Utanc Tablosu - Bu ne rezillik?

hakan8470

abantu
1720250253192.png

Donel kavsakta adamlar yol icin kavga ediyor, niye yol vermedin? Ya sen biliyor musun ki kimin gecis hakki? Bilsen tartisir misin?

Yaya seridinde bile sapitiyorlar. Isikli yaya seridinde yaya ya krimizi yanarken yol veren insanlar var. Niye ceza kesmiyorsunuz araclara veya yayalara? Nasil ogrenecekler bunlar? Kaza da ya da kavgadan sonra mi ogrensinler istiyorsunuz?

Kes cezasini, yaz sebebini , ogrensin nerde ne yaptigini? Ben bugune kadar cift cizgiye bastigi icin ceza yemis bir adam duymadim. Duyan var mi?

Bu tablo kayitlara gecenlerdir, kayitlara gecmeyenlerin boyutunu dusunemiyorum. Olumler illa kayit altinda, ama kac tane kaza kayit altina alinmamistir daha.

Polis polislik değil vergi memurluğu yapıyor da ondan. Sabit noktada çevirmede nasıl trafik denetimi olacak.

Almanyada-Belçikada örnek vatandaş gibi araç kullanan gurbetçi burada ipini koparmış gibi araç sürebiliyorsa sorun sürücüde değil demek ki.

10 yılda 500.000km'den fazla yolum var her yıl sürücü kalitesi düşüyor, hem pro hem sivilde. Denetim de beş para etmez. Sarhoş şoför ihbar edip 10 km ötedeki çevirmede yakalatamadığım oluyor. Tehlikeli araç kullanan tehlikeli madde araçlarını da denetlemiyorlar. Resmi plakalı kamyon vs. için hiçbir ihbar işlemiyor.

Daha iyiye değil kötüye gider malesef çünkü bu gidişi değiştirmeye kalkacak irade sandıkta olumsuz etki görür.

Daha iyiye değil kötüye gider malesef çünkü bu gidişi değiştirmeye kalkacak irade sandıkta olumsuz etki görür.
Kotuye gittiginde, oy kullanmazlar diye korku olmadigina gore , toplumun cogunun ormanda gezmekten memnun oldugu sonucunu cikartir bunu okuyan yabanci :gulus2:, ki bence de oyle, kendi ayagina sikmak diye buna denir iste

Otobanda sağ şeritteki konvoyu solluyorum, hızım 140, arkadan gelen biri şıkıdık şıkıdık selektör yapıyor. Yani "benim araba seninkinden hızlı, o halde yol hakkı benim" diyor. Bazan sırf bunları ihbar etmek için ön arka kamera alasım geliyor :katil2: Ama sonra yol bitiyor ve unutuluyor ...

tabi azalması lazım ama bu tabloyu yıla göre toplam araç sayısını bilmeden yorumlamak yanlış olur. muhtemelen 2012-2022 arası trafikteki araç sayısı en az 2 kat artmıştır.

Otobanda sağ şeritteki konvoyu solluyorum, hızım 140, arkadan gelen biri şıkıdık şıkıdık selektör yapıyor. Yani "benim araba seninkinden hızlı, o halde yol hakkı benim" diyor. Bazan sırf bunları ihbar etmek için ön arka kamera alasım geliyor :katil2: Ama sonra yol bitiyor ve unutuluyor ...
Kamera goruntulerine ceza yazmiyorlar abi

tabi azalması lazım ama bu tabloyu yıla göre toplam araç sayısını bilmeden yorumlamak yanlış olur. muhtemelen 2012-2022 arası trafikteki araç sayısı en az 2 kat artmıştır.
1 milyon kaza da hic degismemis gibi. Arac sayisindan neredeyse hic etkilenmemis 10 yilda

2012 aralik -> Trafiğe kayıtlı araç sayısı Aralık ayı sonu itibarıyla 17 033 413 oldu

2023 Ocak -> Trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı Ocak ayı sonu itibarıyla 26 milyon 640 bin 971 oldu

Kazaların çok büyük çoğunluğu aşırı hızdan kaynaklanır.
Aşırı hız yapıldığı için olumsuz bir durumda altınızda hangi araç olursa olsun duramazsınız ve çarparsınız çarpmazsanız da takla atar ya da savrulursunuz.
Altınızda hangi 4 teker araç olursa olsun en garantili hız otobanda 90 Km yi aşmamaktır bana göre.

Kazaların çok büyük çoğunluğu aşırı hızdan kaynaklanır.
Aşırı hız yapıldığı için olumsuz bir durumda altınızda hangi araç olursa olsun duramazsınız ve çarparsınız çarpmazsanız da takla atar ya da savrulursunuz.
Altınızda hangi 4 teker araç olursa olsun en garantili hız otobanda 90 Km yi aşmamaktır bana göre.
Dogan abi, cok guzel hazirlamislar bu , subat ayi bultenini
1720274962283.png

1720275075689.png

1720275167881.png

yandan çarpma = dur işaretine uymamak. sürüclerin neredeyse hiçbiri dur levhasının ne işe yaradığını bilmiyor. ceza uygulanmadığı için öğrenemiyorlar da.

Trajikomik olan da trafik işaretlerine uyduğunda arkadaki sellektör yapıyor olmadı sıkıştırıyor.

bu yüzden otonom sürüş ve adas asistanları tamamen kullanıldığında neredeyse artık hiç kaza olmayacak.

Bizimnkiler ona yazilim attirmak icin kuyruga girer, eco, city , spor , hayvan modlari olan araclar dusunsenize :gulus2:

Bence once trafik cezalari acimadan uygulanmali,

Kamera goruntusune ceza kesmemek nedir anlamadim. Ac bir birim, sadece disardan gelen goruntuleri degerlendir, kes cezani. Adam ayni goruntuyu 2 kez gonderiyosa onuda ayirt etmenin bir yolunu bul. Bak bakalim toplum bir birini nasil gammazlayacak :saril:Yetisemez bir birim, bence mudurluk kur.

1 milyon kaza da hic degismemis gibi. Arac sayisindan neredeyse hic etkilenmemis 10 yilda

2012 aralik -> Trafiğe kayıtlı araç sayısı Aralık ayı sonu itibarıyla 17 033 413 oldu

2023 Ocak -> Trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı Ocak ayı sonu itibarıyla 26 milyon 640 bin 971 oldu
O zaman kaza istatistikleri çok da kötüye gitmemiş gibi. beni şaşırtıyor herkes direksiyon başında telefonla oynarken kaza sayısının çok da yükselmemesi. Sürüş deneyimi olarak daha fazla hataya ve ramak kala olayına denk gelmek kötüye gidiş hissi yaratıyor. Oransal olarak aynı demek ki. Bu istatistiği yol kalitesindeki değişimle de yorumlamak lazım. 10 yıl önce ayna tokuşturacak kadar dar gidiş geliş yol olup da artık bölünmüş yol olan çok fazla güzergah var. Zor iş istatistik okumak, aynı durum toz pembe de gösterilebilir, kapkara da.

araç kamerası stepneden bile önemli bence

Bunun bir sebebi olmali. bence arac kameralarina yakalanan yanlislara da inanilmaz cezalar kesiliyor.

Dag basinda trafik isiklarinda bekliyor , bisikletler :gulus2: Dag basi , daaaag. Asfalt bi de. :kizgin3:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,652
Üyeler
2,729
Son üye
mehmetEmin

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on TA3UIS's profile.

Senin gibi amatör telsizciler burada dedikodu yapıyorlar. :)
hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back