Bobin boyutundan'da anladığımız gibi kesinlikle 2A sağlayabilecek bir devre bu :katil2:
aslında 200mA :) bu çinliler fazla 0 göz çıkarmaz diyip yazıyor işte.
Yok, gercekten 2A veriyor alet. Girise 5V verip cikistan 15V almistim. Gerci bu konudaki notebook icin cok zayif tabii. Alet tam yukse 5.7A cekiyormus. o_O

Yok, gercekten 2A veriyor alet. Girise 5V verip cikistan 15V almistim. Gerci bu konudaki notebook icin cok zayif tabii. Alet tam yukse 5.7A cekiyormus. o_O
Biraz fazla akım çekiyor, ama dışarıda öyle yüke vermiyorum klavye aydınlatması kapalı, mouse vs. takmıyorum, ekran parlaklığını biraz düşük tutunca 1 saat falan götürüyor.

Yüke verirsem mesela vs2022'de android emülatörü başlattım, klavye ışığı açık,usb'den de mouse vs. bağlıysa o zaman 30-35 dakikalara düşüyor.

Notebook'un modeli nedir? Mesela suruculerden ekran kartini devre disi birakip sadece onboard ile calistirma durumunda belki biraz artar pil omru. Ya da uzerindeki islemci 45W ise daha dusuk guc tuketen bir islemci ise yarayabilir. Hurdacilarda ayni sokete uygun 15-25W harcayan islemci cikar mutlaka.

Notebook'un modeli nedir? Mesela suruculerden ekran kartini devre disi birakip sadece onboard ile calistirma durumunda belki biraz artar pil omru. Ya da uzerindeki islemci 45W ise daha dusuk guc tuketen bir islemci ise yarayabilir. Hurdacilarda ayni sokete uygun 15-25W harcayan islemci cikar mutlaka.
makina monster görünümlü clevo v16.
anakartı kendim biraz custom hale getirdim.

fan sürücsü bozuldu servis biz tamir etmiyoruz değişiriz dedi yeni makine parası çıkardılar yok dedim verin ben yaparım.
kendim bir fan sürücüsü yaptım.
orjinalinde bu işi tek entegre yapıyordu sıcaklığı ölçüyor ölçtüğü sıcaklığa göre fanı sürüyor aynı zamanda bu bilgileri analog olarak çıkarıyordu.
entegreyi en bulabildim nede onsuz çalıştırabildim kendim uğraştım yaptım bunu :)

kartın üstünde RS232 var ama dışarı çıkarmamışlardı eğer delta plc falan programlayacaksam makinenin altındaki havalandırmadan çıkardığım TX-RX-GND'yi götürüp takıyoruz delta plc'ye başka da işime yaramıyor 232 küçük denetleyici programlarken usb/ttl çeviricleri kullanıyorum.
makinenin bir üst modelinde 4 usb + 1type c portu var bunda 3 usb 1 c ama buldum 4. usb portunu bir ara lazerci tanıdığı boş yakalarsam lazerde kasaya 1 usb yuvası açıp 4. usb'yi takacağım :)

daha çok güncelleme şansım var ama her havya deydirdiğimde acaba elimde kalacakmı korkusuyla yapmıyorum.
geçen ayda ekranını kırdım biraz kavga edip adamlarla ekranı çok cüzi bir miktara 60hz'den 120hz'e güncelledim :) sıra adreslenebilir ledlerle dizayn edilmiş klavye aydınlatması ve 2. hdmi'da.

Forum istatistikleri

Konular
5,814
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back