osiloskop önerisi?

timur abi bi kere nolur cevabı bedava olan bişi yaz vallaha hanım boşayacak :) orası mühim değilde çoluk cocuk sonra perişan olacak :) bu siglenti niye aldım onuda bilmiyorum

Acaba sana bir BMW araba linki mi atsam :cenekasi1: :katil2:

Düz DL3021 alın. Sonra hack ile onu DL3031A yapacağız. Birisi 22 bin, diğeri 53 bin TL. Bak, 31 bin TL tasarruf :D

Düz DL3021 alın. Sonra hack ile onu DL3031A yapacağız. Birisi 22 bin, diğeri 53 bin TL. Bak, 31 bin TL tasarruf :D
3021A ile 3021 arasında arka giriş çıkışlarda fark varmış, ne derece önemli bilmiyorum ama onu araştırıyordum şimdi dün distribütörü partner electronic ile görüştüm.

Sanırım arka panelde 3021A modenlinde olan ama 3021 modelinde olmayan Digital I/O bağlantısı varmış.
Birde 3021A modeli full renkli ekran mı?

Bende DL3021 var ve arkasında digital IO mevcut. DL3021 kimliğinde ekran siyah beyaz. Hackleyerek DL3031A ya terfi edince ekran renkli hale geliyor.

1707558412565.jpeg

Bende DL3021 var ve arkasında digital IO mevcut. DL3021 kimliğinde ekran siyah beyaz. Hackleyerek DL3031A ya terfi edince ekran renkli hale geliyor.
3021A ya boşuna fazladan para vermeye gerek yok desenize?
3021 de stoklarda yokmuş, ne distribütör ne de kartal otomasyon.

Son düzenleme:
3021A ya boşuna fazladan para vermeye gerek yok desenize?
3021 de stoklarda yokmuş, ne distribütör ne de kartal otomasyon.

Teorik olarak garanti kapsamında cihazı geri gönderirsen, hacklenmiş diye garantiyi reddedebilirler. Ama pratikte böyle birşey olur mu? Bilmiyorum. Önemli de değil. Ben şu anda 3021 fiyatına 3031A kullanıyorum. Yani 31 bin lira tamir masrafı çıkarsa fit olacağım :)

Daha önce bozuldu bu, kendim tamir ettim.

Tekrar bozulursa gene ben tamir edeceğim zaten, garantiye falan göndermem.

Teorik olarak garanti kapsamında cihazı geri gönderirsen, hacklenmiş diye garantiyi reddedebilirler. Ama pratikte böyle birşey olur mu? Bilmiyorum. Önemli de değil. Ben şu anda 3021 fiyatına 3031A kullanıyorum. Yani 31 bin lira tamir masrafı çıkarsa fit olacağım :)

Daha önce bozuldu bu, kendim tamir ettim.

Tekrar bozulursa gene ben tamir edeceğim zaten, garantiye falan göndermem.
Garanti bitince hack yaparım ben.

arkadaşlar bence timur abiyi atalım batacam yoksa
Onu bir tek ben atabiliyorum. Mağdurlar aralarında para toplasın. Bana 50bin tl cik bağışta bulunun hemen atarım. Bu sayede bende listeyi tamamlarım. :katil2:

Bu osiloskobun sinyal jeneratörü ve lojik analizör opsiyonu var. Bunun için hem harici donanım, hem de yazılım lisansları gerekiyor. Orada bahsedilen şey, yazılım lisanslarının bedavaya verileceği. Eğer bu opsiyonları kullanmak istiyorsan, harici sinyal jeneratör kutusunu ve lojik analizör probunu da satın alman gerekir.

30254 eklentisine bak30255 eklentisine bak

SDS1000X-E ailesinde dahili sinyal jeneratörü yok. @taydin 'ın söylediği SAG10211'i ya da Siglent SDG1000X ve SDG2000X serilerinden bir cihaz alabilirsiniz. SDG2042X tavsiye ederim. Ancak bütçe söz konusu olduğunda pek ucuz ürünler değiller.

Herhangi bir marka sinyal jeneratörü kullanmak yerine, yukarıdaki ürünlerden birini aldığınızda osiloskop bu cihazla entegrasyon halinde çalışarak BODE analizi yapabiliyor. Temel fark bu.
Örnek bir analiz:

Ancak Çin malı uygun fiyatlı (RD JDS6600, Feeltech FY6600) bazı jeneratörlerden alıp şu linkteki yönergeleri takip ederek de SDS1000X-E ailesiyle entegre çalışacak bir jeneratöre çok daha uygun maliyetle sahibi olabilirsiniz.

Burada FY6600 gibi cihazlara bir tane ESP8266 modül eklenip, ağ üzerinden kendini Siglent sinyal jeneratörü olarak tanıtması ve Siglent osiloskoplardan SCPI üzerinden komut alması sağlanıyor. Böylece osiloskopun BODE analizi sırasında göndereceği komutları alarak gerekli frekans ve genlikteki sinyali üretiyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back