Kablo dolamak için teflon bant makarası

Sercan

--
Evde musluk tamiri yaparken teflon bant kullandım. Bant bitince makarayı çöpe atacaktım ki, ne zamandır aradığım makarayı elimde tuttuğumu fark ettim.

Daha önce aşağıdaki konuda bahsettiğim gibi Erse marka bir diafon kablosu almıştım.

Bu kabloyu aşağıdaki fotoğrafta görüleceği gibi tükenmiş PLA rulosuna sarmıştım.

Bu kablo, Dupont gibi projeler için muhteşem olmakla birlikte, bazen tel atlatmak bazen de kısa mesafeli lehimler için elimde olması gerekiyor. Her defasında gidip bu rulodan almak zor oluyor. Ayrıca içinde 8 kablo olduğu için iki renkten az miktar kullanınca 6 renk ya ziyan oluyor ya da saçma sapan karmaşaya sebep oluyor.

Neyse ki teflon bant rulosu sayesinde hem derli toplu hem de istediğim miktarda kesebileceğim bir rulo elde etmiş oldum. Eğer başka rulolar da bulabilirsem, her rengi ayrı bir ruloya koyup, zaten serbest hareket eden kapaktan doğrudan dışarı çıkartabilirim. Kablo soyucuda denk geldiği ölçüyü de üzerine yazdım ki her defasında deneme yanılma ile bulmayayım diye.

20240615_023716.jpg
20240615_015104.jpg
20240615_021455.jpg
20240615_022054.jpg

Forum istatistikleri

Konular
6,154
Üyeler
2,558
Son üye
cenkacar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back