TM1637 STM32 bir kaç sorun

Peak2Peak

Aktif Üye
Merhaba,

4 digitli segment displayim var.2 yerde takıldım.Hal_delay intteputtı ile saat yaptım.Eklemek istediğim bir şeyi beceremedim.Digital saatlerin ortasındaki 2 noktayı eklemek istiyorum.
Her 1 saniyede o nokta yansın istiyorum.Yanık kalma süresi+sönük kalma süresi = 1 saniye
Her yanmanın arası 1 saniye olmalıdır.Yanık kalma süresi sadece frekansı anlamak için yapılmaldır.700-800ms felanndır diye düşüyorum.
TM1637 entegresinin her digitin bir adresi vardır.Veri gönderirken arttırmalı adres modunda her veri gittğinde adres bir bir artar.
TM1637 entegresi two wire iletişim ile çalışıyor. İnternette bulduğum kodları düzenledim.2 adet dizi değişkenşi var.
birine gidip displayde gözükmesi gereken şekli yazıyorum.Sonra öbür diziye başka bir fonksiyondan yanması gereken ledlerin kodunu geçiriyorum.
mesela 0000 yazdırmak isteğimde başka bir fonksiyona gidip bu sayıların led datalarını alıyorlar.Sonra low level bastırmak için bir kaç fonkiyona data gidiyor.

2. digit 8 bit. geriye kalanlar 7bit ile kontrol ediliyor.
0x80 komutu 2. bit için iki nokta ledini yakıyor.Benim düşüncem her 1 saniye geçtiğinde 2.digitin binary değeri ile 0x80 veyalarsam yanar
ve 've'lersem iki nokta ledinin sönmesi gerekir.Ama ben bi türlü düşündüğüm şeyi uygualayamadım.Galiba inttruptan senkron mu kayıyor öyle birşey.

1621515105029.png

1621515119592.png

1621515138999.png

1621515156521.png

2. olarak bu displayi ayarlamak için bir joysitck kullanmak istedim. joystick butonuna bastığımda sayma interrptunu kapatmak istiyorum.
gpıo inttreptu geldiğin systick interupt durmalı ve ikinci bastığım ayarladığım şekilde devam etmeli ama ben inttruptı kapatmayı bulamadım.Registerların içinde kayboldum.

şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
5,900
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back