9 volt pil fiyatları problemi

czorgormez

Temporary user
9 volt pil alayım dedim markette 250tl. bunun içinde 6 tane incecik (AAA pilden bile ince) pil var. AAA (ince kalem pil) alınca 12li paket 90-100 lira. internetden baktım gene en ucuz 9 volt alkalin 110-120tl civarı geziyor. ölçü aleti, lcr metre vs. sürekli lazım oluyor. nasıl çözüyosunuz ? bu 9 volt pil mafyasına bir dur demek lazım.

Son düzenleme:
Ben aşağıdaki konuda bahsettiğim pillerden almıştım. Sanıyorum o günden beridir 2-3 defa şarj ettim. Çok memnunum.

Ben de el tipi LCR metrem icin sarjli 9V pil kullaniyorum. Ne zaman sarj ettigimi bile hatirlamiyorum.

9v pil konusunda aklimdaki projeye bir turlu el atamadim. Lion pillerden 9v kutusuna girebilecek boyutta olup yuksek kapasiteli bir pili ve step up regulatoru 9v pil kabinin icine yerlestirmek istiyorum.

MY64 ve Fluke 79 III cihazım var.
yıllardır sadece 1 er kere 9 V. bataryalarını değiştirdiğimi hatırlıyorum.
şu anda pillerinin bitmeye yakın olduğunu düşünsek (henüz uyarı vermediler) 2. değişimde yapılsa, 15 senede 2 pil,
hiç harcamamışım gibi.

lazerli rf li mausum ince 2 kalem pille çalışıyor bunda piller 2-2,5 ayda bir bitiyor.

MY64 tipinde bir cihaza, elektronikçinin birisinin, telefon şar adaptörü tarzında bir soketden220 V. prize takıp çalıştırdığını görmüştüm.

tecrübemdir ; ince kalem pil ve batarya denince şarjsız olanda durecell markası çok önemli. açık ara önde kalıyor. birde mause pillerini alırken, pilin üstünde yazan son kullanma tarihi ne kadar ileri tarihli alırsam o kadar uzun dayandığını görebiliyorum. şimdi takdıklarımın son tarihi 2033 yazıyor.

zaten şarjlı batarya ve cihazı yatırımın elinde yoksa ve ölçü aletin cihazın bir tane ise şarjlı pile yatırım yapmaya değip değmeyeceğine karar vermek gerekebilir.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Gp'nin şarjlı pilini kullanıyorum. Şarjlı pilin sıkıntısı sanıyorum bekledikçe gerilimi düşüyor.

Protek 506 pilin canına okuyor.

Fakat Multimetrix DMM240 var mükemmel. İçinde gelen normal alkalin pil geldiğinde 2 dişti. Tek dişe düştü. Çok az pil harcıyor. Onunla yaptığım işlemleri Protekle yapsam 5-6 defa pil bitirirdi.

Yeni nesil cihazlar satın alırken pil tüketimine dikkat etmek lazım. Ama üretici bu değerleri veriyor mu bilmiyorum.

Yarin aliyim bi kac tane kalmaz malmaz :gulus2:

Alırsan kapasite testi yapma şansın var mı?

Pil canavarı BM869 için aliexpress'den bundan iki tane almıştım. Yıllardır bittikçe çevire çevire kullanıyorum. İçinde paralel bağlı iki lityum hücre, usb den şarj kontrol ve bitene kadar 9V sabit çıkış veren step-up var. Artık pil gönderimi yapılmıyor ve iç piyasada bu tip bir ürün yok sanırım.

WhatsApp Image 2024-07-30 at 23.00.37.jpeg

Son düzenleme:
Pil canavarı BM869 için aliexpress'den bundan iki tane almıştım. Yıllardır bittikçe çevire çevire kullanıyorum. İçinde paralel bağlı iki lityum hücre ve step-up var. Artık pil gönderimi yapılmıyor ve iç piyasada bu tip bir ürün yok sanırım.

35220 eklentisine bak
Yukaridak i orion da boyleyse iyi, datasheet te sarj voltaj 8.4V yaziyor, ama BMS varda diyor. garip.

@hakan8470

Öyleyse seri bağlı iki hücre ve basit bir korumadan ibarettir. Step-up ve şarj kontrol yoktur. Seri iki hücre için özel şarj aleti ister o pil. Voltajı da doluluk durumuna göre 6.6V-8.4V arasında olur.

Çok cihaz var kullannan. Ben bitmeye yaklaştıkça uygun fiyatlı bir yer bulup toplu alıyorum..
En son amazon.com.tr'den almıştım 4-5 tane. Fİyat sanırım aynıydı. Prime üye olunca %10 indirim de oluyor toplu alımda:

1722371334017.png

Çok cihaz var kullannan. Ben bitmeye yaklaştıkça uygun fiyatlı bir yer bulup toplu alıyorum..
En son amazon.com.tr'den almıştım 4-5 tane. Fİyat sanırım aynıydı. Prime üye olunca %10 indirim de oluyor toplu alımda:

35221 eklentisine bak
Uzerinde industrial yazan pil paketlerinin daha uzun sure dayandigini okumustum abi, Duracell de gormedim ama varta da var

Bunlar i hic tanimiyorum

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,521
Üyeler
2,681
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back