JLCPCB Gümrük

aren01

Üye
Merhabalar 10 gün önce jlcpcb'den 20 adet kart sipariş ettim(5 + 5 + 10) 10 dolar kupon ile 23 dolara satın aldım kargo dahil bugun kargom dağıtıma çıkmış ptt ile gelecek ama şöyle bir sorun var ptt gönderi takibe baktığımda gümrük vergisi çıkıyor bunu kapıya geldiğinde ödeyecekmiyim yoksa pttye gidipmi ödeyeceğim ? ilk pcb siparişim işler nasıl yürüyor bilmiyorum
1703588297642.png

NOT : Kapıda ödedim

Son düzenleme:
Güncel sistemi bilmiyorum eskiden kapıda odeniyordu

Sorunuzdan bagımsız olarak Kargo için neyi seçtiniz kaç dolar tuttu

jlc pcb de DLL seçeneginde bu ücretin çıkmaması lazım aynı zaman da aras kargo ile gelmesi lazım.
kargo seçenekleri ne seçtiniz.

Güncel sistemi bilmiyorum eskiden kapıda odeniyordu

Sorunuzdan bagımsız olarak Kargo için neyi seçtiniz kaç dolar tuttu
evet kapıda ödedim e-expressi seçtim toplam 33 dolar tuttu 10 dolar kupon veriyor kargo ücreti 15 doları geçerse yani 23 dolar ödemiş oldum
4 günde kargoya verildi 10-11 günde eve ptt ile geldi
1703610491592.png
1703610515355.png

1703610722608.png

2 adet kendi tasarlayıp çizdiğim arduino ve Stylophone devresi

devre kartlarını instagram hesabımda paylaştım burada hesabımı paylaşsam sorun olur mu emin değilim kuralları bilmiyorum

Kargo metodu olarak "Standard Global Direct Line" seçilirse gümrük masrafları sipariş aşamasında tahsil ediliyor ve sonrasında herhangi bir ücret çıkmıyor. Kargo dağıtıma çıktıysa parayı sizden teslimat sırasında kapıda tahsil edeceklerdir.

Son düzenleme:
Kargo metodu olarak "Standard Global Direct Line" seçilirse gümrük masraflar sipariş aşamasında tahsil ediliyor ve sonrasında herhangi bir ücret çıkmıyor. Kargo dağıtıma çıktıysa parayı sizden teslimat sırasında kapıda tahsil edeceklerdir.
bunu bilmiyordum şimdi baktım 5-6 dolar vergi kesiyor nerdeyse kapıda ödediğimle aynı

Kargo metodu olarak "Standard Global Direct Line" seçilirse gümrük masrafları sipariş aşamasında tahsil ediliyor ve sonrasında herhangi bir ücret çıkmıyor. Kargo dağıtıma çıktıysa parayı sizden teslimat sırasında kapıda tahsil edeceklerdir.
bu standart global direct line kaç günde geliyor ? genellikle fedex seçiyorum. en fazla 3 günde türkiyeye giriş yapıyor ve gümrük ödemesi maili düşüyor. ödemeyi yapıyorum 1-2 gün içinde kartlar elimde oluyor.

kısaca haftasonlarını saymazsak üretim 2 gün, yol 3 gün, gümrük teslimat vs 2 gün toplamda 6-7 günde fedex ile elimde oluyor.

En son PCB mi 4.12.2023 de vermişim. 16 Aralık da elime geçmiş . Geçmiş'e baktim genelde 15 günde elime geçmiş .
bunun 2 3 günü ülke içi kargo

Son düzenleme:
bu standart global direct line kaç günde geliyor ? genellikle fedex seçiyorum. en fazla 3 günde türkiyeye giriş yapıyor ve gümrük ödemesi maili düşüyor. ödemeyi yapıyorum 1-2 gün içinde kartlar elimde oluyor.

kısaca haftasonlarını saymazsak üretim 2 gün, yol 3 gün, gümrük teslimat vs 2 gün toplamda 6-7 günde fedex ile elimde oluyor.
Tam hatırlamıyorum ama çok uzun sürmüyor. 10 gün olabilir. Sonra hesabımdan bakarım. Kargo takip hala aktif ise tam bir süre söylerim.

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,487
Son üye
camandar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back