RC Uçak

Zeux

Üye
V-Tail tarzı bir RC uçak yapacağım , 5-7 km arası menzil almak için ne yapabilirim ?
Birde görüntüyü pc'den almak istiyorum kamera önerisi olan var mı ?

Mekanik tasarımına dair aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu kanalda konuyla ilgili oldukça video var.

Görüntü aktarımı yapan sistemler 5.8 GHz ile çalışıyor. Bu frekansta da 7 km menzil yapmak için yüksek güçlü vericiler gerekli. Bu ucuz olmayacaktır.

Görüntü aktarımı yapan sistemler 5.8 GHz ile çalışıyor. Bu frekansta da 7 km menzil yapmak için yüksek güçlü vericiler gerekli. Bu ucuz olmayacaktır.
Evet hocam , saolun arkadaşalar bende video gördüm ama sizinkilerde çok iyi oldu . Nasıl bir sistem olabile ?

Dronelarda kullanılan görüntü aktarım sistemlerine bakarsanız size yardımı olur. Zaten rc uçaklar ve dronelar benzer sistemler. Drone ekipmanı satan sitelere bakarsanız aradığınızı bulabilirsiniz. Ayrıca yazılım olarak ardupilot oldukça iyi bir sistem gibi duruyor.

Dronelarda kullanılan görüntü aktarım sistemlerine bakarsanız size yardımı olur. Zaten rc uçaklar ve dronelar benzer sistemler. Drone ekipmanı satan sitelere bakarsanız aradığınızı bulabilirsiniz. Ayrıca yazılım olarak ardupilot oldukça iyi bir sistem gibi duruyor.
Hatta harika bir sistem süpersiniz , ama drone için bunun acaba rc uçak için entergasyonu olur mu çünkü harika

Üzgünüm benim bilgim 2021 yılında kesiliyor :katil1:

şaka bir yana zeux bey
1. Elektrik elektronik bilginiz ne seviyede ?
2. Kaç yaşındasınız ?
3. maddi açıdan bakıldığında bu proje tuzludur karşılayabilecek misin?
Kötü seviye'de ama hızlı kavrarım , bende makine mühendisiyim.
yaşımın bununla ne alakası var hocam ?
Karşılarım aşırı tuzlu olacağını düşünmüyorum.

Hocam teşekkür ederim , bu video'yu buldum
V-Taile uygun olur mu ?
Birde anten için yardım edermisiniz ?

• Beğen
Reactions: nt
Arkadaşlar bilgi olarak öğrendiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum konuya girip verimsiz ve saçma yorumlar olmuş bu işe derinlemesine girince gördüm . İlk olarak elektrik bilginiz ile rc uçak yapmanız arasında alaka yok , videoları izleyerek düşük düzeyde olsa yaparsınız fpv kamera arakadaşın gönderdiği gibi alınıp takılmaz arkadaşta bilmiyor anladığım kadarı ile oda öğrenmiş olsun alıcı alınması gerekiyor , hem kumanda , gps , servolardan pil'e kadar , Flight control kartı lazım . Arkadaşın gönderdiği github alakasız yüklenemez birçok karta :) pixhawk dronelerde kullanılır genelikle vs... çok yanlış bilgiler çokkkk anlamazsız egolar , anten olarakta arkadaş iyi öğrensin lollipop 3 V3 güzeldir görüntü kayıp etmezsiniz dönüşlerde :) off off .......

:D bak şuan ki bilgimle şunları atsan haykırır gülerdim aşlsfşakflkadsfaşlfkali gerçi hala krize giriyorum ama

• Beğen
Reactions: nt
V-Tail tarzı bir RC uçak yapacağım , 5-7 km arası menzil almak için ne yapabilirim ?
Birde görüntüyü pc'den almak istiyorum kamera önerisi olan var mı ?
5-7 km menzil crosffire ile alınıyor ama baz yakınlarında berbat Dragonlink veya Ranger ile alınıyor 3-4 kat fazlası araştıracak arkadaşlara bilgi çoğu kişi bilgisiz öylesine uçuyor , yüksek menzil gidecekler mission planner kullansınlar daha sağlıklı hadi kendim sordum kendim cevapladım :)

Yorumlarınızda seviyeyi koruyun arkadaşım. Bu nedir? Herkeste bir egolusun dayatması, beğenmediğin yoruma saçma sapan deme furyası.
Bilip bilmeden yazan insanlar facebook başta olmak üzere her yerde var.
Bilmeyenle ağız dalaşına girmek yerine bilenlerin yazdığı yorumlara odaklanın.
Yada birine yanlış yorumladığını tatlı dille anlatmanın bin bir türlü yolu var. Nedir bu gömme çabası? İnsanların damarına basıyorsunuz ondan sonrada küfürü yiyince vay efendim küfür etti.
Kendinize gelin yav.

Yorumlarınızda seviyeyi koruyun arkadaşım. Bu nedir? Herkeste bir egolusun dayatması, beğenmediğin yoruma saçma sapan deme furyası.
Bilip bilmeden yazan insanlar facebook başta olmak üzere her yerde var.
Bilmeyenle ağız dalaşına girmek yerine bilenlerin yazdığı yorumlara odaklanın.
Yada birine yanlış yorumladığını tatlı dille anlatmanın bin bir türlü yolu var. Nedir bu gömme çabası? İnsanların damarına basıyorsunuz ondan sonrada küfürü yiyince vay efendim küfür etti.
Kendinize gelin yav.
Herkeze değil bir kişiye sadece , egolu yoruma hitafen yazdım , küfür edersede küfürün kralını yer benden .

Benim sabrım bitti. Kusura bakmayın.

Dil okulu ismi olması argo olduğunu değiştirmiyor. Bunu insanlar çocuklarına da söylüyor ancak başkasına karşı kullanılması hoş karşılanmayabilir.

usta cheeky monkey hakaret değil
Yav tamam. Uzatma işte. Neyse ne. Bide cheeky monkey mi tartışalım uzun uzun. Çok basit yav. Konuyu kapatacaksın bitecek olay.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,984
Üyeler
2,516
Son üye
adu33

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back