RFci kiz babalari

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

Mikro Step

Kıdemli Üye
Hep soylenir. RF ile ugrasan elektronikci erkeklerin genelde kiz cocugu olur diye.

Etrafimda evet bolca kiz babasi RFciler var. Bunun asli astari varmidir? Bu sadece bizim ulkemizdeki bir dedikodu mudur?

Son düzenleme:
Galiba dedikodu. Benim etrafımdakilerde bir kişinin iki kızı var. Bir kişininde üç kızı var. Diğer kişilerin çocukları kız erkek karışık. Bir tanesininde üç oğlu var. Üç oğlu olan çalışmayı bıraktığında 50 yılı aşkın sektörde sadece rf üzerine çalışmış birisi.

İngilterede doktora yapmış yaşlı bir hocamız vardı. Hikayeyle karışık ders anlatırdı sürekli.

TRT vericisine ziyarete mi gitmişler öyle bir şeydi. Orada sürekli çalışanların kız çocukları varmış, erkek yokmuş..

Yüksek gerilim ve iletim hatlarında çalışanların kız çocuğu olurmuş versiyonunu duymuştum ben de..

Şehir efsanesi . Bir tekniker arkadaşın 2 tane oğlu vardı . Kız çocuk istiyordu . Üçüncü de oğlan oldu . Bir şef arkadaşın iki kızı vardı . Oğlaqn istiyordu . Üçüncü de kız oldu .

RF olarak bilmesem de 50hz yüksek gerilim için eski adıyla tedaşçılarda yaygın bir söylentidir.

Bir calisma yapilmis. Kisirliktan bahsediyor. Ayni zamanda dogumda cinsiyet konusunda tersini soyluyor.

burada da 50hz üzerine bir çalışma var; ilginç şekilde üreme hücresi sayısı artışı gözlenmiş ama kemik iliğinde belirgin değişimler var. iletim hatlarına yakın yaşayan çocuklarda lösemi olayı efsane değil yani.

Son düzenleme:
Aman dur. sp..rm falan yazinca sorun olur. Yogurttan agzim yandi simdiden uyarayim.

Bir de bizim millet 50 Hz in böyle bir faydası olduğunu duyarsa trafoların üzerinde yatarlar, yanına kıraathane falan kurarlar :katil2:

Internetin bir kosesinde alalen verilen kisisel bilginin alinip internetin bir baska kosesinde hedef gosterircesine yayilmasi ne kadar dogrudur bilmiyorum.

Simdilik sikinti yok ama ileride olmasin.

Bu tur konulari yorumlarken hata yapmamak adina bir hukukcuya danismakta fayda var.

Son düzenleme:
Internetin bir kosesinde alalen verilen kisisel bilginin alinip internetin bir baska kosesinde hedef gosterircesine yayilmasi ne kadar dogrudur bilmiyorum.

Simdilik sikinti yok ama ileride olmasin.
pek bir şey anlamadım?

Yok yahu seninle (cayci nicki ile) hic alakasi yok.

@nt nickli kisinin yaptigi edepsizlikten bahsediyorum.

Son düzenleme:
bilirsin sen çok iyi bilirsin kaşınmayın kendinize gelemiyosunuz bir hafta

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,892
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back