Plastik kaynağı ile ilgili güzel yöntemler

O değilde adamın numune ne kadar dandikmiş, her yeri kırık. :D

Ben bunun biraz farklisini yapiyorum. Kirik yerin arka tarafina ince bakir elektrik teli koyup havyanin ucuna taktigim civatanin ya da civinin duz basiyla isitip gomuyorum telleri. Sonra uzerinede siringa icindeki asetonun icinde erittigim kablo bagini sikiyorum. Saglam oluyor oyle. Bazilari ince bakir tel yerine zimba teli ile yapiyorlar ama onu sanirim oldukca kalin ve kaba malzemede yapmak lazim. Notebook kasasi gibi ince plastikte yaparsam altindan cikar tahminim. Kalin oto parcalari falan olabilir.

Son düzenleme:
Ben bunun biraz farklisini yapiyorum. Kirik yerin arka tarafina ince bakir elektrik teli koyup havyanin ucuna taktigim civatanin ya da civinin duz basiyla isitip gomuyorum telleri. Sonra uzerinede siringa icindeki asetonun icinde erittigim kablo bagini sikiyorum. Saglam oluyor oyle. Bazilari ince bakir tel yerine zimba teli ile yapiyorlar ama onu sanirim oldukca kalin ve kaba malzemede yapmak lazim. Notebook kasasi gibi ince plastikte yaparsam altindan cikar tahminim. Kalin oto parcalari falan olabilir.
çankayada çalışırken arada laptop tamircisinin yanına uğruyordum o çatlamış yada kırık kasalara şöyle yapıyordu;

düz bi zeminde üstüne ağırlıklar vs koyarak 2 parçayı tam birleştirip sıcak hava 2sinin birlikte ısıtıyordu sonra japon ve karbonatı karıştırıp yaptığı akciğer düşmanı sıvıyı ısttığı yerlere sürüyor birlikte ısıtmaya devam ediyor birlikte soğumaya bırakıyordu çok güzel yapışıyordu hiç denemedim karbonat ve japon birleşince dumanlar falan çıkıyordu

çankayada çalışırken arada laptop tamircisinin yanına uğruyordum o çatlamış yada kırık kasalara şöyle yapıyordu;

düz bi zeminde üstüne ağırlıklar vs koyarak 2 parçayı tam birleştirip sıcak hava 2sinin birlikte ısıtıyordu sonra japon ve karbonatı karıştırıp yaptığı akciğer düşmanı sıvıyı ısttığı yerlere sürüyor birlikte ısıtmaya devam ediyor birlikte soğumaya bırakıyordu çok güzel yapışıyordu hiç denemedim karbonat ve japon birleşince dumanlar falan çıkıyordu
O da bir yontem olabilir ama super glue 502 ( bizim Capon ) cok sert ve kirilgan. O yuden cok sevmiyorum ben onu. Oyle kulle, karbonatla, bambihla, hatta grafit ile karistiran falan var. Onun yerine asetonda erimis plastigi dokmek cok daha kolay geliyor bana. Eriyigin icindeki aseton dokulen yerdeki plastigi de kismen erittigi icin tam bir yapisma ve karisma oluyor. Sonra aseton ucup kuruyunca tam olarak birlesip tek madde olmus plastik kaliyor geride. Diger yontemden daha etkili diyemem, otekini kullanmadim cunku. Ama bu sekilde plastik tamamen birbirine kaynamis oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back