C# Basit bir uygulama yazmak

Şunu dene:

Kod:
char hane = label5.Text[label5.Text.Length - 4] - '0';

İnt türü örtülü olarak char türüne dönüştürülemez diyor. Ne yapsam bunu diyor zaten.

Biraz tırmalaman gerekecek Gökhan. Bende C# kurulu değil (sadece C/C++ var) o yüzden deneyemiyorum. C/C++ dillerine hafif bir benzerliğinden bazı şeyleri çıkarabiliyorum, ama C# kullanmadım hiç.

700 satır kod yazdım daha da bitmedi. Fonksiyon yazmayı bilsem 100 satırlık işi var halbuki :katil1:

Biraz tırmalaman gerekecek Gökhan. Bende C# kurulu değil (sadece C/C++ var) o yüzden deneyemiyorum. C/C++ dillerine hafif bir benzerliğinden bazı şeyleri çıkarabiliyorum, ama C# kullanmadım hiç.
Kod yazmayı bilen bir arkadaştan destek alıp bu sorunu da atlattım.

@taydin abi şu bizim formül var ya (2*10+2)*10^(2) bunu altın ve gümüşte kullanınca doğru sonuç alamıyorum. Çünkü altının çarpanı "0.1", Gümüşün çarpanı 0.01 bu durum da matematik işlemini nasıl yapmak lazım?

@taydin abi şu bizim formül var ya (2*10+2)*10^(2) bunu altın ve gümüşte kullanınca doğru sonuç alamıyorum. Çünkü altının çarpanı "0.1", Gümüşün çarpanı 0.01 bu durum da matematik işlemini nasıl yapmak lazım?

Negatif yapman lazım:

0.1 = 10-1
0.01 = 10-2

Negatif yapman lazım:

0.1 = 10-1
0.01 = 10-2
Bu formül kurtarıyor mu beni?
(2*10+2)*10^(-1) Altın
(2*10+2)*10^(-2) Gümüş

Ekleme: Denedim kurtarıyor :D Okuldayken şu matematiği bir kapsaydım ne güzel olurmuş yav :facepalm1:

@Gokrtl
Tam olarak ne yapmak istediğini anlamadım.
Amaç bir direnç renk kodu hesaplayıcısı mı ?
Projen de nasıl bir form yapısı var ?
Detay verirsen yardımcı olabilirim
Evet Direnç Hesaplama Programı.
Aslında ben bunu yazıp, süpriz niteliğinde ortaya çıkartmak istiyordum ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Düşündüğüm kadar basit değilmiş. :facepalm1:
Tabi bilen biri için belki 1-2 saatlik iş ama benim gibi 3-4 gündür C# kurcalayana zor.
Form yapısı hakkında bilgi vermek istemiyorum çünkü şekli şemali çıkar ortaya. Her kez ben paylaşmadan neye benzediğini anlar.
Israrla bitirip süpriz niteliğinde konu açmak istiyorum. Bu yüzden sadece başım hangi konuda sıkışırsa, o konuda bilgi almak için buraya yazacağım.
Zaten anlatmaya kalsam beceremem 770 satır var şuan :D Normalde işi bilen biri 150-200 satırda bitirir herhalde.

Forum istatistikleri

Konular
5,808
Üyeler
2,468
Son üye
kate22

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back