Microsoft Office 2019 Pro Plus Hakkında Bilgi

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Herkese merhaba,
Bilgisayarımı formatladım ve ofis kurmam gerek. Virüslü crack yüklemektense lisans fiyatlarına bir bakayım dedim.
Aşağıdaki özelliklerde bir ofis programı 9.90tl ile 800tl arasında değişiyor.
Biraz araştırdım içinden çıkamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Office 2019 Pro Plus Tüm Dillerde Süresiz Dijital Portal Lisans Hesabı
  • Lisanslar 1 bilgisayar içindir.
  • Sınırsız Lisansdır.
  • Dijital ürün olduğu için kutu yoktur.
  • Kişisel kullanım içindir
  • Ticari değildir (ticari için lütfen bizimle iletişime geçiniz)
  • Orjinal Microsoft Ürünüdür.
  • Ürün anahtarı Windows 10 kurulumuyla kullanılabilir.

Alternatif önersek? :)

Alternatif önersek? :)

Yok ya. Alıştım buna. Formüllerini filan ayarladığım exel var. Başka birşeyde açarsam uğraştırır. Yoksa alternatif olarak open office'i de tercih edebilirdim.

Benim bildiğim en ucuz MS Office lisansı ayda 54 TL. O 9.90 olan muhtemelen tüm MS ürünleri için satılan crack keydir diye tahmin ediyorum.

Ben 10 yıla yakındır LibreOffice kullanıyorum, hiç MS Office'i aratmadı şimdiye kadar.

Benim bildiğim en ucuz MS Office lisansı ayda 54 TL. O 9.90 olan muhtemelen tüm MS ürünleri için satılan crack keydir diye tahmin ediyorum.

Ben 10 yıla yakındır LibreOffice kullanıyorum, hiç MS Office'i aratmadı şimdiye kadar.
Abi bildiğin bir site var mı sağlam? Kimin ne sattığı belli değil. Şu 54TL olanı nereden alabiliriz?

Bir ara openoffice denedim ama alışamadım. Ancak WPS office diye sağlam bir alternatif var. Denemediysen tavsiye ederim. Tek kusuru ingilizce olması.

Openoffice ve libreoffice ayrı programlar bu arada.
Önceleri sadece openoffice vardı ama geliştiriciler anlaşamadığı için kod ikiye bölündi.
Openoffice 100% özgür olmayan bir lisansa geçerken libreoffice %100 özgür yazılım lisansı ile yoluna devam ediyor.

Resmi site:

Bu sayfaya baktım. Office 365 dediği sınırlı süreli. Aylık 54tl, yıllık daha fazla. Benim nette bulduğum Office 2019 Pro Plus burada 800tl.

Anlamadığım nokta hadi nettekiler crack satıyor. Microsoft neden buna müdahale etmiyor?

Bu sayfaya baktım. Office 365 dediği sınırlı süreli. Aylık 54tl, yıllık daha fazla. Benim nette bulduğum Office 2019 Pro Plus burada 800tl.

Hmm şimdi bakınca bir de 41 TL lik kişisel plan varmış. Gene de 0 TL lik Libre Office daha cazip :katil2:

Anlamadığım nokta hadi nettekiler crack satıyor. Microsoft neden buna müdahale etmiyor?

Korsan ile mücadele bir maliyettir. Dünya çapında satılan bir ürün için her korsana müdahale etmek için, yüzlerce avukatın gece gündüz sürekli korsan avlaması lazım. Onun yerine bu iş için kısıtlı bir enerji harcayıp o şekilde yakalayabildiğini yakalıyor. Korsan satanlar da boş durmuyor ve var olan yasal boşlukları sonuna kadar kullanıyor. Türkiye'de satılan bu "windows 10 key" "office 365 key" için de muhtemelen bir yasal boşluk vardır onu kullanıyorlardır.

Bir de mikrosoft zaten milyarlarca dolar para kazanıyor. Esasında o firmanın para gibi bir derdi de yok (derin konu :D ) O yüzden sadece "korsanla mücadele ediyoruz" diye inandırıcı bir görüntü vermesi yeterli.

Ben zaten bazı şeyleri göz ardı ettiklerini biliyorum da, alenen crack satanlara müsamaha göstereceklerini zannetmiyordum. Yani bunun zahmeti de yok. Google'a "Microsoft Office Fiyat" yaz, 10tl den max tutara kadar saranları ver avukata dava açsın. Paraya ihtiyacında yoksa bağışla sağa sola.

Adamlara bak lan hem Microsoftu dolandırıyor hem milleti. Dünya tam şeref yoksunlarının yeri olmuş çıkmış be. Durduk yere kendimi gaza getirip sinirlendim. Dün akşam az daha alacaktım 54tl ye.
:katil1:

Microsoft istese bu programları kırılamayacak şekilde yapacak kabiliyete sahip değil mi ?

Bu iş ilk başlarda yaygınlaşması için piyasada yaygın olan ürün tutulan ürün oluyor. diye düşünüyorum.

Birde microsoft gibi firmalar genelde son kullanıcı değilde kurumsal yada işletme sahiplerine yönelik ağırlıklı yaptırım uyguluyor.

Microsoft istese bu programları kırılamayacak şekilde yapacak kabiliyete sahip değil mi ?

Bu iş ilk başlarda yaygınlaşması için piyasada yaygın olan ürün tutulan ürün oluyor. diye düşünüyorum.

Birde microsoft gibi firmalar genelde son kullanıcı değilde kurumsal yada işletme sahiplerine yönelik ağırlıklı yaptırım uyguluyor.

Gerçek anlamda kırılamayacak yazılım yapmak çok çok zor birşey. Bir maliyet/fayda hesabı yapılıyor ve kırılması belli bir seviye zorlaştırılıyor o kadar.

Hem sonra niyet okuma ile bu işleri yapacak olsak, bunu birçok başka alana da genelleştirebiliriz :) Mesela 1 km2 alanda odun satan bir ormancıyı düşün. Adam alanın bir kenarında kulübede oturuyor ve gelen de odunları toplayıp tarttırıyor ve parasını ödüyor. Ama bazıları da kulübeden çok uzak bir yerde odunları doldurup doldurup gidiyor, sonra da şöyle diyor kendini avutmak için "İstese bu adam, bu 1 km2 alanı 3 m yükseklikte beton duvar ile çevirip üzerine de dikenli jiletli tel koyamaz mıydı? Koyardı. Neden koymuyor? Çünkü rakiplerinden pazar payı kapmak için bilerek arada bir odun alınmasına izin veriyor".

Ben zaten bazı şeyleri göz ardı ettiklerini biliyorum da, alenen crack satanlara müsamaha göstereceklerini zannetmiyordum. Yani bunun zahmeti de yok. Google'a "Microsoft Office Fiyat" yaz, 10tl den max tutara kadar saranları ver avukata dava açsın. Paraya ihtiyacında yoksa bağışla sağa sola.

Adamlara bak lan hem Microsoftu dolandırıyor hem milleti. Dünya tam şeref yoksunlarının yeri olmuş çıkmış be. Durduk yere kendimi gaza getirip sinirlendim. Dün akşam az daha alacaktım 54tl ye.
:katil1:

Eğer Türkiye'de yasal anlamda yapılabilecek birşey olsa o windows 10 keyler satılamazdı. Demekki bir yasal boşluk var.

Eğer microsoft açık açık derse "ben yazılımın yaygınlaşması için belli bir miktar crack'e izin veriyorum, sorun değil", ve o crack de gerçek yazılımın işini görüyorsa, o zaman tabiki crack almak lazım. Niye bir sürü ilave para veresin. Ama microsoft öyle birşey beyan etmediğine göre, sırf hissiyatına göre adamın ürününü izinsiz kullanırsan bu hak yemektir. Böyle bir ürünün de bereketi olmaz diye düşünüyorum. Eğer günümüzde çok kaliteli ve microsoft ürünlerini aratmayan özgür yazılım ürünleri olmasaydı, crack satın alanmalara daha anlayışlı karşılanabilirdi. Ama piyasada birçok alanda da MS den daha iyi özgür yazılımlar varken hala crack kullanılıyorsa bunu artık MS nin fiyat politikası ile falan açıklamak mümkün değil. Bunun tek açıklaması tembellik :) "Yeni yazılım öğreneceğime, zaten bildiğim programı para vermeden kullanayım, hakı makı boşver" mantığı.

Hak yemeyelim diye para vermek istiyoruz ama hak sahibine gücümüz yetmiyor, hak yiyenede para verip hak yemek istemiyoruz. Al şu takatukaları takatukalamadan takatukacıya götür :katil1: :katil1:
Madem giydirdin. Bende giyicem. Eve gidip ücretsiz ofis kurup baştan formül yazıcam.:cheeky3:

Hak yemeyelim diye para vermek istiyoruz ama hak sahibine gücümüz yetmiyor, hak yiyenede para verip hak yemek istemiyoruz. Al şu takatukaları takatukalamadan takatukacıya götür :katil1: :katil1:
Madem giydirdin. Bende giyicem. Eve gidip ücretsiz ofis kurup baştan formül yazıcam.:cheeky3:

Libre Office'i dene, sonra bana teşekkür edeceksin :)

Aradaki fark ile ilgili bir örnek için de şunu yap: Mevcut MS Office'i kaldırmadan çok basit bir HTML doküman yaz. İçinde tek satır olsun. Sonra da Libre Office'i kur ve aynı satırı yaz HTML olarak.

Sonra da aradaki farka bir metin editörü ile bak ve MS nin HTML çıktısının ne kadar boktan olduğunu gör.

Libre Office'i dene, sonra bana teşekkür edeceksin :)

Aradaki fark ile ilgili bir örnek için de şunu yap: Mevcut MS Office'i kaldırmadan çok basit bir HTML doküman yaz. İçinde tek satır olsun. Sonra da Libre Office'i kur ve aynı satırı yaz HTML olarak.

Sonra da aradaki farka bir metin editörü ile bak ve MS nin HTML çıktısının ne kadar boktan olduğunu gör.
Format attığım için MS kurulu değil şuan. Para verip virüslü crack kullanmadan kurayım dedim ama olmadı. MS şansına küssün :D

Libre Office'i kurdum. Exel dosyasını açtım. Hiç bir formülüm bozulmadan çalıştı. Boşuna crack le kürekle uğraşmışım yıllarca.

Bu elemanın 58 TL ye windows 10 key alıp sorun yaşamaması, onun yasal olduğu anlamına gelmiyor. Bir de ne güzel diyor "arkadaşlar, crack kullanacağınıza 58 TL verip gerçeğini kullanın". Windows'un iki türlü lisansı var, kutulu lisanslar ve OEM lisanslar. Kutulu lisanslar en pahalısı ve hardware'e kilitli olmayan bir lisans. OEM lisanslar daha ucuz ve belli bir hardware'e kilitli oluyor. Hardware'de büyük çaplı değişiklik olursa aktivasyon kalkıyor. Ama gene de en ucuz OEM lisans da 100 doların epey üzerinde.

Bunların yasal olup olmadığını öğrenmenin tek yolu, mikrosoft'un lisans sözleşmesine bakmak. Aynı evini kiraya veren birisinin kiracıya evi nasıl kullanacağı konusunda kurallar (genel yasalara uygun olacak tabi bu kurallar) koyması gibi. Orada eğer microsoft şunu diyorsa:

"Benim en az 100 dolara sattığım lisansa o kadar para vermenize gerek yok, gidin 8 dolara gooddeal.com dan alın"

O zaman yasaldır. Ama lisans sözleşmesine uygun olarak kullanmıyorsan bu yasal değildir ve şikayet durumunda da yasal yaptırımları olur.

Mikrosoft'u savunuyor gibi oldum yav :D Ama şeytan görsün yüzünü onların! Gerekmedikçe beş kuruş dahi kazandırmam o firmaya, ama işim için gerekiyorsa da yasal olarak parası neyse verip kullanırım. Korsana tevessül etmem. Ha, zor durumdasındır, alternatifin de yok, o zaman kullan. Ama alternatif varken Mikrosoft gibi adeta haraç keser gibi fiyata yazılım satan bir firmaya niye bağımlı olasın?

Forum istatistikleri

Konular
5,999
Üyeler
2,522
Son üye
elektra

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back