Tirmalaya tirmalaya Android studio ya baslamak

Mikro Step

Kıdemli Üye
Benim gibi android studioyla hic alakaniz olmadi ve hic bir sey bilmiyor fakat android studioyu indirip kurcalamak istiyorsunuz.

Ben kurcalamaya basladim ve yeni bir proje olusturup (hic bir sey degistirmeden) build dedigimde SDK versiyonun en az 34 olmasi gerektigine dair hata aliyordum.

Cozumu: File/project structure/Modules/Compile SDK Version a geliyoruz ve oradaki degeri (bende 33 yaziyordu) 34 olarak duzeltiyoruz.

Bu islemden sonra program 34'u indirip kuruyor ve derleme yaptiginizda artik hata vermiyor.

Son düzenleme:
import org.kivy.android.PythonActivity;

Build asamasinda bu satir icin hata aliyorum.

org.kivy.android paketi yokmus. Bunu nerden indirecegim?

sen javayla yazmayacakmiydin kivy nerden cikti, proje olustururken dili java olarak secmen gerekliydi, kivyle yazacaksan bilimiyorum.

New project ardindan her zaman bana java dili secenegi cikmiyor.
Bir de elimdeki ornek kodu derlemeye calisiyorum.

asagida build, problems diye tab sekmeleri var oraya gecip problemin ustune sag tusa tikladiginda fix gibi birbsecenek olmasi gerek, belki duzeltir.

Bir java kod bulduk diyelim.

Bunu Android studioda calisir bir proje haline nasil getiririz?

Sacma mi bir soru sordum bilmiyorum.

Bu projeye ait APKyi telefona yukledim ve calisti. Hem de tam istedigim gibi.

Kim anlatir simdi bu uygulama viisual studioda nasil proje olarak derlenir ve APK olusturulur.

deploy için run and deploy --->.apk

MainActivity ana dosyamız

Demekle olmuyor.

Boyle yazarsan isi bilenlere tarif etmis oluyorsun.

Run edit configuration deyince asagidaki tablo geliyor. Bu tabloyu nasil dolduracagiz?

1.jpg

java: Cannot start javac process for mikrostep: it is configured to use JDK 0, but IDE supports compilation using JDK 7 and newer only.
Consider associating the module with a supported JDK version. Note, that it is possible to keep the current Java language level to make produced *.class files compatible with Java 19 even when they are compiled by a newer compiler version.

Bu hatayi aliyorum.

JDK 0 yada JDK 7 nerede tanimlaniyor?

Bu ne is yahu. Konulara cevap verilmemesinin bir sebebi var mi?

Yoksa forumda bu isi bilen yok mu?

Hani android studio ile kod yaziyorum falan diyordunuz.

Kiziyorum artik.

Ben çok hevesliyim Android Studioya, uygulama yazıp birşeyleri kontrol etmek isterim, ama konuya hiç hakim değilim malesef. Öğrenmeye de vaktim yok. Benim zaten genel sorunum bu, çok fazla hobi var, çok az zaman var :)

Su android HID konusunu astigim anda proje patlamasi yapacagim. Telefonlara kod yazamamakla cagin cok gerisinde kaldim.

Eger uzaktan bire bir ders verecek varsa ucretini vermeye de hazirim.

Udemyde bir hocayı seçtikten sonra sağdaki "Bu kursu Ön İzle" dedikten sonra alt tarafta örnek dersler oluyor oradan hoca nasıl anlatıyor önemli konularımı anlatıyor izleyebilirsiniz.
Ayrıca öğrencilerin yaptığı yorumları da görebiliyorsunuz

Son düzenleme:
Evet bazı dersler çok kötüymüş. "Hocayım" diyen çıkmış. Bazı derslerin yorumlara baktım, "biliyor ama anlatamıyor" demişler.

• Haha
Reactions: nt
tool altinda sdk manager var ordan bakabilirsin, simdi kiziyorsun ama, sen basta java ile yazacm dedin, sonra kotlin kodu bulup onu derlemeye calistin sonra android uygulamasi buldun onu c# cevirmek istedin, bende anlamiyorum tam olarak ne yapmak istedigini, derdin hazir proje ise onuda vereyim dedimzaten, daha ne deyim, android studio biraz nazlidir sdklar filan yapacak bisey yok, cok zorluyorsa delphi rad ilede yaziliyor ama bu isin piiri bu adamlar bence.

tool altinda sdk manager var ordan bakabilirsin, simdi kiziyorsun ama, sen basta java ile yazacm dedin, sonra kotlin kodu bulup onu derlemeye calistin sonra android uygulamasi buldun onu c# cevirmek istedin, bende anlamiyorum tam olarak ne yapmak istedigini, derdin hazir proje ise onuda vereyim dedimzaten, daha ne deyim, android studio biraz nazlidir sdklar filan yapacak bisey yok, cok zorluyorsa delphi rad ilede yaziliyor ama bu isin piiri bu adamlar bence.

Adamin karisi olmus, ayni gece baldiziyla yatakta yakalanmis.
Her kez tuh sana karin daha bu gun oldu, daha ilk gece bu yapilir mi hem de baldizinla diye cikismislar.

Adam: Uzuntuden ne yaptigimi biliyormuyum demis.
--------------------------------------------------------

Evet java ile yazacagim dedim. Sonra NT yaptigi calismayi yayinladi. Ben de android studio ile bu projeyi calistirmak istedim.
Derdim ne Kotlin ne C#.

Projeyi derleyip calistirayim dedim. Ardindan da hata mesaji ardina hata mesaji almaya basladim. Sordugum sorular bu hatalarin nasil duzeltilecegi uzerine,

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back