Proje için devre önerisi

Kendi yapimim için uzun zamandır 3 fazli bldc sürücü yapmak istiyorum. Sensorsuz bir sürücü.

Olursa çok seviniriz.

@serkan_48 ben dediğiniz projeyi biraz daha araştırayım sanırım motorun hızını kontrol etmek için bu proje. Hangi malzemeler gerekli olur yardım edebilir misiniz?

@serkan_48 ben dediğiniz projeyi biraz daha araştırayım sanırım motorun hızını kontrol etmek için bu proje. Hangi malzemeler gerekli olur yardım edebilir misiniz?

Evet fircasiz motorların devrini kontrol etmeye yarıyor. Malum fircasiz motorlar hayatımızda bir çok noktaya girmeye başladı.

Ancak 3 haftalık bir proje için sonuca ulasilamayabilir.

Evet fircasiz motorların devrini kontrol etmeye yarıyor. Malum fircasiz motorlar hayatımızda bir çok noktaya girmeye başladı.

Ancak 3 haftalık bir proje için sonuca ulasilamayabilir.
Bu 3 fazlı bldc sürücü hangi malzemelerden oluşuyor, düşündüm de bana uygun geldi. Yardım edebilir misiniz?

Bu 3 fazlı bldc sürücü hangi malzemelerden oluşuyor, düşündüm de bana uygun geldi. Yardım edebilir misiniz?
Elektronik bilgin ne kadar bilmiyorum ama yazdıklarına bakılırsa sen bu bldc sürücüyü yapamazsın. En azından bir yıl içinde. Karanlıkta yanan şarjlı, mini gece ve acil durum lambası yapabilirsin. Alınmaca darılmaca yok.

Projeniz dışında incelemek isterseniz başka bir konuda inceleyebiliriz. Projenizin süre kistasi malesef sorun teşkil ediyor. Daha basit projeler ile ilerlemek daha mantıklı.

Projeniz dışında incelemek isterseniz başka bir konuda inceleyebiliriz. Projenizin süre kistasi malesef sorun teşkil ediyor. Daha basit projeler ile ilerlemek daha mantıklı.
Youtube den izlediğim videolara baktığımda çok zor değil gibi zaten 3 hafta var yetişir diye düşünüyorum.

Youtube den izlediğim videolara baktığımda çok zor değil gibi zaten 3 hafta var yetişir diye düşünüyorum.

Şurada örnek bir proje bulunuyor. İnceleyebilirsiniz. Burada hem mosfet sürme hemde 3 fazli frekans ayari yapılabilen bir sürücü arduino yazılımı öğrenebilirsiniz.

Şurada örnek bir proje bulunuyor. İnceleyebilirsiniz. Burada hem mosfet sürme hemde 3 fazli frekans ayari yapılabilen bir sürücü arduino yazılımı öğrenebilirsiniz.

Bunj arduino olmadan yapamaz mıyız? Bende yokta o yüzden.
Eğer illa arduino gerekiyorsa başka bir proje önerebilir misiniz?

Hadi ortalığı biraz karıştırayım google a chatGPA yaz üye ol. Sonra da Türkçe İngilizce farketmeksizin elektronik proje örnekleri ver yaz. Baya bir şey çıkıyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,922
Üyeler
2,504
Son üye
yaxe22

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back