Hobi amaçlı kullanılan metal kaynağı metotları

Ben bir alet alırken maksimum uygulama alanı elde etmek amaçlı alıyorum, çünkü hobi çalışmaları yaparken neyle karşılacağını, neyi kaynatacağını önceden kestirmek çok zor. Bu açıdan bakınca, TIG kaynağı ile, ısıtma dışında bütün kaynak işlerini yapabiliyorsun. Kaynatılacak her metali kaynatabiliyor, kullanıcıya da maksimum kontrol veriyor, son derece estetik ve sağlam kaynak elde edebiliyorsun. Ama pahalı ve iş süresi uzun.

Eğer endüstriyel süreç açısından veya ticari iş yapanlar açısından bakarsan öncelikler çok farklı olur. Adam bir an önce işini bitirip parasını alıp bir sonraki işe geçmek ister. Bu açıdan da Gazlı veya gazsız MIG kaynak çok avantajlı.

Hobi iş için önereceğim kaynak "Gazsız gaz altı kaynağıdır"

Kullanmak ve kaynak yapmak elektrot kaynağına göre çok daha basit ve ince profili bir hiç bilmeyen biri bir kaç denemeden sonra kaynak yapabilir.

İlk zamanlar telini bulmak sıkıntı iken şimdi piyasa kaynıyor.
İşyerinde tavanda duman ve ısı sensörleri olduğu için içeride kaynak işi yapabilmek mümkün olmuyor. Bu nedenle Cold welding dedikleri gazaltı kısa darbeli TIG kaynağını araştırıyordum. Sanırım bu kaynakla işlem yaparken duman çıkışı oldukça düşük oluyor. Bunun için masa büyüklüğünde bir kabin ve içindeki havayı devamlı vakumlayacak su filtreli bir sistem düşünüyordum. Söylediğiniz telli kaynak türü de gördüğüm kadarı ile çok fazla duman çıkartıyor. Cevabınız için teşekkürler.

İşyerinde tavanda duman ve ısı sensörleri olduğu için içeride kaynak işi yapabilmek mümkün olmuyor. Bu nedenle Cold welding dedikleri gazaltı kısa darbeli TIG kaynağını araştırıyordum. Sanırım bu kaynakla işlem yaparken duman çıkışı oldukça düşük oluyor. Bunun için masa büyüklüğünde bir kabin ve içindeki havayı devamlı vakumlayacak su filtreli bir sistem düşünüyordum. Söylediğiniz telli kaynak türü de gördüğüm kadarı ile çok fazla duman çıkartıyor. Cevabınız için teşekkürler.
İyide burada yapılan iş hobi işine girmez ki?

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,527
Üyeler
2,682
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back