elektronik cihazların bilgisayar ortamına uyumu

tturcica

Üye
Bilgisayar arayışımın temelinde yatan sorun aslında şuydu.Yeni bilgisayarların çoğunun güncel işletim sistemleri ile elektronik cihazların yazılımlarının uyumsuz olması.Örneğin Uni-t 962 sinyal jeneratörünün bilgisayar yazılımı ne windows10da ne Windows 11 de çalışmaması EEVblog olması lazım orada da tartışılmış bu konu.Buna bir çözüm önermişler bunu paylaşıyorum.

Böyle bir sayfa önermişler.Burada yazılımı bilgisayar işletim sistemi ile uyumsuz aletler için yazılım bulma gibisinden bir paylaşım

bırak işletim sistemi farklarını aynı sistem içerinde 19. versiyonda çalışan driver 20. versiyonda yüzlerce farklı hata vermeye başlıyor.

bmwnin orjinal can hattı üzerinden araca bağlanan cihazının bir uygulaması var bu uygulama Windows xp içindi onlarca kişi uğraşarak deneyerek yazılımın bir kısmını decode ederek Windows 10 22h2 sürümünde çalışır hale getirdik.

Aradan 2 ay geçti güncellemeler falan şuan yine çalışmıyor yine uğraşıyoruz çok sinir bozucu.

Ben çözümü 7 yaşındaki laptopuma Windows 10 22h2 sürümü kurup asla İnternet erişimi alamayacak şekilde kullanmakla buldum 2. cihazı olmayan arkadaşlarımla çözüm aramaya devam ediyoruz

bende 2009 model Asus laptopumda Windows 7yi koruyarak aşacağım sanırım.Bir tane victus 16 LAptopum var ama daha herhangi bir işletim sistemi kurmadım Windows 10 pro deneyeceğim geçmiş en yakın yeni olarak.Onda da driver sorunu oluyormuş bakalım

bende 2009 model Asus laptopumda Windows 7yi koruyarak aşacağım sanırım.Bir tane victus 16 LAptopum var ama daha herhangi bir işletim sistemi kurmadım Windows 10 pro deneyeceğim geçmiş en yakın yeni olarak.Onda da driver sorunu oluyormuş bakalım
ben windows kullanarak şunu öğrendim.
herşeyinin sorunsuz çalıştığı bir sürümdeysen güncelleme kesinlikle yapmayacaksın.
her türlü ayardan güncelleme yapma şeklinde ayarlayıp yine de güncelleme başlar ve ekrana SAKIN BİLGİSAYARINIZI KAPATMAYIN BOZULUR BAK yazısına aldırmayacaksın kapatınca bırakıyor güncelleme yapmayı tecrübe ettim bozulmadıda şuana kadar bir şey ama yine de kapatmamak gerekiyor olabilir.

Acaba SSD alsam,rami arttırım
ben windows kullanarak şunu öğrendim.
herşeyinin sorunsuz çalıştığı bir sürümdeysen güncelleme kesinlikle yapmayacaksın.
her türlü ayardan güncelleme yapma şeklinde ayarlayıp yine de güncelleme başlar ve ekrana SAKIN BİLGİSAYARINIZI KAPATMAYIN BOZULUR BAK yazısına aldırmayacaksın kapatınca bırakıyor güncelleme yapmayı tecrübe ettim bozulmadıda şuana kadar bir şey ama yine de kapatmamak gerekiyor olabilir.
ben Rollback kullanıyorum 2009 belki 2010 yılından bu yana hiç Windows kurulumu vs ile işim hiç olmadı.Snapshot aldım birkaç kez.Sorun olur ise yüklüyorum Rollbackten.
bilgisayar ortamında en ama en iyi programlardan biri Horizon Rollback

@tturcica hocam bildiğim kadarıyla elektronik labratuarınız içinbir sürü cihaz almıştınız.
Hepsini şöyle bir masaya koyun fişe takın bakalım.
IKEA dan kurulunca 5 metre olan masamın gelmesini bekliyorum dermişsiniz düşüp bayılırmışım :)

Son düzenleme:
burada 3-4 tane osiloskop,sinyal jeneratörü güç kaynağı bilgisayar bayağı bir multimetre bir sürü şey var işte.2-3 yıl önce aldım büyük çoğunluğunu fakat eşim covidden sonra kemik iliği hastalığına yakalanonca ertelenmişti.Yavaş yavaş kuracağım.Jbc istasyonu var onu kolilerden çıkartmadım henüz

bırak işletim sistemi farklarını aynı sistem içerinde 19. versiyonda çalışan driver 20. versiyonda yüzlerce farklı hata vermeye başlıyor.

bmwnin orjinal can hattı üzerinden araca bağlanan cihazının bir uygulaması var bu uygulama Windows xp içindi onlarca kişi uğraşarak deneyerek yazılımın bir kısmını decode ederek Windows 10 22h2 sürümünde çalışır hale getirdik.

Aradan 2 ay geçti güncellemeler falan şuan yine çalışmıyor yine uğraşıyoruz çok sinir bozucu.

Ben çözümü 7 yaşındaki laptopuma Windows 10 22h2 sürümü kurup asla İnternet erişimi alamayacak şekilde kullanmakla buldum 2. cihazı olmayan arkadaşlarımla çözüm aramaya devam ediyoruz
XP Mode ya da VM Virtualbox cozum olmadi mi? Programin download linki varsa bir bakayim. Merak ettim.

hocam ben bunların yüzde 80-90 ını alalı 2 yıl oluyor covidden önce.Eşim Covid oldu kemik iliği sustu kadın yeni yeni kendine gelmeye başladı.Bende yavaş yavaş öğreneyim diyorum.Araştırıyorum işte
Gecmis olsun. Benimki tembellikten gerci. Bisiklet pompasinin yaninda pvc makasi duruyor mesela.

Cihazları böyle düzenli olanın ileride çalışırken masası :katil2:

bob pease.png

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back