Tirmalaya tirmalaya Android studio ya baslamak

Kod:
        String cihaz;
        String VID="VID:0x0483";
        String PID="PID:0x5720";
        cihaz=event.getData();
        if (cihaz.includes(VID)<0){
            MyDisplay.setText(event.getData() +"!!! Bizim cihaz !!!!");
        }

Yukaridaki kodda, cihaz degiskenindeki string icinde VID:0x0483 ifadesinin gecip gecmedigini ogrenmek istiyorum.
Internetten arayinca string icinde string aramak icin includes komutunun kullanildigini gordum.

Yukaridaki kodu derleyemiyorum hata aliyorum.

Kod:
error: cannot find symbol
        if (cihaz.includes(VID)<0){
                   ^
  symbol:   method includes(String)

includes kelimesi zaten kirmizi cikiyor. Fakat internette buldugum kod java kodu. Benimkisi de. Neden includes kelimesine kiziyor.

Ayrica

Internetteki orneklerde

let string= "Hello, World"; gibi bir satiri Android studioda kullanamiyorum. let kelimesi gene kirmiziya boyaniyor. Neden?

includes yerine indexOf kelimesi yazinca duzeldi.

internette buldugum Java komutlari neden bende calismiyor. Bir sebebi olmali.

Yok cikmiyor.

Java komutlarindan bazilarini kullanabilmek icin bir kutuphane falan include etme durumu olabilir mi?

Bulduğunuz kod Kotlin olabilir. Javayla beraber kullanılabilirmiş. Fakat belki onun için de kotline ait kurulum yapılır(varsayım)

Tahmin ettigim gibi include islemi gerekiyormus.

Mesela android.widget.RelativeLayout import edilmezse

RelativeLayout uzerinde renklendirme isleri yapmaya kalktiginica RelativeLayout kirmizi renkte cikiyor ve bu satira hata veriliyor.

bu tip hata durumlarinda, kirmiziya boyadigi satirin hemen basinda turuncu unlem isareti cikar ve sana cozumler sunar, ne yapayim diye, Alt+Enter ile de gorebilirsin.

Ekranda sabir kalici metin gostermek icin Label kullanmak istiyorum.

Label tiklandiginda tepki verilmesin (ekrana klavye vs cikmasin)

Bu amacla ne kullanacagimi bulamadim.

textview kullanabilirsin, bildigim kadariyla delphideki labela karsilik geliyor.

Daha onceleri Android Studioyu kurmus ancak hantalligi ve java gereksinimini gorunce silmistim.

Iyiki bu konuyu acmisim. Simdi Android Studioya olan on yargim kirildi ve Java ile bir seyler yapabilmeye basladim.

Havya projesinde kontrol unitesinin parametrelerini usb kablo araciligiyla PC ile degistirmeyi planliyordum artik telefonla da degistirebilecegim.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,892
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back