UV-A Şerit LED ile Baskı Devre Yapma

Projenin "Sodyum Meta Silikat Pentahidrat" malzemesi de geldi. Üzerindeki etiketi okuyunca kapağını açmaya dahi tırstım. Kısaca "Gözünüzü kapatın, Nefesinizi tutun, ellerinizi kullanmadan ürünü kullanın" yazıyor. :katil1:

20210717_012230.jpg

20210717_012115.jpg

Çamaşır suyunun şişesinde yazanlar da bundan farklı değildir :D

Zaman ayarlı röle detayını ayrı bir konu olarak açacağım. Bu gün pek vaktim kalmadı.

Sanırım yarın uva led ile pozlama denemesi yapacağım. İlk başlangıç için sizce 30sn nasıl olur?

20210718_142204.jpg

20210718_142136.jpg

30 saniye iyi bir başlangıç. Hiçbir desen olmayan bir aydınger ile başlarsın. Tüm dry filmin gitmesi için ne kadar süre pozlama gerekiyorsa doğru süre odur.

30 saniye iyi bir başlangıç. Hiçbir desen olmayan bir aydınger ile başlarsın. Tüm dry filmin gitmesi için ne kadar süre pozlama gerekiyorsa doğru süre odur.
Desen olmadan pozlamak iyi fikir. Bana kalsa devreyi basmıştım direk. sonra çırpın dur :D
İşin güzel tarafı bizim evde karanlık oda var. Ben migren hastası olduğum için yatarken zifiri karanlık tercih ediyorum. O yüzden o dadaki tüm perdeler siyah ve ışık geçirmeyecek şekilde :D

Bir de meta silikat geliştirme sıvısının dozunu ayarlamamız lazım. Metasilikat uzun süre uygulansa bile bir olumsuzluğa sebep olmadığı belirtiliyor ama gene de uygun dozda hazırlamak lazım.

Bir de meta silikat geliştirme sıvısının dozunu ayarlamamız lazım. Metasilikat uzun süre uygulansa bile bir olumsuzluğa sebep olmadığı belirtiliyor ama gene de uygun dozda hazırlamak lazım.
O iş beni şimdilik aşar. Biraz araştırayım bakalım türkçe bir kaynak bulabilecek miyim.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,660
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back