Dijital Saat Kumandasız Ayarlama?

duhan2829

Yeni Üye
Arkadaşlar elimde böyle bir dijital saat var kumandasını kaybetmişler bunu düğme ile ayarlayabilecek duruma getirebilir miyim düğmeleri nereye takmalıyım bir fikri olan var mı?
IMG20240319111505.jpg
IMG20240319111359.jpg

Tüm entegrelerin numarasına bakmak yararlı olacaktır Galiba PIC kullanılmış. Asıl saat entegresi muhtemelen numarası okunamayan 8 pinli olan

Son düzenleme:
00.42 gibi saçma bir saatten başlıyor :)
Açtıktan sonra sıfırlama yapılabilir. Kart üzerinde boş padler var. Onlardan bazısı bu işi yapar sanırım.

Öncelikle PIC mclr ucunu gnd'ye değdirelim. Bu sayede PIC in resetlenme ihtimali var. Sonrasında saati belirli bir değerden başlamasını umabiliriz.

Son düzenleme:
özel bir proje, kumanda dışında ayarlayamazsınız. 8 pin entegre rtc entegresi, yanındaki silindirde saat kristali. sökerseniz saat saymayı durdurur. Kristali söküp saati durdurun, uygun bir anda geri lehimleyerek saati saymaya devam ettirin.

Kristali sökmeden kısa devre etmek nasıl olur? Kısa devre kalktığında saat kaldığı yerde devam edebilir mi

Arkadaşlar elimde böyle bir dijital saat var kumandasını kaybetmişler bunu düğme ile ayarlayabilecek duruma getirebilir miyim düğmeleri nereye takmalıyım bir fikri olan var mı? 32099 eklentisine bak32100 eklentisine bak

serial data ile çalıştığı için butonlarla olmaz.

arduino ile çalışıyormuş.

burada bağlantı şeması var.

Son düzenleme:
PIC'e yeni program yazmak veya PIC olan yere başka bir MCU uydurmak en kolayı.

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,489
Son üye
satranc19

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back