İlginç, Komik ve Tuhaf tasarımlar

asdfvsjhdgbaskjdsb.png

Aslında programın yapması gereken iş Benim yazdığım programın yaptığı iş :katil2:

Köyde böyle bir böcek buldum. İlk bulduğumda 3 boğum yanıyordu, biraz sonra birini sonra diğerini söndürdü. Bıraktığımda tek boğum yanıyordu. Hepsinin ayrı sürücüsü var demek ki:) Yeşilin güzel bir tonu. Harika görünüyordu.
IMG-20220714-WA0000.jpg

IMG-20220714-WA0001.jpg

Ben küçkken bunların sürüsüne denk gelmiştim. Gece dışardaydım. Onlarcası yanıp yanıp sönüyordu. Harika bir şölendi. :)
Ben ilk defa canlı gördüm. Bunları uçar sanırdım ama bendekinin kanatları yoktu. Bir de sabit yanıyordu. Kimyasal bir reaksiyonmuş ama bildiğin led var gibiydi.

Ben ilk defa canlı gördüm. Bunları uçar sanırdım ama bendekinin kanatları yoktu. Bir de sabit yanıyordu. Kimyasal bir reaksiyonmuş ama bildiğin led var gibiydi.
Benim gördüklerim uçuyordu. Müsadenle Yaban hayatı grubunda paylaşıp bilgi edineyim. Hem onlarda görsün bu güzelliği.

Erkekleri kanatlı, dişileri kanatsız olup larvalarına benzerler. Bazı çeşitlerinde erkek, dişi ve larvalar da ışık üretir. Bu özelliklerinden dolayı bazı bölgelerde dişi ve larvalara yıldız kurdu adı verilir. Her türün kendisine has sinyal şifresi vardır. Dişiler bazen sahte ışık uretir ve buna inanip ciftlesmeye gelen diger tur ates böceği erkeklerini afiyetle yer karinlarini doyururlar.
Sakarya Sapancada yaz aksamlari muhtesem goruntu verirlerdi.

Erkekleri kanatlı, dişileri kanatsız olup larvalarına benzerler. Bazı çeşitlerinde erkek, dişi ve larvalar da ışık üretir. Bu özelliklerinden dolayı bazı bölgelerde dişi ve larvalara yıldız kurdu adı verilir. Her türün kendisine has sinyal şifresi vardır. Dişiler bazen sahte ışık uretir ve buna inanip ciftlesmeye gelen diger tur ates böceği erkeklerini afiyetle yer karinlarini doyururlar.
Sakarya Sapancada yaz aksamlari muhtesem goruntu verirlerdi.
Acaba gönderdikleri sinyal TWI'mı CAN'mi :katil2:

Çocukluğumda bir kere görme şansım oldu. Bir daha da denk gelmedi. Yıldızları da yıllardır görmüyorum. Şehirde yaşamanın kötü yanları... Doğal güzellikleri kaçırıyoruz.

Denizde uygun şartlar olunca planktonlarda böyle ışık saçıyor. Onu da bir kere görme şansım oldu. Müthiş bir görüntü oluşuyor.

Çocukluğumda bir kere görme şansım oldu. Bir daha da denk gelmedi. Yıldızları da yıllardır görmüyorum. Şehirde yaşamanın kötü yanları... Doğal güzellikleri kaçırıyoruz.

Denizde uygun şartlar olunca planktonlarda böyle ışık saçıyor. Onu da bir kere görme şansım oldu. Müthiş bir görüntü oluşuyor.

haftalarca ws2812 şeritler ile uğraşıp böyle bir görüntü verememiştim.

Gündüzleri ampule pek gerek duymasak da ışık almayan bir yer de kullanılabilir. İlginçmiş gerçekten.

Ekran görüntüsü 2022-07-27 114007.png

Forum istatistikleri

Konular
5,994
Üyeler
2,519
Son üye
Coby5

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back