Proteus hata

Mehmetkrac550

Aktif Üye
IMG_20211229_141314.jpg
merhaba proteus 8.13 indirdim ama böyle oluyor çözümü nedir

Kürek ise ondan olma ihtimali fazla. Lisanslı ise Proteus'dan destek almak lazım.

Ama bence gerçek çözüm bunu kaldırıp KiCad kullanmak.

Sorunun cevabı bende yok fakat kabul edersen bir tavsiyem var.

Yakın zamanda KiCad'e geçmiş biri olarak kesinlikle bunu bırakıp KiCad'e gecmeni tavsiye ederim. Simülasyon için ücretsiz MicroCap var. Ülkemizde Proteus bir popülerite kazandı diye çoğu insan buna yöneliyor ve kullanım için de para vermiyor. Ücretsiz güçlü alternatifler varken buna gerek yok.

Proteus demo sürümü indirdim onda bu sıkıntı yok full indirdiğim de oluyor 6 farklı siteden indirdim

Merhaba bende de bu problem var çözüm bulabildiniz mi acaba

Projenin ayrıntılarını aşağıdaki bölümde paylaşabilirsin ve KiCad kullanarak o projeyi gerçekleştirmen için de yardım edenler çıkar.

Merhaba tavsiyeleriniz üzerine kicade geçtim ama lmc6001 bulamadım kütüphanede ve onu kullanmalıyım ne yapmam gerekiyor

Merhaba tavsiyeleriniz üzerine kicade geçtim ama lmc6001 bulamadım kütüphanede ve onu kullanmalıyım ne yapmam gerekiyor
Sadece 6001 olarak aramayı dene. Belki başka bir üreticiden eklemişlerdir.

O zaman kendin eklemen gerekir.

LMC6001 pin yapısı standart konvansiyona uygun. 2 ve 3 giriş, 6 da çıkış. Bu konvansiyona uyan herhangi bir opamp kullanabilirsin (mesela TL081) ve şema üzerinde de komponenti düzenleyerek LMC6001 yazabilirsin. Ama işi usulüne uygun yapayım diyorsan kütüphaneye yeni bir sembol eklemen lazım.

LMC6001 pin yapısı standart konvansiyona uygun. 2 ve 3 giriş, 6 da çıkış. Bu konvansiyona uyan herhangi bir opamp kullanabilirsin (mesela TL081) ve şema üzerinde de komponenti düzenleyerek LMC6001 yazabilirsin. Ama işi usulüne uygun yapayım diyorsan kütüphaneye yeni bir sembol eklemen lazım.
Bu şekilde yapsam daha sonrasında baskı devre aşamasında bir sıkıntı çıkar mı?

Bu şekilde yapsam daha sonrasında baskı devre aşamasında bir sıkıntı çıkar mı?

Çıkmaz. Pin yapıları tam olarak aynı. Doğru ayak izini (footprint) seçmen lazım (DIP-8, SOIC-8 veya neyse artık).

Bu kullandığın çok özel bir opamp. Giriş kaçak akımı son derece düşük. Bunlar genelde çıkış empedansı çok yüksek olan sensörlerden bilgi okunurken kullanılıyor (mesela pH sensörü). Proje hakkında biraz bilgi verebilir misin?

Bu kullandığın çok özel bir opamp. Giriş kaçak akımı son derece düşük. Bunlar genelde çıkış empedansı çok yüksek olan sensörlerden bilgi okunurken kullanılıyor (mesela pH sensörü). Proje hakkında biraz bilgi verebilir misin?
Teşekkürler cevaplarınız için https://www.degruyter.com/document/...017-0178_fig_004_w2aab3b7c43b1b6b1ab1b4b3b4Aa
Bu makaledeki devreyi kullanıcaz. Makalede açıklıyor. Kısaca açıklamam gerekirse ürettiğimiz nanojeneratörlerdeki akımı en net gürültüsüz şekilde görmek istiyoruz. Bunun için bu devreden yararlanmak istiyoruz.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,978
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back