30 volt 10 amper ( hem akım hemde gerilim ayarlı ) güç kaynağı projem

@serkan_48 bu devrenin güncellenmiş PCB dosyaları elinizde varmı?
Kutu için Altınkaya nın bu tür güç kaynakları için özel kutusu var ona güncelleyebilirsiniz .Kutunun arkasında fan havalandırma için delikleri de var
*Ayrıca 38x110 mm alanı boş olanını kolayca seçip göstergenizi ekleyebilir.İstenilen renkte plexiglass da yine bu firmaya sipariş verilebilir sanırım
Linki:
https://www.altinkaya.com.tr/Yeni-Urunler/DT-410.html

5765 eklentisine bak

Malesef güncel bir pcb dosyası elimde yok. Vakti zamanında bir programla pcb çizmiştim. Çizimin pdf çıktısını almıştım. Onu kullandım. Profesyonel bir çizim değildi.

Bu projeye benzer elimde 2 tane daha proje var. Onlarıda foruma ekleyebilirim. İlgilenen olursa faydalı olacağını düşünüyorum.

İki projede denenmiş kaliteli projeler. İki projede lineer güç kaynağıdır.

Bir kaç tanede smps güç kaynağı var ama onlar için test sonucu olumlu diyemem eksikleri olabilir. Onları da eklerim. En azından fikir bilgi paylaşımı olsun.

Aslında elektorun pcb görüntüsünü Sprint layout kolayca dosyaya çevirebiliyor.Bu devrenin pcb görüntüleri bende de vardı eğer Sprint layout ile çizebilirim diyen arkadaş çıkarsa ihtiyacı olan arkadaşlar (Mesela ben :) )devreyi gerçekleştirirler

selam ben daha önce çizmiştim sizinle paylaşayım
ELEKTOR 1982.JPG

1K POT Akım ayarı için, 50K pot gerilim ayarı için,
diğer trimpotlar kalibrasyon için,

açıklaması içinde bakarsın dosya yuklemeyi bilmiyorum resimden çize bilirsiniz

baglantı acıklamalı resim

Ekler

• gggg.JPG
    gggg.JPG
    430.4 KB · Görüntüleme: 104

Forum istatistikleri

Konular
5,838
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back