Bana da öyle geliyor, sigorta daha güvenli gibi sanki.
Eviniz 3 fazlıymış buda bir artı.

Evde 3 fazlı deneylerde yapabilirsiniz ama şimdilik tavsiye etmiyorum.

Şuan ben 0'dan tesisat çekecek olsam.
Kaçak akım, yangın koruma, parafudur.
B serisi sigortalar ile yapardım bu saydıklarımı iyi bir markadan alıp yapmak 10 bin liradan fazla tabii

Evet bu seriden alıyorum.
Tekli sağlam oda içine sigorta kutusu önerin var mı?

Şu modeller gibi olanlar çok sağlam gelmiyor bana.
110000157460767.jpg

Bunun görüntüsü daha hoş.
2. sigorta yeri de var zamanla ihtiyaç olursa kutu değiştirmeye gerek kalmaz.

tabii bunu alacaksanız 2 tane pg13.5 rekor almak da gerekebilir kablo giriş çıkışı için.

Bunun görüntüsü daha hoş.
2. sigorta yeri de var zamanla ihtiyaç olursa kutu değiştirmeye gerek kalmaz.

tabii bunu alacaksanız 2 tane pg13.5 rekor almak da gerekebilir kablo giriş çıkışı için.

Aşağıdakiler için ne diyorsun?

Şu rekor :

Şu da kutu :

Şu da sigorta :

Aşağıdakiler için ne diyorsun?

Şu rekor :

Şu da kutu :

Şu da sigorta :
rekor ve sigorta tamam ama kutu için satıcıya mesaj atın içinde sigorta montajı için ray bulunuyor mu?

Ray yoksa sigorta takamayız.

Ayırca elinizde 13-14mm delecek kadar uç(kademeli uç olabilir) ve matkap var mı? yoksa rekor için delik delemeyeceksiniz ve kablo girişi için çok çirkin bir görüntü olacak ://
Rekordan kablo geçirip rekoru sıktığınızda kabloyu sıkıp hareket etmesini önlüyor ve düzgün bir görüntü oluyor.

Ayırca rekordan geçireceğiniz kabloyuda sormuş olayım.
Geçireceğiniz kablo kesiti 3x1.5'dan büyükse pg16 daha isabetli seçim olur

rekor ve sigorta tamam ama kutu için satıcıya mesaj atın içinde sigorta montajı için ray bulunuyor mu?

Ray yoksa sigorta takamayız.

Ayırca elinizde 13-14mm delecek kadar uç(kademeli uç olabilir) ve matkap var mı? yoksa rekor için delik delemeyeceksiniz ve kablo girişi için çok çirkin bir görüntü olacak ://
Rekordan kablo geçirip rekoru sıktığınızda kabloyu sıkıp hareket etmesini önlüyor ve düzgün bir görüntü oluyor.
Matkaptan ve ucundan bol bir şey yok :yerlereyat1:

siparişi yarın verseniz olur mu?
hem satıcııya kutu içinde ray olup olmadığını sorarsınız hemde ben pg13.5 rekordan 3x1.5 kablo nasıl geçiyor(bol mu dar mı?) ona bakmış olurum.
Yarın sabah yazacağım buraya rekor ve kablo birbrine uygun mu.
Ben pg13.5 tam tamına 3x1.5 kablo için diye hatırlıyıorum.

siparişi yarın verseniz olur mu?
hem satıcııya kutu içinde ray olup olmadığını sorarsınız hemde ben pg13.5 rekordan 3x1.5 kablo nasıl geçiyor(bol mu dar mı?) ona bakmış olurum.
Yarın sabah yazacağım buraya rekor ve kablo birbrine uygun mu.
Ben pg13.5 tam tamına 3x1.5 kablo için diye hatırlıyıorum.
Olur sorun yok, hatta elden görerek alsam daha iyi olur gibi, tanıdık var mı böyle bir yer gidip oradan alayım?

Hem sende rekor ve kablo için bakmış olursun yarın.

Olur sorun yok, hatta elden görerek alsam daha iyi olur gibi, tanıdık var mı böyle bir yer gidip oradan alayım?

Hem sende rekor ve kablo için bakmış olursun yarın.
Gıda çarşısında "siem" vardı şalt malzeme satan oradan rekoruda kabloyuda sigortayıda(?) alabilirsiniz.

Gıdada kim orjinal schneider satıyor bilmiyorum ben hep internetten aldım.
Schneider iyi değil size siemens verelim derlerse yok deyip internetten schneider alın gıda sahte siemens kaynıyor orjinal bulma şansınız yok.

Diğerleri bulunur rahatlıkla "V otoma"t kutusu ve "rekor".

Gıda çarşısında "siem" vardı şalt malzeme satan oradan rekoruda kabloyuda sigortayıda(?) alabilirsiniz.

Gıdada kim orjinal schneider satıyor bilmiyorum ben hep internetten aldım.
Schneider iyi değil size siemens verelim derlerse yok deyip internetten schneider alın gıda sahte siemens kaynıyor orjinal bulma şansınız yok.

Diğerleri bulunur rahatlıkla "V otoma"t kutusu ve "rekor".
Yetkili satıcıları listeliyor sayfa, sol taraftan İzmir seçmek lazım. Tabi tek bir sigorta için uğraşırlar mı, uğraşılır mı / değer mi o da ayrı bir konu :yerlereyat1:

Bunlarda online satış siteleri:

Yetkili satıcıları listeliyor sayfa, sol taraftan İzmir seçmek lazım. Tabi tek bir sigorta için uğraşırlar mı, uğraşılır mı / değer mi o da ayrı bir konu :yerlereyat1:

Bunlarda online satış siteleri:
Ben bir tane alacağım zaman hiç birşey bilmiyor numarası yapıyordum.
Karşımdaki insana anlatma fırsatı verince işimi görüyor.

Gıdadan rastgele bir mağazadan 1 tane topraklı fiş lazım, tanıyorumda esnafların profilini 1 tane alacağın şey birkaç yüz dolar değerinde değilse çok umursamaz.

Ben 3lü uzatma yapacağımda duvaraki yerine takılan şeyinden yok evde diye lafa girdim biraz cahilce tarif edince hemen yardımcı olmuştu esnaf veya oranın elemanı.

Sende 1 kağıda yazıp götür elektrikçi bundan istedi diye ver olay seni bağlamadığı için yardımı olacaklardır : ))

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,625
Üyeler
2,720
Son üye
Muhenned

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back