Nedir bu c++

Ahmet

S38>S85
Normalde c++'ı yazarken hep birşeye dayalı yazıyorum(buton girişi,sensör verisi vs.)
Fakat 1 adım üstüne koymak için cLion da denemeler yapmaya başladım burada neye dayalı yazıyoruz yazdığımızı nasıl birşeye entegre ediyoruz anlamadım kendi kendime bir denemeler yaptım onu bırakıyorum aşşağıya.

ede:
#include "iostream"
int c = 0;

void sayi(){
    std::cout << "Sayi Giriniz"<< std::endl;
}

int main() {
    std::cout << "Sayi Giriniz"<< std::endl;
    while (1){

std::cin >> c;

if(c > 0 && !std::cin.fail()){
          std::cout << "Sayi Girildi:";
          std::cout << c << std::endl;

}
        if(c > 0){
            c++;
            sayi();
        }
    }
}

• Beğen
Reactions: nt
Dayalı ne demek yav? Programın bir yere dayalı olmasına gerek yok.

Dayalı ne demek yav? Programın bir yere dayalı olmasına gerek yok.
konuyu açarken aklıma gelmedi tabiri.

şimdi biz işlemcilerle uğraşırken hep i/o veya sensör verisi vs. bunlardan gelenlere göre yazıyoruz işlemcimize programı.

bilgisayar tarafında nasıl oluyor onu idrak edemiyorum mesela windowsda çalışacak bir c++ uygulamasını nasıl yazacağız.

Nesnelerle işlem yapıyorsan, o nesnelerin metotlarını çağırıyorsun. Ama nesnelerle işin yoksa bile bir programı C++ dilinde yazmanın faydaları var. Yani düz C programı yazar gibi de C++ programı yazabilirsin.

Windows'da C++ programı, genelde MFC (Microsoft Foundation Classes) denen bir kütüphane ile yazılıyor. Pencereler, diyaloglar, butonlar vs her görsel arabirim birer nesne oluyor. Ama uzun zamandır MFC ile program yazan neredeyse hiç yok, artık herkes .NET falan kullanıyor.

Nesnelerle işlem yapıyorsan, o nesnelerin metotlarını çağırıyorsun. Ama nesnelerle işin yoksa bile bir programı C++ dilinde yazmanın faydaları var. Yani düz C programı yazar gibi de C++ programı yazabilirsin.

Windows'da C++ programı, genelde MFC (Microsoft Foundation Classes) denen bir kütüphane ile yazılıyor. Pencereler, diyaloglar, butonlar vs her görsel arabirim birer nesne oluyor. Ama uzun zamandır MFC ile program yazan neredeyse hiç yok, artık herkes .NET falan kullanıyor.
yine herşeyi yanlış yerinden yakalıyorsun Ahmet!

iş android(linux) tarafına geçince ++ kullanılabilir hale gelir mi?
Bunu sormaktaki amacım 7inch hmi almak şuan en ucuzu 4bin tl durumunda.
Ama 7inch android tablet satın almaya kalkınca 1.500 2bin tl civarında elde edebiliyoruz.

Android için ++'da yazabilir miyiz?
Nasıl yazabiliriz?
Bunları googleye'de sorabilirim kusura bakma abi seni rahatsız ediyorum.

Akıllı telefon uygulamaları ile hiç uğraşmadım malesef.

Akıllı telefon uygulamaları ile hiç uğraşmadım malesef.
bunu öğrendikçe forumda paylaşacağım.

Biraz araştırdım.

Android Studio&Visual Studio birlikte çalışıp sana android emulatör oluşuturp sürekli ".apk" dosyası çıkarıp kendi cihazına kurmanın önüne geçiyor anlık olarak oluşturduğu sanal android cihazda denemelerini yapabiliyorsun.

Qt ye bakmanı tavsiye ederim.

Adsız.png

İlk adımı attım visual studio içinde android emulatör çalıştırdım.
elimde kullandığım telefondan farklı değil.
visual içine eklenen kütüphanelerde hoşuma gitti;

telefon içindeki modem.
gsm bağlantısı.
wifi bağlantısı.
bt bağlantısı.
gelen çağrı.
gelen sms.

bunlar için kütphaneler eklenmiş ayrıca her telefona cihaza uyumlu olmasada sensörler içinde eklenenlar var
gyro,
gps,
kulağına koyduğunda ekranı kapatan sensör sanırım optik sensör dediği.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,821
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back