RGB Şerit Led

Merhabalar odama 10 MT 5050 3 cipli RGB şerit led aldım bunları beslemek için cata 9117 LED kontrol cihazını aldım ve onu beslemek içinde cata 2571 40 amper trafo aldım herşey sorunsuz şekilde çalışıyor renkler gayet dolgun ve canlı ama bugün birşey fark ettim cihazı kumanda üzerinden kapattığımda ledin bazı kısımları düşük ışıkta yanıyor aydınlatma yapmıyor ama belli oluyor genelde ledleri kapatacağım zaman kumandadan kapatır trafonun fişini çekerdim bugün fişi çekmedim ve bunu fark ettim sizce neden olur bu sorun
17001115688695499955607856292687.jpg
17001116263488322389139970678687.jpg
17001116700343832851656407463897.jpg
17001117019875479990815759371032.jpg

Son düzenleme:
tüm sistemi detaylıca fotoraflarsan sorularına cevap alırsın.

Merhabalar odama 10 MT 5050 3 cipli RGB şerit led aldım bunları beslemek için cata 9117 LED kontrol cihazını aldım ve onu beslemek içinde cata 2571 40 amper trafo aldım herşey sorunsuz şekilde çalışıyor renkler gayet dolgun ve canlı ama bugün birşey fark ettim cihazı kumanda üzerinden kapattığımda ledin bazı kısımları düşük ışıkta yanıyor aydınlatma yapmıyor ama belli oluyor genelde ledleri kapatacağım zaman kumandadan kapatır trafonun fişini çekerdim bugün fişi çekmedim ve bunu fark ettim sizce neden olur bu sorun
led sürücü içindeki mosfetlerden bazıları tam kapanmıyor

Merhabalar odama 10 MT 5050 3 cipli RGB şerit led aldım bunları beslemek için cata 9117 LED kontrol cihazını aldım ve onu beslemek içinde cata 2571 40 amper trafo aldım herşey sorunsuz şekilde çalışıyor renkler gayet dolgun ve canlı ama bugün birşey fark ettim cihazı kumanda üzerinden kapattığımda ledin bazı kısımları düşük ışıkta yanıyor aydınlatma yapmıyor ama belli oluyor genelde ledleri kapatacağım zaman kumandadan kapatır trafonun fişini çekerdim bugün fişi çekmedim ve bunu fark ettim sizce neden olur bu sorun26729 eklentisine bak26730 eklentisine bak26731 eklentisine bak26732 eklentisine bak
Ne kadar cok MAVİ. Gozlerim boyle o_Oo_Oo_Oo_O oldu. Yormuyor mu hic? :cool:

çin malı yerin 5 kat altında üreitlmiş mos kullanma ihtimalleri ve yanşlış çekme direnci tercih etmiş ihtimali birbiriyle bakışıyor kontrolcü içine bakmadan bilemeyiz hangisi.

çin malı yerin 5 kat altında üreitlmiş mos kullanma ihtimalleri ve yanşlış çekme direnci tercih etmiş ihtimali birbiriyle bakışıyor kontrolcü içine bakmadan bilemeyiz hangisi.
Attım hocam bakın isterseniz
tanıdığım bir mos değil kaldı ki şuan yan sanayi parçayı anlamak çok zor yan sanayi teknolojisi orjinalinden hızlı ilerliyor.
Hocam bu bi sorun yaratır mı bize normal kullanımda bi sıkıntı yok kapatacagim zamanda fişi çekiyorum ledler açık kalmıyor

Projeni inceledim, eline sağlık!

Elektrik konusunda fazla bilgim olmasa da, açıkda kablo gördüm bu sorun olabilir

NASA standartlarına uygun bağlantılar yapmak için bu kaynagı incele istersen

Projeni inceledim, eline sağlık!

Elektrik konusunda fazla bilgim olmasa da, açıkda kablo gördüm bu sorun olabilir

NASA standartlarına uygun bağlantılar yapmak için bu kaynagı incele istersen

Teşekür ederim hocam.
Açıkta bulunan topraklama kablosu giriş olmadığı için bağlantı yapmadım

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back