Atölye kurma

Bu üst segment havyalarin kolları da pahalı :katil2:

Anafikir şu: Mesela kalileli JBC havya setinin kalemi 1500 TL gibi. Kalemi hazır alıyoruz, geri kalanı DIY. Böylece orijinal JBC havya setinin kalitesinde lehim yapabileceğiz, ama çok daha az para vereceğiz.

Anafikir şu: Mesela kalileli JBC havya setinin kalemi 1500 TL gibi. Kalemi hazır alıyoruz, geri kalanı DIY. Böylece orijinal JBC havya setinin kalitesinde lehim yapabileceğiz, ama çok daha az para vereceğiz.
Onu anladım da hocam yine 2-3bin lira tutacak hobici ve öğrenci için yine yüksek bir fiyat çıkıyor ortaya bence..

Hmm 1500tl :)
hallederiz.jpg

Onu anladım da hocam yine 2-3bin lira tutacak hobici ve öğrenci için yine yüksek bir fiyat çıkıyor ortaya bence..

Evet doğru söylüyorsun. Bir de uç maliyeti var, onu da katarsak sadece kalem 2000 TL ye dayanıyor :kizgin1: Dediğin gibi komple JBC setten daha ucuz ama öğrenci ve hobiciler gene alamadıktan sonra bir anlamı yok ... Bu fikri ilk konuşmaya başladığımızda sapın fiyatı 600 TL idi.

Evet doğru söylüyorsun. Bir de uç maliyeti var, onu da katarsak sadece kalem 2000 TL ye dayanıyor :kizgin1: Dediğin gibi komple JBC setten daha ucuz ama öğrenci ve hobiciler gene alamadıktan sonra bir anlamı yok ... Bu fikri ilk konuşmaya başladığımızda sapın fiyatı 600 TL idi.
T12 kit ve bir tane de hakko uç alıp havya işini kapatalım :tamam1

Poorman's Workshop :
1 - Sıcak hava istasyonu kolu, 800W dimmer ile ısı, LM317 ile fan hızı kontrolü.
2 - 220V dijital ısı ayarlı 80W havya.
3 - Bitpazarı vb Bits uç toplama.
4 - Hurda UPS, XL4016, Voltmetre vb ile 2x30V / 10A güç kaynağı.
5 - Instrustar ISDS205B osiloskop + eş dost sağolsun Atom netbook.
6 - 12cm fana karbon filtre takıp duman emikleme şeysi.
7 - Kutu ihtiyacı için 1.5 Kg'lık yoğurt kapları.
8 - Mikroskop için USB mikroskop ve LG G2 telefon.
9 - 775 motor, esnek şaft ve mini mandren ile çakma dremel.
10 - Ucuz bir kaç tane AVOmetre
11 - Bulduğum en ucuz ofis koltuğu ( pek minnakmış, totom ancak sığdı )
12 - Sağını solunu ufak L köşebentlerle güçlendirdiğim kendin yap tarzı ucuz masa
13 - LCR-T4
14 - Direnç, transistör, kapasitör, Mosfet, vb sarf malzemeleri
15 - 5-6 tane esnek telefon tutacağı ( mikroskop, ışık, hava filtresi vb her şeyi taşıtıyorum bunlara )
16 - 6V 60 RPM motorla yapılan pilli tornavida olmazsa olmaz zaten. :p
Aklıma gelirse eklerim.

Yaaa Ahmet kaç gün önce yazılmış mesaja tepki gösterdim zaten :katil2: sonradan fark ettim. Neyse dedim geri çeksek kaçmaz senden. Daha beynimde düşünceler bitmeden yazmışsın. Küçümseme için demedim, anlık olarak yeni muhabbet sandım ondan.

Yaaa Ahmet kaç gün önce yazılmış mesaja tepki gösterdim zaten :katil2: sonradan fark ettim. Neyse dedim geri çeksek kaçmaz senden. Daha beynimde düşünceler bitmeden yazmışsın. Küçümseme için demedim, anlık olarak yeni muhabbet sandım ondan.
Anladım yav bende şaka olarak atmıştım o fotoğrafı.
Biraz eskide kaldı ama hallediyoruz işte 4de1 bitti.

Keşke vaktim olsa ben de yardımcı olmayı isterdim şimdi bile kendi hobi işlerimi bir kenara bırakıp 2-3 işle aynı anda uğraşıyorum. Biraz yemek yemeyi seven rolünde olacağım gibi. Ama her gün merakla takip ediyorum gelişmeleri yoksa ben de T12 almak üzereydim 1-2 hafta sonra. Bir düşüncem daha var ucu orjinal olsun ama kalemini çinden deneyebiliriz bence. Yoksa o paraya kıyınca orjinal fiyatına çok yaklaşmaya başlayacağız. Orjinal kalem de ederine satılmıyor sonuçta birçok tüketim ürünü gibi yedek parçaları toplamaya kalsan ana üründen pahalı oluyor ben o sebeple Çinden deneme yanlısıyım kalemi. Hakko T12 de de sorun daha farklı T15 de aynı model farklı piayasalardaki isim sadece bunun da orjinal ucunu bu sefer TR de bulamamıştım.

Keşke vaktim olsa ben de yardımcı olmayı isterdim şimdi bile kendi hobi işlerimi bir kenara bırakıp 2-3 işle aynı anda uğraşıyorum. Biraz yemek yemeyi seven rolünde olacağım gibi. Ama her gün merakla takip ediyorum gelişmeleri yoksa ben de T12 almak üzereydim 1-2 hafta sonra. Bir düşüncem daha var ucu orjinal olsun ama kalemini çinden deneyebiliriz bence. Yoksa o paraya kıyınca orjinal fiyatına çok yaklaşmaya başlayacağız. Orjinal kalem de ederine satılmıyor sonuçta birçok tüketim ürünü gibi yedek parçaları toplamaya kalsan ana üründen pahalı oluyor ben o sebeple Çinden deneme yanlısıyım kalemi. Hakko T12 de de sorun daha farklı T15 de aynı model farklı piayasalardaki isim sadece bunun da orjinal ucunu bu sefer TR de bulamamıştım.
biraz dişini sık bizimki biter.
istediğin gibi müdahale de edersin %100 açık kaynak yapıyoruz.

biraz dişini sık bizimki biter.
istediğin gibi müdahale de edersin %100 açık kaynak yapıyoruz.
Sabırdan bol bol var yoksa çıldırmıştım şu ana kadar 10 yıllık devlet kalkınma planı gibiyim onu yapcam bunu yapcam ucundan listeye başlayabildim daha.

Motoru DC'mi?
Direkt DC gerilim ile çalışıyor mu?
Özel bir sürücü ihtiyacı var mı?
Varsa elinde pinout atabilir misin?
Sıcak hava kolunun içinde fan olan modellerde bazılarında 24 bazılarında 12v salyangoz fan oluyor lm317 ile sürmede voltaj çok düşünce bazen kalkış yapmıyor fan bu projeyi yaptım yardımcı da olabilirim

Forum istatistikleri

Konular
5,842
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back