PROSKİT TE-5305B vs KORAD KA3005P hangisini almalı? => ( KORAD KA3005D ALINDI )

Anlaşıldı, sen cevap almadan almayacaksın güç kaynağını. 3005D yi al :)
:)

Bunu aldım az önce. GBOVS korad 3005D yazıyor umarım farklı bir şey almamışımdır :D

Bunu aldım az önce. GBOVS korad 3005D yazıyor umarım farklı bir şey almamışımdır :D

Alet doğru, hayırlı olsun. Bunun devre şeması var ve komponentleri de az çok standart piyasada bulunan şeyler. Bozulursa kendin de tamir etme şansın var.

Teşekkür ederim.
Tecrübe kazanana kadar, beni idare etsin yeter. Gerek duyarsam daha profesyonel birşey alırım yanına.

Bununla yapacağın ilk projeyi sabırsızlıkla bekliyoruz :) Öğrenci misin yoksa elektroniği hobi olarak yapmaya karar vermiş birisi mi?

istanbuldaysanız tahtakaleden nakıt almak daha uygun korad telefon tamırcileri tarafında çok tercih edilen bir ürün olduğundan fiyat rekabeti yüksek ben avrasya 1453 den almıştum sanırım
ama attıgınız link de fena değil gibi özellikle 3 taksit imkanı cezbedici

istanbuldaysanız tahtakaleden nakıt almak daha uygun korad telefon tamırcileri tarafında çok tercih edilen bir ürün olduğundan fiyat rekabeti yüksek ben avrasya 1453 den almıştum sanırım
ama attıgınız link de fena değil gibi özellikle 3 taksit imkanı cezbedici
İstanbulda değilim
3 taksit ayrıca 2 ay erteleme nakit fiyatına iyi oldu.

Firmanin kendi satis sitesinden 1.850 TL'ye alabilirsiniz. Arada 500 TL fark var Trendyol ile.

Bu firmada kaliteli ve gerçekten işe yarayan flux ittiricilerden de var. İki tane satıyorlar o biraz gıcık. Bunu ben listemize ekleyeyim :)

1702156199521.png

Bu firmada kaliteli ve gerçekten işe yarayan flux ittiricilerden de var. İki tane satıyorlar o biraz gıcık. Bunu ben listemize ekleyeyim :)

27370 eklentisine bak
Burada daha ucuza var. Kutudan iki tane çıkıyor. Satıcının yapabileceği birşey yok. Ben kullanıyorum bundan. Memnumum. Tabii burada birde kargo ücreti var. Yani daha ucuza gelmeyebilir.

27370 eklentisine bak
Ben bir tanesini sizden alabilirim. Boylece yarisini odemis olursunuz. Ya da @volta 'nin bahsettigi yerden de alinabilir.

Edit : Krema enjektörünün ucuna şırınga iğnesi taksak parmakla bas cek yapilir sanirim. 80 TL kargo dahil. BİM'de 30 TL falandir bu.

Son düzenleme:
Krema enjektörü iyi olmaz, bu ittirici gayet randımanlı. Elini çekince geriye doğru yaylanıyor ve böylece uçtan flux akışı kesiliyor. Dana önce bende çevirerek ilerleyen vardı, esneklik olmadığı için flux akışı bir süre devam ediyor, her taraf flux oluyor.

@Alt 255 ben birkaç şey alacağım buradan, iki tane bundan alayım birini gönderirim sana. Başka isteyen varsa söylesin diğerini de ona gönderirim.

Krema enjektörü iyi olmaz, bu ittirici gayet randımanlı. Elini çekince geriye doğru yaylanıyor ve böylece uçtan flux akışı kesiliyor. Dana önce bende çevirerek ilerleyen vardı, esneklik olmadığı için flux akışı bir süre devam ediyor, her taraf flux oluyor.

@Alt 255 ben birkaç şey alacağım buradan, iki tane bundan alayım birini gönderirim sana. Başka isteyen varsa söylesin diğerini de ona gönderirim.
Sunlarin tepesinde parmak gecirmek icin bolum var. Basmanin disinda yukari da cekebiliyorsunuz. O yuzden olur mu demistim.

Benim dediğim ittiricide yukarı çekmeye gerek yok, bastırmayı bırakman yetiyor. Tek elle uygulayabiliyorsun. Bu senin krema pompasını tek elle çekebilecek misin? Ben emin değilim.
Yarin bir abla ziyareti yapayim. Onda vardir. :) Krema ile denerim. Krema ile oluyorsa flux ile cok daha rahat olur.

Yarin bir abla ziyareti yapayim. Onda vardir. :) Krema ile denerim. Krema ile oluyorsa flux ile cok daha rahat olur.

Bir de ince şırınga ucu takacaksın ona unutma. Yoksa devrenin üstüne kek yapar gibi flux sürmeyeceksin herhalde :katil2:

Ayarlı güç kaynağından eninde sonunda iki adet çıkışa ihtiyacım olacak mı?

Almışken iki adet KORAD KA3005D ya da biri P diğeri D uzantılı alsam mı diyorum ne dersiniz?

İki tane alırsan opamp devreleri ile deneyler yapabilirsin. Seri bağlayıp iki kat voltaj, paralel bağlayıp iki kat akım alabilirsin.

KA3005D'ın şeması var mı paylaşabilir misiniz :) Merakımı cezbetti, fiyat gerçekten iyiymiş ayrıca.

Forum istatistikleri

Konular
5,917
Üyeler
2,502
Son üye
FURKAN1

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back