Besleme kartı tamiri

P

Poyraz_

Misafir
elimde bir adet canon marka yazıcının 24 V DC çıkışlı besleme kartı var üzerinde bir diyot arızalı idi ad MBR2200 bunu yerine RL207 taktım bulamadığım için biraz farklı bir diyotla değiştirdim şimdi 8 V çıkış veriyor acaba nasıl çözerim bu sorunu ???

Ekler

• 20210222_194722.jpg
    20210222_194722.jpg
    119.8 KB · Görüntüleme: 133
MBR2200 çok hızlı bir şotki diyot. Ama sen onu söküp yerine yavaş diyot bağlamışsın. Büyük ihtimalle sorun bu.

peki MBR2200 eşdeğeri nedir ?? yaşadığım yerde bulamadım....

Aşağıdaki sayfadan bir tane seçebilirsin:

Yalnız o yavaş diyodu taktığın için çıkıştaki yeşil renkli kondansatörü de baya bir hırpalamış oldun. Onu da değiştirmekte fayda var. Orada da gene hızlı yavaş olayı var. "Low ESR" elektrolitik kullanman lazım.

şimdi bu diyot yerine ne kullanacaz ou anlamadım ???bir tane diyot modeli söylerseniz... 2 amper değerinde...

inşallah parçacıda bulurum....

Parçacıdan 3 A lik şotki diyot iste diyeceğim ama, bunu parçacıya söylersen "ben anlamam şotturu hokti işlerden kadeşim, bana kodunu söyle kodunu!" diye çekişecek sana :D

Parçacıdan 3 A lik şotki diyot iste diyeceğim ama, bunu parçacıya söylersen "ben anlamam şotturu hokti işlerden kadeşim, bana kodunu söyle kodunu!" diye çekişecek sana :D

usta parçacıdan deidğin diyotu aldım taktım şimdi devre hiç çıkış vermiyor... :( :( :(
nalet olsun böyle devreye ....
bugünlerde zaten hiçbir işim gücüm yolunda gitmiyor... batsın bu dünya ... :( :(

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back