şekilde yasal süre içinde fatura kesmemekte suçtur. En ilginç olanı, firmanın istediği gibi kendi ismiyle forumda yer alabilecekken, bunu gizli yollarla yapmayı tercih etmesidir.

Bu suça ortak olmamak için bu olay tespitim üzerine yöneticilik yetkilerimin tamamını sildirdim. Ve firma hakkında benim bakış açım olumsuz.

Güven senin için önemliyse, 600 TL kimseyi açlıktan öldürmez, kimseyi de zengin etmez.

Son düzenleme:
Kamitekno dan osiloskop almıştım, faturayı geç yollamışlardı ama sonuçta öyle ya da böyle geldi ve özür dilediler.
Aldığım osiloskop sıfır kapalı kutuda daha önce açılmamış olarak geldi.

Partnerelectronic ten güç kaynağı ve dc load aldım tamamen sıfır ve kapalı kutu geldi sorun yaşamadım.

Muhtelif firmalardan el tipi bir çok ölçü aleti aldım kapalı kutu ve sıfır olarak geldi sorun yaşamadım.

Daha sonra son zamanlarda başka bir firmadan alışverişlerim oldu, biri tamamen sorunsuz geçti, diğeri sorunlu oldu ve telafi edildi, iyi niyetle bana satmadıkları bir ürün için destekleri oldu, bu iyi niyetlerine istinaden firma ismini yazmayacağım, ama son aldığım bir kaç üründe sıkıntı yaşadım, ürünün arkasına farklı etiket yapıştırıp o ürünü bana yollamaya çalıştıklar, öncesinde deformeli ürün veya teşhir ürünü gönderildi, git gel bir ton kargo ücreti ve kayıp zaman de cabası oldu, müşterisi ile yaşadıklarını da başka müşterisine anlatmışlar onu da buradan öğrendim. Bu bahsettiğim firmadan ortalama 100.000 TL gibi de bir alışverişim olmuştu genel toplamda.

Firma ile yi başladı ama iyi devam edemedi benim açımdan, ne diyeyim hayırlı bol müşteriler.

Kamitekno firmasına gelince, Spectrum Analizör ve bir kaç şey daha alacağım. Güvenilebilir bence.
Firma ismi verebilirsin ama söylediklerin hiç o şekilde olmadı, çamur at izi kalsın, hiç yakışmadı sana, Firma ismi TDS Mühendislik ben söyleyeyim rahatla

Kimseyi karalama ya da çamur atma gibi bir niyetim yok, yukarıdaki yazdıklarımda yanlış birşey varsa şurası yanlış diyebilirsiniz ben de özür dilerim.

Son düzenleme:
kami güvenilir, sahibiyle tanıştım. birkaç alışverişimiz de oldu. bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Kamitekno'dan benim de iki sorunsuz alışverişim oldu. Sahibi ile de tanıştık. Oldukça yardımcı olduşlar ve ilgilendiler.

Yakın zamanda @Baran EKREM 'in de alışveriş yaptığını biliyorum. Belki o da deneyimini paylaşmak ister.

Kamitekno, Egerate (alışverişlerim oldu), Test Mühendislik (alışverişim olmadı ama tanıştık), Partner Elektronik (alışverişim oldu), Özdisan (çok alışverişim oldu), EKOM (çok alışverişim oldu), Netes, SAMM Teknoloji (alışverişim oldu) gibi firmaların her birinin, ülkemiz ve sektör için çok faydalı ve bizler için değerli olduğunu düşünüyorum.

En yakınımızla alışveriş yaparken bile münferito şanssızlıklar, yanlış gelişmeler olabilir. Ama özünde bu firmalar çeşitli büyük markaların Türkiye distribitörlüğünü yapıyorlalar. Doğru ya da yanlış, işin aslına hakim olmadan münferit olaylar üzerinden yıpratmamak gerekir.

Ben kendi adıma yukarıda saydığım firmalardan (ve unuttuğum birçok firmadan) endişe duymadan alışveriş yapıyorum.

En yakınımızla alışveriş yaparken bile münferito şanssızlıklar, yanlış gelişmeler olabilir. Ama özünde bu firmalar çeşitli büyük markaların Türkiye distribitörlüğünü yapıyorlalar. Doğru ya da yanlış, işin aslına hakim olmadan münferit olaylar üzerinden yıpratmamak gerekir.

Fikrimi zaten ilk mesajımda dile getirdim ve konuyu uzatma niyetim yok. Fakat bunu yazınca sen açıklamak gerekiyor.

İllegal tutumlar hakkında söylediklerimi somut olaylar üzerinden dile getiriyorum; bu yüzden işlemler IP gibi kayıtlarla sabit. Standart kullanıcılar bu hareketleri göremez, bu bilgiler de resmi olmayan kurum ya da kişilerle paylaşılamaz. Dolayısıyla, olayın münferit olup olmadığını söylemek oldukça iddialı olur.

Eğer olay sadece fatura meselesi olsaydı ve firma "Süreci yönetemedik ama telafi etmek için elimizden geleni yaptık" deseydi, o gün çıkar, özür dilerdim.

Bunun dışında, forumda dile getirmediğim konularıda göz önünde bulundurarak firmanın olayları ele alış biçimini değerlendiriyorum.

Her konuya değinmiyorum diye, konuştuğum konulara hakim olmadığımı nereden çıkarıyorsun?

Açıklığa kavuşturayım: Herhangi bir firmayı özel olarak yıpratma gibi bir niyetim yok. Hatta işini düzgün yapan bir firmayı yıpratmamak için çaba göstermem, zaman zaman (özellikle bu tarz konularda) TDS Mühendislik ile özel bir bağım varmış gibi algılanabiliyor. Ancak böyle bir bağım da olmadığını bu vesileyle belirtmek isterim. Ben de herkes gibi bir müşteriyim; ararım, fiyat alırım, işime gelirse sipariş ederim. Çoğu zaman pazarlık bile yapmam. Onlarda parayı ne zaman göndereceksin demez. Aldığım ürünlerin hepsi faturalı, özel bir indirim almadığım da sabit. Güvene dayalı normal bir ticaretimiz var. Bi çay kahve içmeyi arzulasak da telefon dışında görüşmüşlüğümüz bile yok. Sadece aldığım hizmetten memnunum.

Yanılıyor olabilirim, ancak bildiğim kadarıyla Partner Elektronik ile Kami Teknoloji, öz abi kardeşe ait iki farklı firma. Partner Elektronik'ten de bir defa alışveriş yaptım ve herhangi bir memnuniyetsizliğim olmadı. Bunu da forumda her fırsatta dile getiriyorum.

Yani kimseye karşı özel bir tavrım yok.

Bir ihtiyacı A kişisi getirmezse B kişisi getirir. Kimse bu ürünleri bize faydalı olsun diye getirmiyor. İşini yapar parasını kazanır. Yıpratmamak adına toleranslı davranılabilir ama toplum düzenini bozacak hareketlere katlanmak zorunda değiliz.

Konu başlığı belli; iki firma arasında bir tercih yapılmak isteniyor. Somut olayları paylaşıyorum. Aynı noktadan bakıyoruz ama farklı bilgilere sahibiz. Bu sebeple konuyu dağıtmadan, @semih_s @Haze @czorgormez arkadaşlar gibi herkes kendi deneyimlerini paylaşırsa daha verimli olur.

Kıymetli Arkadaşlar Merhaba,

Kami Teknoloji Firma adına yazıyorum. Firmamız müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede olacak şekilde geliştirmeye her zaman çalışıyoruz.

Bazı konular hakkında @Sercan bey ile özel mesaj üzerinden yazıştık. Kendisi ile konuşmamızda ifade ettiğimiz gibi hatalar veya eksiklilerimizi , telafi etmek veya düzeltmek için elimizden geleni her zaman yapmaktan memnuniyet duyarız.

@yavuz016 firma olarak burada sizleri görmek güzel. Konuştuklarımızı özetlemiş olduğunuz için üzerine daha fazla söz söylemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu tutumunuz bende ummadığım bir olumlu izlenim oluşturdu. Gerisini zaman gösterecek.

Firmanın bizzat açıklama yapmasından sonra, umuyorum konuyu sahibi @cronux da güven konusundaki soru işaretlerini gidermiştir.

Forum istatistikleri

Konular
6,624
Üyeler
2,719
Son üye
oatmealcrazycake

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back