24V 3A-10A akım ve voltaj ayarlı power led sürücü devresi

mehmetozel

Üye
Arkadaşlar merhaba, bir proje üzerine bu konuyu açıyorum. Amacım 24v 10A metal kasa güç kaynağı ile lm723 ve 2 opamp ile 741 yada tl071cn kullanarak akım ayarı yapmak. tabikide voltaj ayarıda yaparsak ne ala. Bunun üzerine yaptığım araştırmalar sonucu basit devreler haricinde bulduğum tek güzel devre 1982 elektor dergisinde yayınlanan devre. Aşagıda güç kaynağımın resmide mevcut. Devreyi proteus ares kullanarak bakır plakette üreteceğim. 2 adet güç kaynağım mevcut. 1 adet 24v dc 10a ve 1 adet 12v dc 17 a. Bu devreyi kuracak bütün devre elemanlar mevcut (trafo hariç). Akım sınırlamalı, ters bağlantı ve kısa devre korumalı 10a e kadar akım akıtabilen devresi mevcut olan arkadaşlarıda konuya ortak olmaya davet ediyorum :)
2sc5200 4 adet güç transistörü kullanacağım.
Screenshot_20200130-152346.png

@taydin Hocam ufak 12v 1a lik adaptörlerden buldum bir tane. Bunu metal kasa adaptör ile dediğiniz şekilde bağladım. Ara bağlantısından şase aldım. Bu şekilde devreyi kuracağım. En kısa zamanda çizim ve resimleri ekleyeceğim.

Forum istatistikleri

Konular
5,836
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back