Yakın zamanda satışa çıkacak olan Siglent DMM karşılaştırma tablosu

T&M

Üye
Siglent SDM4000A DMM
SDM4000A.png
Screenshot 2024-03-01 at 18.56.30.png

Çok iyi görünüyor. Global fiyatı hakkında bir tahmin var mı acaba?

Bir de, ahiret sorusu gibi olacak ama, DMM6500 için hafıza "7 million readings" olarak geçiyor. Burada 6MB denmiş. Bir yanlışlık olabilir mi?
Diğerlerinin hafızasının "readings" cinsinden karşılığını biliyor musunuz?

non volatile memory baz alınmış,

DMM6500 data sheet verisi
Internal Memory
Maximum Reading Memory (volatile)
Up to 7 million readings with standard buffer (includes channel and formatting information).
Internal (non-volatile) Memory for Saved Scripts and Scan Configurations

6 MB, enables hundreds of scan configurations or TSP scripts to be saved in non-volatile memory.

Keysight için
standard 50000, opsiyonel 2 million readings

Teşekkürler, şimdi baktım ben de SDM4000A için: O da 2 milyonmuş.

Datasheet'te offset compensation dan bahsedilmiş, ama bunun direnç ölçümündeki özellik mi yoksa termokupl kullanılırken (cold junction compensation) belli değil. Eğer direnç ölçümünde offset compensation özelliği geldiyse, artık Rigol DM3068 e göre hiçbir eksisi kalmamış demektir.

Aman @coder bu mesajı görmesin. Adamın ocağına incir ağacı dikeceksiniz :)

Kaynımda var, aynısı :katil2:

9300 yuan = 1300$ ediyor + kdv eklersek tahmini türkiye satış fiyatı 1500-1600usd arası olur.

genelde büyük satıcılar ülkelerdeki gümrük vergisini global fiyata ekleyerek. bir denge oluşturmaya çalışıyor. yani amaç tüm ülkelerdeki siglent bayileri yaklaşık aynı rakamlara satış yapabilsin...
Rigolde durum farklı sanırım çünkü ilgilendiğim ürünler ozelinde epey bir fark oluyor inceleme videoları izlerken canım sıkılıyor bu fiyat bandında en iyisi tarzında bişey dediklerinde :)

Şu anda DMM6500 globalde 1400-1650 EUR/USD civarında bulunabiliyor. Rekabet için bu fiyatların biraz daha fazla altında kalması gerekir diye düşünüyorum. Çoğunluk 100-200 USD daha verip DMM6500 almak isteyecektir gibi geliyor.

Şu anda DMM6500 globalde 1400-1650 EUR/USD civarında bulunabiliyor. Rekabet için bu fiyatların biraz daha fazla altında kalması gerekir diye düşünüyorum. Çoğunluk 100-200 USD daha verip DMM6500 almak isteyecektir gibi geliyor.
Bu ürünlerde fiyatlar sürekli düşüyor son dönemde, dediğiniz gibi DMM6500 şu anda 1450 US$ kadar düştü Gri markette

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back