Kenwood HG400 Tost Makinesi Tamiri

Merhaba,
Bende de aynı cihaz var 1 tost yapıyorum sonrasında sigorta atıyor. İçini açtım lambalarından birisi patlamış. Başka sorun görünmüyor. Termostat var mı bu cihazda. Muhtemelen aşırı ısınmadan olduğunu düşünüyorum.

Merhaba,
Bende de aynı cihaz var 1 tost yapıyorum sonrasında sigorta atıyor. İçini açtım lambalarından birisi patlamış. Başka sorun görünmüyor. Termostat var mı bu cihazda. Muhtemelen aşırı ısınmadan olduğunu düşünüyorum.

Merhaba foruma hoşgeldin!

Toprağa kaçak vardır muhtemelen, sigortayı attıran odur. Cihazı rezistanslarını söküp iyice içini temizlersen düzelebilir.

Multimetre varsa faz ve toprak arasında omaj ölçmeyi deneyebilirsin. Belki ölçülebilecek seviyede bir kaçak vardır. Ama bazan statik bir kaçak olmuyor, voltaj geldiği zaman kaçak şartları oluşuyor.

Multimetre varsa faz ve toprak arasında omaj ölçmeyi deneyebilirsin. Belki ölçülebilecek seviyede bir kaçak vardır. Ama bazan statik bir kaçak olmuyor, voltaj geldiği zaman kaçak şartları oluşuyor.
Malesef yok. Biraz elim yatkın o kadar. Makineyi severek kullanıyorduk kıyamadım. Temizleyim olmazsa bir tamirciye götüreceğim.

Malesef yok. Biraz elim yatkın o kadar. Makineyi severek kullanıyorduk kıyamadım. Temizleyim olmazsa bir tamirciye götüreceğim.

Madem tamire heveslisin bir multimetre de al istersen. Uygun fiyatlı modeller var senin işini görecek.

Bu sanki biraz profesyonel. Önerbileceğiniz bir cihaz var ise alalım. Düşünüyordum zaten.

Bu, verdiğin parayı sonuna kadar hakeden giriş seviyesi bir multimetre. Daha ucuzları var ama onlara artık multimetre dememek lazım.

Alternatif olarak Çin'den AN8008 getirtebilirsin.

Veya alınabilecek multimetreler arasında en alt sınırda olan şunu alabilirsin:

Benim tercihim UT89X veya UT89XD olurdu. Mekanik olarak daha stabil, koruyucu kauçuk kaplı ve daha dayanıklı gibime geliyor. Ama gömlek cebine sığması bir avantaj ise AN8009 da düşünülebilir.

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back