Demonte Güç Kaynağı Kademeli Trafo KiCad Çizimi

Senin kaç GPIO ya ihtiyacın var şu anda? 595 kullanarak 2 pin tasarrufu sağlanabilir.
Sadece 1, ama 5 pin olsa onlarada koyacak bir şeyler bulurum. Mesela ekranın backlight ını pin yok diye iptal etmiştim, tekrar aktif edebilirim.

Senin kağıda yazıkladın neydi abi onları bulamıyorum
20220425_201527.jpg

Sadece 1, ama 5 pin olsa onlarada koyacak bir şeyler bulurum. Mesela ekranın backlight ını pin yok diye iptal etmiştim, tekrar aktif edebilirim.

Tamam o zaman 3 tane kademe pini, bluetooth power kesin port çoklayıcıya gidebilir. GLCD VOUT, GLCD_CS de gider herhalde, bunları sen manuel olarak set ediyorsun değil mi?

595'i kontrol etmek için de 3 pine ihtiyac var. Yani 3 pin boşa çıktı.

Tamam o zaman 3 tane kademe pini, bluetooth power kesin port çoklayıcıya gidebilir. GLCD VOUT, GLCD_CS de gider herhalde, bunları sen manuel olarak set ediyorsun değil mi?

595'i kontrol etmek için de 3 pine ihtiyac var. Yani 3 pin boşa çıktı.
GLCD spi hattını kullanıyor abi. Yani galiba heralde sanırsam...

Hatta bluetooth'u temizlersen 5 pin açığa çıkıyor, demedi deme :)

Hatta bluetooth'u temizlersen 5 pin açığa çıkıyor, demedi deme :)
Temizlemekten kasıt iptal etmek mi?
Öyle bir şey söz konusu değil. Kullanılmadığı zaman kasa içinde sürekli çalışsın istemiyorum.

Temizlemekten kasıt iptal etmek mi?
Öyle bir şey söz konusu değil. Kullanılmadığı zaman kasa içinde sürekli çalışsın istemiyorum.

Kökten kaldır anlamında demiştim. Bluetooth'lu güç kaynağı mı olur yav ...

Kökten kaldır anlamında demiştim. Bluetooth'lu güç kaynağı mı olur yav ...
Abi ben nenelde pc başında çalışıyorum. Güç kaynağı solda uzakta kalıyor. Yandan bakınca da ekranı göremiyorum.
Şimdi bu güç kaynağına C# ile bir program yazsam, pc ekranından da ihtiyaç duyduğumda voltaj, akım değiştirsem fena mı olur?

Şimdi bir tane pin için bu özellikten vazmı geçeyim?

Abi ben nenelde pc başında çalışıyorum. Güç kaynağı solda uzakta kalıyor. Yandan bakınca da ekranı göremiyorum.
Şimdi bu güç kaynağına C# ile bir program yazsam, pc ekranından da ihtiyaç duyduğumda voltaj, akım değiştirsem fena mı olur?

Şimdi bir tane pin için bu özellikten vazmı geçeyim?

O zaman sana sürüyle pin tasarruf ettirecek bir öneri getireyim. BLE kullanan bir uygulama yazarsın cep telefonuna, sonra da tüm ekran pinlerini, tüm keypad pinlerini, enkoderi, yön tuşlarını boşa çıkarmış olursun :)

O zaman sana sürüyle pin tasarruf ettirecek bir öneri getireyim. BLE kullanan bir uygulama yazarsın cep telefonuna, sonra da tüm ekran pinlerini, tüm keypad pinlerini, enkoderi, yön tuşlarını boşa çıkarmış olursun :)
Abi ne yaptın ya.
Ekrana saatlerce mesai harcadık.
Enkodere kullanım klavuzları yazdık kaynak oluşturdu hatta @hafy abi

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back