KiCad eksik pin numaraları

TA3UIS

Doğan
Kicad ile LM358 ekledim ama aşağıdaki gibi eksik pinler mevcut.
Tüm pinlerin görünmesini nasıl sağlıyoruz?

1728514526297.png

Kütüphaneden LM358'i seçtikten sonra ilk tıklamada U1A olarak koyuyor. İkinci tıklamada U1B olarak koyuyor. Son kez tıklarsan da U1C olarak besleme bacaklarını koyuyor.

Ekran görüntüsü 2024-10-10 044250.png

KiCad içine parçalar halinde eklenebilmesi tuhaf olmuş, neden aşağıdaki gibi tek bir parça halinde eklenemiyor acaba?, program ile alakalı bir durum sanırım.

1728546755352.png

Opampın 2 çıkışı var. Bunları şemada ayrı ayrı çizip hangisinin ne yaptığını görmek daha işlevsel olmaz mı? Öbür türlü opampa doğru gelen 8 tane çizgi olacak. Diğer devre elemanlarını da işin içine kattığında karman çorman bir şema çıkacak karşımıza. Oysa şema ne kadar anlaşılır olursa o kadar iyidir.

KiCad içine parçalar halinde eklenebilmesi tuhaf olmuş, neden aşağıdaki gibi tek bir parça halinde eklenemiyor acaba?, program ile alakalı bir durum sanırım.

36817 eklentisine bak
Tamamen tarz ile alakalı kımı kütüphanelerde boyledir kimisinde tek parça bence böylesi çok daha iyi opamplar gereken yerlerde ayrı ayrı konuyor besleme kısmı da direkt güç bloğuna konulabiliyor anlaşılırlık artıyor

istersen sembolu kendi symbol edutorunde duzenleyip o sekilde farkli kaydedip kullanabilirsin, sahsen begenmediklerimi oyle yaptim ve bir arsiv olusturdum.

Yapacak bir şey yok, ister kullan ister kullanma tamamen kullanana bağlı bir durum :tamam1

Daha kapsamlı devrelerde opamp beslemeleri boşuna gereksiz kalabalık yaratıyor. Beslemesiz gösterilmesi daha uygun. Aldığı beslemeyi de komponent özelliklerinde tanımlayabiliyorsun.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,735
Üyeler
2,756
Son üye
Sagankam

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back