Trimpot nasıl sabitlenir?

elektroboard

Aktif Üye
Arkadaşlar hassas ayar yapıldıktan sonra trimpotlari ne ile sabitleniyor. Hem trimpotlarda hem de vida başlarında kullanılan lock tight nedir? Ojenin bu amaçla kullanıldığı biliyorum ama bu işe özel bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar hassas ayar yapıldıktan sonra trimpotlari ne ile sabitleniyor. Hem trimpotlarda hem de vida başlarında kullanılan lock tight nedir? Ojenin bu amaçla kullanıldığı biliyorum ama bu işe özel bir ürün olduğunu düşünüyorum.
mum eritip damlatıyorduk frekansı ayarlanan rf kumandaları ayarladıktan sonra.

Japon ve oje fazla akici, dikkatli kullanilmasi gerekiyor. Iceri sizarsa potu bozabiliyor. Bu yuzden daha kivamli olanlari tercih etmek gerek. Ilk tercih sicak silikon. Pot bozulursa degisen sartlara gore kalibre edemezsiniz. O yuzden devreye mudahale etmek zorunda kalmamak icin bozmamk onemli.

Japon ve oje fazla akici, dikkatli kullanilmasi gerekiyor. Iceri sizarsa potu bozabiliyor. Bu yuzden daha kivamli olanlari tercih etmek gerek. Ilk tercih sicak silikon. Pot bozulursa degisen sartlara gore kalibre edemezsiniz. O yuzden devreye mudahale etmek zorunda kalmamak icin bozmamk onemli.
Haklısınız. Aslında bu işe özel bir lock tight olduğunu duymuştum. Ama şu ana kadar bulamadım.

Haklısınız. Aslında bu işe özel bir lock tight olduğunu duymuştum. Ama şu ana kadar bulamadım.
Seri uretimde kullanmayacaksaniz silikon fazlasiyla yeterli. Siyah ya da kirmizi gibi bir renkte secerseniz daha sonra devreye mudahale etmeniz gerektiginde dikkat ceker. Beyaz oldugunda insan gormeyebiliyor ilk anda.

Sizin bahsettiginiz yapistirici su olabilir ama o potlar icin fazla guclu. Daha sonra sokmeye calisirsaniz potu bozabilirsiniz.

Bir de not, potu ayarladiginiz degeri olcup PCB uzerine permanent kalemle not alabilirsiniz, daha sonra olcum yaparken degerin degisip degismedigini anlamak kolay oluyor.

Az önce yaptığım araştırmalarda araç boya rötuş kalemi kullananlar da olduğunu öğrendim. Fırçasıyla birlikte geliyor ve farklı renkleri de var. Ama akıcılığıni bilmiyorum

Az önce yaptığım araştırmalarda araç boya rötuş kalemi kullananlar da olduğunu öğrendim. Fırçasıyla birlikte geliyor ve farklı renkleri de var. Ama akıcılığıni bilmiyorum
Oto rotus kalemi 100 TL imis. Sadece buun icin alacaksaniz gereksiz olur bence. Bir iki defa kullanirsiniz, sonra bakmissiniz kurumus. Silikon yeterli.

Sizin bahsettiginiz yapistirici su olabilir ama o potlar icin fazla guclu. Daha sonra sokmeye calisirsaniz potu bozabilirsiniz.

Bu ürün çok güzel görünüyor. Trimpot içi. Kullanılır mı emin değilim ama devre üzerinde özellikle hareketli kablo bölümlerinde idealbir ürün gibi. Slikonize olması çok iyi. Malum normal sıcak silikonlar çok kaba oluyor ve zamanla özelliğini yitirebiliyor.

Bu ürün çok güzel görünüyor. Trimpot içi. Kullanılır mı emin değilim ama devre üzerinde özellikle hareketli kablo bölümlerinde idealbir ürün gibi. Slikonize olması çok iyi. Malum normal sıcak silikonlar çok kaba oluyor ve zamanla özelliğini yitirebiliyor.
Agir ve kaba malzemeler icin sart. Koca bobini sadece iki tane lehime emanet ederseniz bir sure sonra lehimler agirliga dayanamayip kopar. Hatlari da kirar. Tamir etmesi sorun olur.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,893
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back