Atölye kurma

Fiyat çok uygun ama. Standart hakko uçlar ile uyumlu ise bu yeni başlayanlar için gerçekten ilaç gibi olur :)

Hazır kit abi montaj yapılıyor sadece

Şunun bir videosunu çeksen çok iyi olur. Ben forumu yeni açınca Xytronic, Quick markalarının giriş modellerini öneriyordum yeni başlayanlara, ama artık mevcut fiyatlarla bunlar hayal oldu. Ama bu kit iş görüyorsa, hakko uçlar ile de uyumlu ise, bunu önermemiz lazım yeni başlayanlara.

Şunun bir videosunu çeksen çok iyi olur. Ben forumu yeni açınca Xytronic, Quick, falan öneriyordum yeni başlayanlara, ama artık mevcut fiyatlarla bunlar hayal oldu. Ama bu kit iş görüyorsa, hakko uçlar ile de uyumlu ise, bunu önermemiz lazım yeni başlayanlara.
Video çekmek istiyorum bir aksilik olmazsa çekerim

Abi uç temizliği için hangi metodu kulaniyorsun temizleme teli mi yoksa sünger mi ? İkisi arasında uç sağlığı açısından ne gibi farklar var ? @taydin

Ekstra Uç ve vergi dahil 450 lira tuttu
Yurtdışından ürün alma konusunda hep çekingenim. Bir mantık probu alayım kendime diyorum kısa vadede . Uzun vadede osiloskop almam zor. Yurtiçinde yok satan . Yurtdışından da sağlam ürün gelir mi adam gibi çalışan. Hâlâ karar veremedim .

Son düzenleme:
Abi uç temizliği için hangi metodu kulaniyorsun temizleme teli mi yoksa sünger mi ? İkisi arasında uç sağlığı açısından ne gibi farklar var ?

Bence en iyisi tel yumağı. Sünger ucu ani soğuttuğu için termal stres yaratıyor ve kesin emin olmamakla beraber bunun ucun ömrünü daha çabuk tüketeceğini düşünüyorum.

Bence en iyisi tel yumağı. Sünger ucu ani soğuttuğu için termal stres yaratıyor ve kesin emim olmamakla beraber bunun ucun ömrünü daha çabuk tüketeceğini düşünüyorum.
Aynen tel şahane bir yöntem. Eskiden güya temizlik için cort diye lehim pastasına sokmak gibi saçma bir fikrimiz vardı. Saçma olduğunu anlamak baya zaman aldı :)

İzeltaş'ın kraft serisi yıldız tornavidasını ve segman pensesini kullanıyorum kaliteli ve memnunum. İzeltaş'ın yeni çıkan açık ağız anahtar takımını beğenmedim.Letgo dan sıfır kullanılmamış piyasa malı yıldız anahtar takımı ile izeltaş açık ağız anahtar takımını aldım.8 mm anahtar ile arkadaşımın aracının LPG enjektör değişimi yaptım anahtar ilk kullanımda bu hale geldi boru vs. kullanmadım.Ayrıca kaplamalarıda iyi değil sanki anahtarların bir çoğunda aynı yerde pas lekesi gibi nokta izler var.İzeltaş satan bir dükkan da aynı anahtara baktım o izler o aynı yerde var ve 13mm olan anahtarın da yüzeyinde deformasyon var.Ürünün sahte olabileceğini düşünüp İzeltaşa e-mail attım.Piyasada sahte sadece kontrol kalemi olduğunu söylediler.Ürünü gönderin inceleyelim dediler elimde fatura olmadığı için gönderemiyorum.2 anahtar takımına 250₺ verdiğim için kafaya da pek takmıyorum.
Son olarak dan demir doğrama işi yapan bir abinin İzeltaş anahtar takımına baktım onun kullandığı ile bende ki arasında elle ve gözle bariz fark olduğu anlaşılıyor.Kendisine sorduğum da 10 yıl önce aldığını söyledi.Bu durumda bana göre İzeltaşın eski kalitesi yok.
IMG_20220828_163153.jpg
IMG_20220828_165116.jpg
IMG_20220828_165049.jpg
IMG_20220828_165028.jpg
IMG_20220828_164102.jpg

Lindeki yorumlara bakarsanız benim anahtarda olan iz çoğu anahtarda var hatta birisi yorumda belirtmiş.

Amacım kesinlikle İzeltaşı kötülemek değil.Baştada dediğim gibi tornavida ve segman pensesinden gayet memnunum.Eski iş yerimde alyan takımınıda kullandım onlarda kaliteliydi.

İzeltaş'ın kraft serisi yıldız tornavidasını ve segman pensesini kullanıyorum kaliteli ve memnunum. İzeltaş'ın yeni çıkan açık ağız anahtar takımını beğenmedim.Letgo dan sıfır kullanılmamış piyasa malı yıldız anahtar takımı ile izeltaş açık ağız anahtar takımını aldım.8 mm anahtar ile arkadaşımın aracının LPG enjektör değişimi yaptım anahtar ilk kullanımda bu hale geldi boru vs. kullanmadım.Ayrıca kaplamalarıda iyi değil sanki anahtarların bir çoğunda aynı yerde pas lekesi gibi nokta izler var.İzeltaş satan bir dükkan da aynı anahtara baktım o izler o aynı yerde var ve 13mm olan anahtarın da yüzeyinde deformasyon var.Ürünün sahte olabileceğini düşünüp İzeltaşa e-mail attım.Piyasada sahte sadece kontrol kalemi olduğunu söylediler.Ürünü gönderin inceleyelim dediler elimde fatura olmadığı için gönderemiyorum.2 anahtar takımına 250₺ verdiğim için kafaya da pek takmıyorum.
Son olarak dan demir doğrama işi yapan bir abinin İzeltaş anahtar takımına baktım onun kullandığı ile bende ki arasında elle ve gözle bariz fark olduğu anlaşılıyor.Kendisine sorduğum da 10 yıl önce aldığını söyledi.Bu durumda bana göre İzeltaşın eski kalitesi yok.
18754 eklentisine bak18755 eklentisine bak18756 eklentisine bak18757 eklentisine bak18758 eklentisine bak

Lindeki yorumlara bakarsanız benim anahtarda olan iz çoğu anahtarda var hatta birisi yorumda belirtmiş.

Amacım kesinlikle İzeltaşı kötülemek değil.Baştada dediğim gibi tornavida ve segman pensesinden gayet memnunum.Eski iş yerimde alyan takımınıda kullandım onlarda kaliteliydi.
Kötü olmuş bir kullanımda bu hale gelmesi can sıkıcı

İzeltaş ile görüştüğümde dedikleri şu hatalı kullanım sonucu bu hale gelmiş boru ile mi kullandınız diyor.Takımlarımı kullanırken çok dikkat ederim tutupda 8mm anahtara boru takmayı aklımdan bile geçirmem.

18754 eklentisine bak18755 eklentisine bak18756 eklentisine bak18757 eklentisine bak18758 eklentisine bak

Direk ısıl işlem uygulanmamış metal kıvamında ezilmiş ki zaten bu o yöntemle yapilmis bile olmaması lazım.

Direk ısıl işlem uygulanmamış metal kıvamında ezilmiş ki zaten bu o yöntemle yapilmis bile olmaması lazım.
Anahtar bu hale geldikten sonra,şöyle bir deneme yaptım iki anahtarı bir birine hafif vurduğumda anahtarın yüzeyinde izler meydana geldi.Dediğiniz gibi ışıl işlem uygulanmamış sanki.Sert çelik hissiyatı yok

Anahtar bu hale geldikten sonra,şöyle bir deneme yaptım iki anahtarı bir birine hafif vurduğumda anahtarın yüzeyinde izler meydana geldi.Dediğiniz gibi ışıl işlem uygulanmamış sanki.Sert çelik hissiyatı yok
Çözüm şu. Anahtarları dik biçimde toprağa sapliyoruz. Üstüne bütün tavuk . Üstüne boş teneke . Teneke etrafına odun yığıyoruz. Ateşi harliyoruz . Tavuk pişince anahtarları tavuğun yağı içine atıyoruz.

Çözüm şu. Anahtarları dik biçimde toprağa sapliyoruz. Üstüne bütün tavuk . Üstüne boş teneke . Teneke etrafına odun yığıyoruz. Ateşi harliyoruz . Tavuk pişince anahtarları tavuğun yağı içine atıyoruz.
Ateşi fazla kaçırıpda elimde anahtar dan olmayayım

Forum istatistikleri

Konular
5,942
Üyeler
2,507
Son üye
30agustos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back