Arduino kuluçka makinesi

LCD nin 15 ve 16 nolu pinlerine giden
yolda direnç varsa onu sökebilirsiniz.
Bazılarında jumper bulunmakta.

Ayrıca, multimetre ile mcu üzerindeki
gerilimi takip edebilirsiniz.

Ekler

• Screenshot_20240103_001747.jpg
    Screenshot_20240103_001747.jpg
    193.1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Sıcaklık değişimlerinin yavaş olmasını sağlamanız lazım makinede. Bu hem ısınırken hem de soğurken böyle olmalı. Isıtıcının gücünü doğru seçerek ve iyi bir yalıtım yaparak bunu sağlarsınız. Makine tam güçte dakikada birkaç derece yükselecek kadar güçlü olmalı. Aksi halde kullanım sırasında bazı şartlarda, yumurtaların üzerinde yoğuşma olmasına sebep olabilirsiniz. Bu durum embriyonun mikrop kapmasına neden olabilir. Bunun dışında sıcaklık değişiminin hızlı olması ölüm oranlarını da artırır.

Sıcaklık değişimlerinin yavaş olmasını sağlamanız lazım makinede. Bu hem ısınırken hem de soğurken böyle olmalı. Isıtıcının gücünü doğru seçerek ve iyi bir yalıtım yaparak bunu sağlarsınız. Makine tam güçte dakikada birkaç derece yükselecek kadar güçlü olmalı. Aksi halde kullanım sırasında bazı şartlarda, yumurtaların üzerinde yoğuşma olmasına sebep olabilirsiniz. Bu durum embriyonun mikrop kapmasına neden olabilir. Bunun dışında sıcaklık değişiminin hızlı olması ölüm oranlarını da artırır.
30Lt kabın ortasında bir ampul ısınmayı sağlıyor ama çabuk ısınıp soğuyor

30Lt kabın ortasında bir ampul ısınmayı sağlıyor ama çabuk ısınıp soğuyor
Ampulü daha düşük güçte seçip kabın etrafını straforla sarabilirsin. Laminat parkelerin altında kullanılanlar bile olur. İnce de olsalar çok farkeder. Eğer sıcaklık dengesi iyi olursa sağlıklı yumurtaların yüzde 90'ı 2 saat içinde çıkar.
Ben büyük buz dolabından yapmıştım alta 100w, üste 40w ampul ve 1'er fan yetmişti. Fan yavaş üflemeli ayrıca. Rüzgar yumurtalar için iyi değil.

Ampulü daha düşük güçte seçip kabın etrafını straforla sarabilirsin. Laminat parkelerin altında kullanılanlar bile olur. İnce de olsalar çok farkeder. Eğer sıcaklık dengesi iyi olursa sağlıklı yumurtaların yüzde 90'ı 2 saat içinde çıkar.
Ben büyük buz dolabından yapmıştım alta 100w, üste 40w ampul ve 1'er fan yetmişti. Fan yavaş üflemeli ayrıca. Rüzgar yumurtalar için iyi değil.
Sağolasın bilgilerin için

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back