Protek 506 L\C, Diyot Arızası

wt_computer

Yeni Üye
Merhaba,
2. Sahibi olduğum Protek 506 nın bobin kondansatör ve diyot kademelerinde ölçüm yapamıyorum. Kartında gördüğüm kadarıyla değişen parçalar var ancak orjinal halinde hangi parçalar var bilmiyorum. @Sercan hocamın açtığı kalibrasyon konusunda bulunan fotoğraflarda tam olarak parçaların numaralarını okuyamadım. Rica etsem elinde aynı cihaz olan birisi fotoğraflarını paylaşabilir mi?

Hangi parçaları okuyamadığını söyler ya da fotoğrafını paylaşırsan müsait bir zamanda içini açar fotoğraflarım.

C440509A-6044-4095-9EA1-0FD11DEF4559.jpeg
Hocam merhaba,
Bu kartın genel fotoğrafı lazım ama kırmızı ile işaretli alandaki malzemeleri özellikle çekerseniz çok makbule geçer.

3C658A2E-AA4A-4471-957D-6404D7DE94BA.jpeg

Hocam birde bu sarı yaylardan sizde de mi 2 tane var yoksa benim cihazda mı eksik onada bakma şansınız olur mu

Versiyon numarası PD506(SUB) VER.03 olmasına rağmen nedense PCB'de bazı farklılıklar var gibi duruyor, garip.

Sercan hocam çok teşekkür ederim. Evet bazı farklılıklar var bende anlayamadım. Değerleri okuyabiliyorum elinize sağlık.

Çok kullanmadığım için pil ile ilgili bir sorun yaşamadım.

@Sercan Arkadaşım selamlar; konu bayağı eskimiş ama, bendede bir 506 var ve ohm kademesinde sıkıntı var. başına gelen var mı? nereleri kontrol etmem gerekir siz epey hakimsiniz cihaza rica etsem.

Selamlar, bende bu cihazdan iki tane var ama ben cihazı çok kullanmadım. Araya epey zaman girince de hatırlamıyorum. Aşağıdaki adreste şemaları paylaşmıştım. Yeni bir konu açarsan, şemaya göre vakti daha uygun herkes yardımcı olabilir.

Merhaba,
2. Sahibi olduğum Protek 506 nın bobin kondansatör ve diyot kademelerinde ölçüm yapamıyorum. Kartında gördüğüm kadarıyla değişen parçalar var ancak orjinal halinde hangi parçalar var bilmiyorum. @Sercan hocamın açtığı kalibrasyon konusunda bulunan fotoğraflarda tam olarak parçaların numaralarını okuyamadım. Rica etsem elinde aynı cihaz olan birisi fotoğraflarını paylaşabilir mi?
Ekteki şemadaki işaretli kısımdaki komponentleri kontrol edin. Ben de diyot kademesiyle ilgili sorun vardı ZD8 6,2V zener diyot değiştim sorun çözüldü.

Ekler

• Rrotek 506 Schematic Diagram.pdf
    964.7 KB · Görüntüleme: 76
  • Protek 505 DMM User Manual.pdf
    556 KB · Görüntüleme: 76
  • Protek 506 Data Sheet.pdf
    831.6 KB · Görüntüleme: 84

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,815
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back