Pcb gümrük,kargo vs

s4met

Yeni Üye
Arkadaşlar pcbway veya jlcpcb den pcb yaptırmak istiyorum ama bazı sorularım var
10 adet pcb alırsam gümrüğe takılır mı?(kargo hariç fiyat 5 dolar)
Parçalar lehimli halde alırsam sıkıntı olur mu?(kargo hariç fiyat 60 dolar)
ve hangi kargoyu önerirsiniz

jlpcbde sürekli pcb yaptırıyorum. bu güne kadar takılan ürünüm olmadı. uyguladığım yöntem şu.

2-3 çeşit olsa da pcb adedi çeşit başına 5 taneden fazla sipariş vermiyorum. toplam siparişimin genelde 40-50 doları geçmemesine dikkat ediyorum. kargoyu sadece fedex seçiyorum. mal gümrüge geldiğinde fedex bana gümrük ücretini mail atıyor, havale yapıyorum. 2 gün içinde
kargo geliyor.

tüm alışverişi şahıs ismi ve ev adresiyle yapıyorum. şirket-kurum adıyla yapılan alışverişler veya şahıs adıyla bir şirket adresine gelen kargolar her zaman daha risklidir.

2-3 çeşit pcb tek kargoda mı alıyorsunuz yoksa ayrı ayrı mı ve daha önce parçaları lehimli halde aldınız mı?

Bu 2024 basindaki yasa oncesinde ben assembled olarak almistim. Kategori 3 kapsaminda rakam sinirlar dahilinde oldugundan sadece gumruk bedeli odeyip almistim. Ancak simdi devre elemanlari olan kartlarin Tareks'e tabi olma durumu var. Bu nedenle bu konudaki bilgimin guncel olmadigini belirteyim.

jlpcbde sürekli pcb yaptırıyorum. bu güne kadar takılan ürünüm olmadı. uyguladığım yöntem şu.

2-3 çeşit olsa da pcb adedi çeşit başına 5 taneden fazla sipariş vermiyorum. toplam siparişimin genelde 40-50 doları geçmemesine dikkat ediyorum. kargoyu sadece fedex seçiyorum. mal gümrüge geldiğinde fedex bana gümrük ücretini mail atıyor, havale yapıyorum. 2 gün içinde
kargo geliyor.

tüm alışverişi şahıs ismi ve ev adresiyle yapıyorum. şirket-kurum adıyla yapılan alışverişler veya şahıs adıyla bir şirket adresine gelen kargolar her zaman daha risklidir.

Hocam ben de yakın dönemde PCB siparişi geçmem gerekiyor daha önce hiç geçmedim.
JLC PCB güzel duruyor, kaç güne geliyor acaba PCB'ler. Bir de kalitesinden memnun musunuz acaba?

İyi günler dilerim.

Hocam ben de yakın dönemde PCB siparişi geçmem gerekiyor daha önce hiç geçmedim.
JLC PCB güzel duruyor, kaç güne geliyor acaba PCB'ler. Bir de kalitesinden memnun musunuz acaba?

İyi günler dilerim.
kalitesi çok iyi. 0.125mm (5mil) yol-boşluk kadar inebiliyor, delik olarak da standarta 0.3mm yapabiliyorlar. daha ufak delik olursa ekstra ücret çıkar.

normalde 2-3 gün kadar imalat sürer. 2-3 gün kargo, 1-2 gün gümrük işlemleri.

Teşekkürler deniyorum :)
12x6cm kart için 25 dolores fiyat çıktı süreci yazacağım buraya :)

@czorgormez hocam gümrük muhabbetinde tareks vs. kuralı kalktı dimi bireyselde?

Son düzenleme:

kargo geliyor.

Merhaba hocam.
Jlcpcb den sipariş vereçeğim. Bir kac sorum olacaktı.
Pcb sisteme yükledim ve bana 9.20 USD ve 2 USD Shipping ucreti ile 11.20 USD odeme cikardı. Buraya kadar hersey normal.
Jlc.png

Shipping kısmına geldiğimde yukardaki resimdeki gibi secim yaptım.
* Sanırım Fedex 'e kayıt olup bir account numarası almam gerekiyor.
* Bu siparişimden takribi ne kadar gümrük masrafı cıkabilir. Sipariş adetim 5 dir.

Teşekkürler.

Not: Pcb olcusu: 135x100

Merhaba hocam.
Jlcpcb den sipariş vereçeğim. Bir kac sorum olacaktı.
Pcb sisteme yükledim ve bana 9.20 USD ve 2 USD Shipping ucreti ile 11.20 USD odeme cikardı. Buraya kadar hersey normal.
32894 eklentisine bak

Shipping kısmına geldiğimde yukardaki resimdeki gibi secim yaptım.
* Sanırım Fedex 'e kayıt olup bir account numarası almam gerekiyor.
* Bu siparişimden takribi ne kadar gümrük masrafı cıkabilir. Sipariş adetim 5 dir.

Teşekkürler.

Not: Pcb olcusu: 135x100

CPT - fedex seçmen gerekiyor. bu seçenek yaklaşık 22 usd tutacak.

aşağıdaki seçenek kurumsal fedex hesabı olan firmalar için.

gümrük 300-400tl civarı tutuyor. düşük ihtimal ama senin siparişin kargo hariç 9 usd tuttuğu için gümrüksüz gelme olasılığı da var.

6.80 dolores PCB, 18.00 dolores kargo tuttu. Sanırım %30 vergi varmış bunun üstünden. O da 2-3 dolar bir şey yapar.

PCB üretimi bitmiş, kargoya verilmesi bekleniyor. FedEx ile vermiştim. Adım adım yazıcam buraya süreci. Merak edenler olabilir.

Verdiğim PCB 6x12cm şeklindeydi.

Bugunlerde ulasmasini bekledigim PCBlerim icin odediklerim.

Merchandise Total:$7.64
Shipping Charge:$21.32
Customs duties & taxes:$7.83
Order Total:$36.79

Arkadaşlar ürün kargoya çıktı.
24'ü bakalım süreç nasıl gidecek.

Arkadaşlar kargom geldi, gümrük ücreti de ödemedim devletimiz nedense böyle bir iyilik yaptı. Ben çok sevdim süreci, artık full buradan çalışırım, Türk firmaları da benim paramı yemesin artık. 150 dolar tooling istediler 25 dolarlık ise.

Arkadaşlar kargom geldi, gümrük ücreti de ödemedim devletimiz nedense böyle bir iyilik yaptı. Ben çok sevdim süreci, artık full buradan çalışırım, Türk firmaları da benim paramı yemesin artık. 150 dolar tooling istediler 25 dolarlık ise.
150 euro tooling işi biteleri 5 sene oluyor. pcbway-jlc çıkalı havaları söndü.

1 haftada geldi PCB valla, şaşırdım kaldım. Sürecin bu kadar olduğunu bilmiyordum epeydir. Güzel güzel PCB basarız artıkın :)

Stencil de cillop gibi geliyor . Dikkat edilecek konu, padlerin biraz küçük olması vb tamamen sizin sorumluluğunuzda. Mutlaka onay gerektiren türden sipariş verin. üretim dosyası için sizden onay istensin.

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,487
Son üye
camandar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back