Altyapısız ev'de uygun internet fikirleriniz nedir

nt

Emekli
Yeni taşındığım yerde hiçbir internet altyapısı bulunmuyor ve uydu internetleri ile benzer alternatifler aşırı pahalı görünüyor.

Bu durumda, kontörlü bir hattı ve telefonu modem olarak kullanarak internete erişimi sağlamak mantıklı bir çözüm müdür?

Geçen benzer bir sorunla kardeşim karşılaştı. Gittiği yerde İnternet altyapısı yoktu.

Bir firma hangi gsm operatörü ile anlaştı ise bir modem çıkartmışlar içinde sim kart var. Onun üzerinden İnterneti WiFi olarak yayınlıyor. İsmi pronet gibi birşeydi ama yaygın bir firmamı bilmiyorum. İsmini öğrenip size buradan bilgi aktaririm.

En kolay çözüm gibi geliyor. Ama şu aralar İnternet fiyatları uçmuş durumda. Neyin fiyatı uçmadı ki.

15 megabit diyor vodafone porttable modem aylık 600—700 çok para
uydu interneti 1,5 —2 arası :kac1:

en güzeli taahhüt iptal ücreti ödemeyeceğim alt yapı olmadığı için :sapik1:

O bölgede hangi GSM daha iyi çekiyor bilmek gerek.

Şehrin göbeği de olsa kimi operatör o bölgede çekmeyebiliyor.

• Beğen
Reactions: nt
Örnek 15 gb kotalıdan aldın diyelim, sadece download değil, upload işlemleri de eskiden bu 15 gb lık kotadan düşüyordu şimdi nasıl bilmiyorum, bunu da araştırmak lazım.

• Beğen
O bölgede hangi GSM daha iyi çekiyor bilmek gerek.

Şehrin göbeği de olsa kimi operatör o bölgede çekmeyebiliyor.
iyi çeken bir gsm operatörü ile 10-15 mbps hız alıyorum bence şimdilik yeterli bilgilendirmek istedim

gerçi dün dizimi izledim 2 Gb gitti :D

Yeni taşındığım yerde hiçbir internet altyapısı bulunmuyor ve uydu internetleri ile benzer alternatifler aşırı pahalı görünüyor.

Bu durumda, kontörlü bir hattı ve telefonu modem olarak kullanarak internete erişimi sağlamak mantıklı bir çözüm müdür?

Alt yapı bulunmayan binaya alt yapı başvuru yaptınızmı ?

Size ne kadar lazım gsm idare ederdi ?

veya

Altyapı olmadan kullanılabilen dairenizde internet çekecek fşrmalara araştırmanız .

Son düzenleme:
Alt yapı bulunmayan binaya aly yapı başvuru yaptınızmı ?
Bilinmeyenler .

Yan bina size çok yakınmı ?
Yan binadan tanığınız güvenliğiniz komşu vs gibi .
Daha doğrusu bilinmeyenler var .
altyapı başvurusunda bulunmadım, sadece tüm internet servis sağlıyıcılardan sorgulama yaptım.
Evet etrafımda evler var kime nasıl güvenicem kimseyi tanımıyorum.

ayrıca wifi aramalarımda tt, milenicom, fiberhdw gibi isimler çıkıyor sanırım etrafımda internet var

bana bi wifi dongle lazım sanırım :cenekasi1: :D :D :D
WPA/WPA2 WiFi networks. script password python3 handshake hashcat packet-capture :D

altyapı başvurusunda bulunmadım, sadece tüm internet servis sağlıyıcılardan sorgulama yaptım.
Evet etrafımda evler var kime nasıl güvenicem kimseyi tanımıyorum.

ayrıca wifi aramalarımda tt, milenicom, fiberhdw gibi isimler çıkıyor sanırım etrafımda internet var

bana bi wifi dongle lazım sanırım :cenekasi1: :D :D :D
WPA/WPA2 WiFi networks. script password python3 handshake hashcat packet-capture :D

Komşumda iş için vardı .

Mobil Wifi İnternet ucuk fiyatlar .

Herhalde bunlar olmalı .

sim.png

Son düzenleme:
  • Beğen
Air fiber de araştirin bolgesel olarak çatınıza anten kurup internet veren firmalar var ama bu anteni felan satın almanız gerekiyor

En iyi çözüm komşularla sormak onlar nasıl çözmüş bu işi

Altyapı konusunda da turk telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermeniz lazım

• Beğen
Bir arkadaşa normal altyapı için 6 ay 1 yıl gibi sürelerden bahsetmiş TurkTelekom.

Telekomda çalışan biriside Fiber internet istiyorum dersen daha kısa sürede bağlarlar demiş.

• Beğen
Aliokocistifa fişi çekti sanırım şimdilik bunlar var listede :katil1:
A53E3F3C-ECB1-472C-B0BB-66542DD74EA2.jpeg

Kali Linux'a bir bak istersen, guzel araclar var icinde. Bazilari WPA2''yi hackleyebildigini soyluyor. Ogrenmis oluruz yapip yapamadiklarini. :D Bu arada komsulara elinde tatli ile gidip sohbet etmek en pratik yontem. Olurda icinden normal insan cikarsa ucretini karsilayarak interneti ortak kullanmayi teklif edebilirsin. Dikkat et, benim alt komsu gibi esrarkes falan cikmasin. Onceden arastir, sonra dadanir basina, katil olursun. Hapiste don goynek istersin bizden. :D

altyapı yoksa en yakın altyapı binasını adres gösterin. oradan kablo ile kendi binanıza bağlantı yapın. cat6 kablo kullanırsanız içinde 8 tel var. bu kablo ile sizin hat ve 3 hat daha ekleme yapılabilir.

bu işi yapmadan önce mümkünse bina sahiplerinden izin alın. kablo çekme işini bir bilgisayarcı ile anlaşıp yaptırabilirsiniz. çift dış katmanlı bir dış mekan cat 6 kablo kullanmanızı tavsiye ederim.
1708793383817.png

Son düzenleme:
illegal wifi şifresi öğrenme yöntemi;
birinci ve en etkili yöntem wifi şifresini direk internet sahibinden istemek. tabi yüz yüzde değil. aynı isimde 2.bir şifresiz wifi ağı oluşturuyoruz. kurban şifreli bağlantıdan düşüyor. sizin oluşturmuş olduğun wifi ağına otomatik bağlanıyor. internete girmeye çalıştığında karşısına sizin oluşturmuş olduğunuz wifi şifresi soran web sayfası çıkıyor. kullanıcı şifreyi girdiğinde şifre sizin bilgisayarınızın ekranına düşüyor. web sayfası türkçe olursa işiniz daha kolay olur.

ikinci yöntem ise havada uçuşan dataları toplayıp (handshake yakalama) içindeki şifreyi işlemciye kırdırma. çok zaman alan bir işlem eğer şifre 123456789 değilse :D

hackerlar için özel olarak hazırlanmış linux işletim sistemi kali aracılığı ile birçok wifi kırma yöntemi var.

birinci yöntem için;

ikinci yöntem için;

• Beğenmedim

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,893
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back