AD9833 Sinyal Jeneratörü

Ahmet

S38>S85
Gökhan abi birde sinyal jeneratörü mü yapsak
AD9833 koyup onun çıkışını güçlendirelim
sinüs için 2 mosfet bağlamak lazım sanırım onu araştırırız

Gökhan abi birde sinyal jeneratörü mü yapsak
AD9833 koyup onun çıkışını güçlendirelim
sinüs için 2 mosfet bağlamak lazım sanırım onu araştırırız
XR2206 entegre ile yaptım onu ama entegre orjinal olmadığı için düzgün çaöışmadı.

20201206_142101.jpg

XR2206 entegre ile yaptım onu ama entegre orjinal olmadığı için düzgün çaöışmadı.

16392 eklentisine bak

ad9833 güzel abi bunu düşünelim

Hazır elinde çip var, yapsana işte. Bi kerede ben hazıra konayım :D
Elimde modül var abi. Bir ütüyü modifiye ettim üstündeki herşeyi söktüm reziztansı triyak ile kontrol edip ısı ayarı yapıyordum fakat uzun süre kullandım ve sanırım reziztansı koptu içeriden artık çalışmıyor triyak ayar yapıyor olmasına rağmen zaten direnç de görmüyorum reiziztans uçlarını ölçünce.
Ama olabilir AD9833 ile çıkış güçlendirilmiş halde bir proje yapabilirim çünkü ad9833'ün kendi yapabildiği çıkış 20mW max sanırım bu halde çok çabuk bozarız biraz uğraşıp mosfetler ile güçlendirilmiş 500ma çekebileceğimiz bir hale getitirsem kullanışlı olur

Çıkışı mosfet yerine opamp ile yapmak daha sağlıklı bir yöntem gibi
Great Scott abinin kullandığı op-amp max 680mW çıkış yapıyor yine istediğimiz şekilde değil.
Bir amfi tamir ederken vs. bunlar iş görür ama bizim ayarladığımız frekansta 500-600ma çekmek istiyoruz mesela küçük 4 wat bir trafonun bobinine sinüs uygulamak istedin bu op-amp kül olur "ad" nin çıkışı zaten 1 ledden fazlasını kaldıramaz. Yapacaksan bunu mosfetler ile yapacaksın biraz ele alınır yüklere frekans uygulayabilirsin o zaman

mosfetlerle güçlendirmek yerine bit stk amfi kullansak acaba nasıl olur.

@taydin abi bir sinyal jeneratörü var "AD9833" 20mW çıkış yapabiliyor kendisi biz bu çıkışı alıp STK4172 numaralı entegreye girsek bizim 20mW çıkışı 40 wat yapmış olur muyuz stk çıkışında

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,899
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back