Role Secimi Hk.

M_B

Üye
Merhabalar,
W15-2CST-DC24V 8A model Role yerine aynı footprinte sahip role model önerisine ihtiyacım var.
Bir üründe RT424024C ve W15-2CST-DC24V modelleri kullanmışlar ama uzun sure sonra role kontaklarında
sorunlar meydana geliyor. Bende daha kaliteli bir role ile değişim yapmak istiyorum.

Teşekkürler
Mehmet

Merhabalar,
W15-2CST-DC24V 8A model Role yerine aynı footprinte sahip role model önerisine ihtiyacım var.
Bir üründe RT424024C ve W15-2CST-DC24V modelleri kullanmışlar ama uzun sure sonra role kontaklarında
sorunlar meydana geliyor. Bende daha kaliteli bir role ile değişim yapmak istiyorum.

Teşekkürler
Mehmet
Kontaklardan geçen maksimum akım ve voltaj gerekli.
Voltaj artınca ark sönmüyor. Kontaklar hasar görüyor.

24V luk DC motor. Akımı 6
Cifterli olarak iki motor kontrolu yapıyor.
Yani bir Role cifti ile sag ve sola donebiliyor.

6A lik bir DC motor için 8A lik röle yeterli değil. Yeterli olması için bir çeşit soft start sisteminin olması ve kalkış akımını sınırlandırması lazım. Eğer soft start yoksa, bu motor, yük durumuna göre kalkışta anma akımının 5 katı akım çekebilir.

Bence de Rolenin kotulugunden dolayi olmayabilir olay, bakir iki yuzey ne kadar kotu ya da iyi yapilabilir bilmiyorum gerci ama taydin abinin soyledigi cok mantikli geldi. Gerci siz de ucunda motor var dememissiniz ancak , roleler in bas dusmani bu akim.

6A lik bir DC motor için 8A lik röle yeterli değil. Yeterli olması için bir çeşit soft start sisteminin olması ve kalkış akımını sınırlandırması lazım. Eğer soft start yoksa, bu motor, yük durumuna göre kalkışta anma akımının 5 katı akım çekebilir.
Hocam şimdi ilgili bilgileri doğrulayıp yazmak istedim.
Motor Bilgileri: 12V 4A
Hız (rpm): 48
Moment (Nm): 2,0

Roleler ULN2003A ile süruluyor.
Role cıkışlarında ise TVR14220 kullanılmış.
Ürün Kanatlı Turnike.
Yazılım kısmına mudahale etme şansımız yok. Ürünler 5 senedir calışıyor son zamanlarda role kartında sorun cıkarmaya başladı. O yüzden bende çözüm arayışına girdim.

Role Kartı_isimsiz.jpg

düzenleme: Resim eklendi.

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,191
Üyeler
2,584
Son üye
ottomanwolf

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back