İşi profesyonel yapmak istiyorsan şu ekipmanları alman lazım

31444 eklentisine bak

31443 eklentisine bak

31442 eklentisine bak

Kopçayı bir şekilde mat'a takacaksın. Artık tam olarak nasıl yapılır onu kopçayı inceleyerek anlayacaksın. Muhtemelen mat'a bir delik deleceksin, kopçayı geçirip aynı perçin gibi üst tarafını ezeceksin.

Matın topraklaması devamlı bağlantı halinde olacak değil mİ?
Aksi bir durum olabilir mi? Osiloskop kullanırken ya da başka bir durumda topraklamayı kesmek gerekir mi?

Matın topraklaması devamlı bağlantı halinde olacak değil mİ?
Aksi bir durum olabilir mi? Osiloskop kullanırken ya da başka bir durumda topraklamayı kesmek gerekir mi?
matin topraklamasi 1 megaohm gibi bir direnç üzerinden olmalı yoksa bina topraklamasında sıkıntı cıkması durumuda çarpılma riskiniz bile olur

Fayansın yüksekliği çalışırken rahatsız etmiyor mu?
Etmiyor ama fiyatından korkmasam 90x180 yada 120x240 olanını alırım masaya. Elektronik çalışmak için uygun ama üzerinde fare kullanmak için uygun değil çok fazla. İllaki bir miktar soğuk oluyor ve kolunuzu üşümesine sebep oluyor.

Bauhaus da 60x120 ebatlarında olanları mat veya parlak olmasına göre değişmekle birlikte m² 350-380 TL aralığında. Kutudan 3 adet çıkıyor. ~2.16m² yapıyor o durumda 750 TL den aşağı kutu fiyatı olmuyor. Ama bu tabiki baushaus fiyatı. Piyasa fiyatı bunun daha altındadır.

İşi profesyonel yapmak istiyorsan şu ekipmanları alman lazım

31444 eklentisine bak

31443 eklentisine bak

31442 eklentisine bak

Kopçayı bir şekilde mat'a takacaksın. Artık tam olarak nasıl yapılır onu kopçayı inceleyerek anlayacaksın. Muhtemelen mat'a bir delik deleceksin, kopçayı geçirip aynı perçin gibi üst tarafını ezeceksin.
Sipariş verdim.

1 tane alınca 2 defter mi geliyor
Kaç çeşit direnç kaç çeşit kondansatör var
fiyat biraz pahalı geldi kondansatörler yüzünden mı pahalı acaba

1 tane alınca 2 defter mi geliyor
Kaç çeşit direnç kaç çeşit kondansatör var
fiyat biraz pahalı geldi kondansatörler yüzünden mı pahalı acaba

Bütün değerleri listelemiş satıcı ilanda. Her değerden 50 tane geliyor.

Bütün değerleri listelemiş satıcı ilanda. Her değerden 50 tane geliyor.
Kullanmaya kullanmaya aliexpressi unutmuşum
Çeşit baya bolmuş
170 çeşit 8500 direnç
90 çeşit 4500 kondansatör

Çok kabaca tek değer üzerinden fiyatlara baktım 805 için
Gümrük ek bir süpriz yapmassa tek tek almakla hemen hemen aynı fiyata hatta daha uyguna bile geliyor

Böyle almanın en büyük avantajı, organizasyon derdinden kurtarıyor. İki küçük dosya ile bütün envanteri tutuyorsun. Yoksa bir sürü zihni sinir proje, saklama kabı falan düşün dur ...

Bende bunlardan temin edecem. İyi organize ettiği kesin. Bu ve diğer yöntemlerde de geçerli olmak üzere, işi biten kompanenti sağa sola atmadan hemen yerine takmak lazım.

Cihazları bağlamak için switch aldım.
Gövdesi metal sağlam bir alete benziyor.

Cihazları buna bağladığımda ağ üzerinden de kontrol etme seçeneğine sahip olmayı planlıyorum.

WhatsApp Image 2024-03-05 at 15.37.37 (1).jpeg

Rafları komple elden geçiriyorum. Duvar rayı yapıyorum.

Toplam 4 adet raf olacak.
Üstteki 3 raf 30cm derinliğinde olacak.
En alt rafı 45cm derinliğinde yapacağım. Buraya en uçtan uca 44cm gelen Rigol yükü ve tüm elektronik aletleri ekranları bana bakacak şekilde yerleştireceğim, böylece hepsi göz hizamdan 5cm kadar yukarıda olacak.

En alt raf masa zemininden 45cm yükseklikte olacak ve mikroskop arkası rahatlıkla rafın altına girecek ve masada daha az yer kaplayacak.

Şu raf taşıyıcıdan 16 adet olacak.
En alttaki 45cm lik raf derinliği için 37cmlik, diğer 30cm derinliğinde olan raflar içinde 32cmlik olanları kullanacağım.

202301121042_205903451.jpg

Duvara şu 95cm lik duvar rayından 4 adet vidalayacağım.
202301121046_20590125.jpg

Böylece modüler olacak gerektiğinde rafları yukarı aşağı yapabileceğim.

Yine bana iş çıktı. :gulus1:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,933
Üyeler
2,505
Son üye
mustafa125307

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back