İtfaiye Oyun Makinesi Restorasyon

Su kireçli mi orada? Kireçli ise o da tıkar. Benim atölyedeki su inanılmaz kireçli, hangi musluğu, hangi bataryayı veya sulama kafasını alsam eninde sonunda bozuldu. Şimdi bu son kafayı ara ara kireç sökücüde bekletiyorum bakalım ne olacak.
Burada da fena kireç var. Lavabo açıcıda iş görmezse artık bende motoru söküp kireç sökücü kullanacağım. Kireç sökücü kalın tabakaları anında sökemiyor. Bir süre kireç üzerinde beklemesi gerek. O yüzden motoru sökmem gerekecek.

Burada da fena kireç var. Lavabo açıcıda iş görmezse artık bende motoru söküp kireç sökücü kullanacağım. Kireç sökücü kalın tabakaları anında sökemiyor. Bir süre kireç üzerinde beklemesi gerek. O yüzden motoru sökmem gerekecek.

Bekleme süresinden ziyade kireç sökücüyü yenilemen gerekiyor, çünkü satüre oluyor.

Su borusuna kirec engelleyici filtre takmak ise yaramaz mi? Ben dairenin girisine takmistim, kettle aylardir tertemiz. Sizin oradaki hatta gore ebatli olanida vardir herhalde.

Su borusuna kirec engelleyici filtre takmak ise yaramaz mi? Ben dairenin girisine takmistim, kettle aylardir tertemiz. Sizin oradaki hatta gore ebatli olanida vardir herhalde.
Öyle bir şey düşünüyorum. Şu tadilat bitsin de hele.

İçme suyu için çeşmeyi kullanıyorum, ama kahve ve çay için damacana su kullanıyorum kireçten dolayı. Ne kadar süre gidiyor bunlar? Benim de çok işime gelir bu. Damacana sudan da kurtulmuş olurum.

İçme suyu için çeşmeyi kullanıyorum, ama kahve ve çay için damacana su kullanıyorum kireçten dolayı. Ne kadar süre gidiyor bunlar? Benim de çok işime gelir bu. Damacana sudan da kurtulmuş olurum.
Bir omru yok, yikanabilir bu. Ama tam olarak yinede su aritma degil. Kalin tortu, deponun yosunu, koku, kirec falan onluyor ama icme suyu icin ben yine de su aritma kullaniyorum. Bu, su aritmanin filtrelerinin omrunu cok uzatiyor. Ayrica su falan kesilirse kokulu, yosunlu depo suyundan kurtariyor.

Son düzenleme:
Öyle bir şey düşünüyorum. Şu tadilat bitsin de hele.
Sorunun kireçten kaynaklandığını düşünüyorsan limon tuzu ile devir daim de çözüm olabilir. Asitlerden zarar görebilecek parçalar için defalarca kullandım. Akşamdan sabaha sorun çözülüyor. Limon tuzu çözdürülmüş su kireci iyi çözüyor. Araba silecek fıskiye depolarındaki kireçten ve çaydanlıktaki kireçlerden bu şekilde kurtuluyorum.

kimyasal kullanırken metal yuzeylerle beraber motor mili ile pompa arasında ki keçeye de zarar verebileceğini göz ardi etmeyin.

Daire girişinde
Bir omru yok, yikanabilir bu. Ama tam olarak yinede su aritma degil. Kalin tortu, deponun yosunu, koku, kirec falan onluyor ama icme suyu icin ben yine de su aritma kullaniyorum. Bu, su aritmanin filtrelerinin omrunu cok uzatiyor. Ayrica su falan kesilirse kokulu, yosunlu depo suyundan kurtariyor.

Sizce, daire girişindeki sıcak su hattına da takılabilir mi bu filtre?

Daire girişinde

Sizce, daire girişindeki sıcak su hattına da takılabilir mi bu filtre?
Takilir, sorun cikarmaz. Icinde silifos var kirec engelleme icin. Ben omru yok demistim ama silifosun yilda bir falan yenilendigini unutmusum. Onunda fiyati kg ile alindigi icin ucuz zaten.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back